Skocz do zawartości

Zakładanie pierwszego malawi 112l


ciupaq

Rekomendowane odpowiedzi

Kurcze to trochę lipa. Na razie zostawię ten. Mam nadzieje ze nic się rybką

nie stanie.


Pyszczkom na pewno nic nie będzie ;),a piasek dlatego o takiej granulacji jak pisałem,ponieważ o mniejszej to mógłby ci latać po akwarium,dlatego wybierając piasek daj go do jakiegoś naczynia z wodą i poruszaj go ręką jesli zaraz opadnie na dno to jest ok jeśli długo będzie w wodzie pylił to spróbuj z innym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 50-70 zł można kupić używane, zewnętrzne filtry kubełkowe ( np. Eheim ), które zasypane w całości żwirem koralowym wspomogą filtrację i utrzymają ph na optymalnym poziomie.


...nie każdy ma miejsce na dodatkowy kubełek. Ale grys koralowy też poleciłem jako bufor. Od lat daję sodę i też tak można. U mnie na 4 kosze dwa to grys koralowy i daję radę. Sodę dodaję co podmianę i tak jest mi po prostu najwygodniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....jeżeli nie masz jeszcze ryb a akwarium jest niedojrzałe to wg mnie warto jednak teraz zmienić ten piasek. Sam później dojdziesz do wniosku ,że jest zbyt duże "kurzenie " i będzie Cię to denerwować a zwłaszcza jak ryby dorosną i będą kopać i zamiast czystej klarownej wody będziesz miał mleko i wieczny film bakteryjny. Teraz też będzie Ci łatwiej Ci zrobić jak wtedy gdy będą ryby a będziesz miał spokój .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...nie każdy ma miejsce na dodatkowy kubełek. Ale grys koralowy też poleciłem jako bufor. Od lat daję sodę i też tak można. U mnie na 4 kosze dwa to grys koralowy i daję radę. Sodę dodaję co podmianę i tak jest mi po prostu najwygodniej.


Andrzeju - poleciłeś grys jako bufor i dlatego Cię zacytowałem.

Swój pomył podsunąłem jako rozwiązanie alternatywne - do przemyślenia - dla ciupaq.

Uważam, że w miarę możliwości powinniśmy wybierać rozwiązania naturalne, chemię zostawiając na sam koniec.

Oczywiście wyboru ostatecznego dokonuje sam użytkownik, ale dzięki nam ma ten wybór.


Co do gradacji żwiru: używam 0,4-0,8.

Woda jest klarowna, filmu bakteryjnego - brak, ryby bardzo zadowolone ( szczególnie kopacze ) mogąc spokojnie czyścić pysk i skrzela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że w miarę możliwości powinniśmy wybierać rozwiązania naturalne, chemię zostawiając na sam koniec.

Oczywiście wyboru ostatecznego dokonuje sam użytkownik, ale dzięki nam ma ten wybór.



...zgadzam się z Tobą. Sam generalnie jestem przeciwnikiem ingerowania chemią w nasze akwaria i wolę walczyć z przyczyną jak ze skutkami . Ale w przypadku sody to jest takie moje małe odstępstwo od tej zasady:)

-- dołączony post:

Co do gradacji żwiru: używam 0,4-0,8.

Woda jest klarowna, filmu bakteryjnego - brak, ryby bardzo zadowolone ( szczególnie kopacze ) mogąc spokojnie czyścić pysk i skrzela.



...tu mam akurat odwrotne doświadczenie:) Ale to jest pewnie podyktowane rodzajem piasku. Bo tak naprawdę pisząc o "kurzu" przy tej gradacji powinno się zaznaczyć ,że dotyczy to piasku Kreisel . Ta sama gradacja ale przy piasku rzecznym nie powoduje już takiego kurzenia ( to takie moje spostrzeżenia). W każdym bądź razie taka gradacja może " kurzyć" ale jak się okazuje nie zawsze:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.