Skocz do zawartości

Pomocy co robić


Rekomendowane odpowiedzi

Yellow jest wszytkożerny. Pozdrawiam


Tak samo jest wszystkożerny jak pies, którego mimo że zje od czasu do czasu produkt pochodzenia roślinnego i pewnie jakiś czas by na takiej diecie pociągnął nigdy byś do roślinożerców nie zaliczył. U yellowka podobnie jak u psa mimo że dopuszczalne w karmie jest dodatek składników roślinnych to jednak w przeważającej części powinny obecne być składniki mięsne, w przeciwieństwie do Auratusa, który jest typowym roślinożercą. To tak samo jakby koniowi lub krowie dawać mięso.

Dziwię ci się Olobolo, że pisząc takie naukowe posty na forum jednocześnie takie głupoty o diecie wypisujesz, podważając badania ludzi bardziej doświadczonych i z większym zasobem wiedzy od Ciebie. W tym wypadku też chcesz podważyć sens klasyfikowania ryb z Malawi pod względem diety?

Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem mam nadzieje rozwiązany maingano

pływa sobie wesoło umnie w akwa w tygodniu oddam go pewnie do zoologa sąsiad i jego dzieci daja pomału namuwić sie na głupiki . A co do mojej planowanej obsady napewno nieda sie im dobrać jakieś zoptymalizowanej diety ?? przypominam że bedą to młode osobniki w wielkości od 1,5 cm do 2 cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... sąsiad i jego dzieci daja pomału namuwić sie na głupiki . ...


Welonki, jak tylko nieznacznie podrosną - zjedzą gupiki i tyle będzie radości dla dzieci.

Mieczyki jak podrosną - obgryzą płetwy welonkom - kolejna radość dla dzieci.


W akwarium o długości dna do 120 cm ( nie wczytałem się jakie masz szkło Daniel1985 ) auratusy, w miarę wzrostu i dojrzewania mogą " porozwieszać " saulosi po rogach akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przypominam że bedą to młode osobniki w wielkości od 1,5 cm do 2 cm


Ciągle to przypominasz, a ja się zastanawiam, jakie to ma znaczenie? Przy tak małych rybach, chyba tym bardziej ważne jest, żeby karmić prawidłowo, a i te Twoje młode osobniki też kiedyś podrosną i nie będzie tak sielankowo... Wracając do tematu, zaproponuj sąsiadowi dwa haremy Gupika (bez "Ł" po "G" ;) ), albo 10 Neonków i kilka roślinek, dzieci będą zadowolone, a tata nie będzie musiał ściemniać, dlaczego rybka zachorowała, albo straciła ogon... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bezprym nie wiem skąd u Ciebie tyle jadu wobec mojej skromnej osoby.

Napisałem ze yellow jest wszystkożercą na podstawie źródła jakim jest cenione cichlid-forum.

http://www.cichlid-forum.com/profiles/species.php?id=713

Jeśli zatem uważasz, że to źródło jest do bani, to masz do tego prawo

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja względem diety staram się o danej rybie dowiedzieć wszystkiego z różnych źródeł to samo tyczy się osiąganych rozmiarów . Jak ktoś rybie sypie różną karmę to wiadomo że dla niego ryba będzie wszysykożerna ale czy to jest dla niej dobre to już jest druga sprawa. Tutaj przykład psa jest dobrym przykładem, niby lubi kości ale daj mu za dużo to będzie miał zatwardzenie i krzywe zęby.

Proszę tutaj masz opisane czym się yellow konkretnie żywi

http://www.malawi-dream.info/Labidochromis_caeruleus.htm



Według mnie ta strona bardziej szczegółowo opisuje dietę ryb niż ta którą podajesz, chyba przyznasz mi rację.

Na podanej przez ciebie stronie Perlmutt też jest wszystkożercą tymczasem jak widać na podanej przeze mnie jasno wynika że jest owadożercą.


Swoją drogą fakt trochę za mocno na ciebie naskoczyłem, przepraszam.



Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.