Jump to content

Pomocy co robić


Recommended Posts

Witam mam problem dziś sąsiad mnie zawołał żeby sie pohwalic swoim akwa kture założył 3 dni temu , zachodze do niego i moim oczom ukazał sie widok nie za ciekawy w 60 l miedzy 4 welonkami i dwoma mieczykami pływa sobie Pyszczak Maingano taki ze 4 do 5cm na oko !!!! jak sie zapytałem go kto mu tą rybke doradził to odpowiedział że kupił bo sie dziecią podobała, i co tu teraz zrobić boje sie że zdechnie a jak jakimś cudem przerzyje to te welonki będą miały przesr.. doradziłem mu żeby oddał do sklepu ale niechce tego zrobić powiedział że mi morze oddać i co zrobić ?? moje akwa też świerzo zalane ma dopiero 5 dni co prawda No2 - 0 a NO-3 między 5 a 10 to i tak mam opory pozatym ja mam zamówioną obsade ( narybek taki1,5 cm do 2 cm) i co ja mam zrobić? co radzicie w takiej sytuacji ??

  • Dziękuję 1
Link to comment
Share on other sites

....namów sąsiada jednak na oddanie tych rybek bo te 60 litrów jest ( będzie) zbyt małe nawet dla 4 weolnek. Niech kupi dzieciom jakieś inne małe i mało wymagające rybki a sprawi im tym przyjemność jednocześnie być może oszczędzając przykrych dla dzieci wrażeń. .. Welonki pewnie przetrwają... Ale warto aby sąsiad najpierw dużo sobie poczytał o tym hobby a potem dokonywał świadomych wyborów czym sprawi dzieciom i sobie wiele miłych wrażeń:) Inaczej zapał minie i nic z tego nie wyjdzie:)

  • Dziękuję 1
Link to comment
Share on other sites

moje akwa też świerzo zalane ma dopiero 5 dni co prawda No2 - 0 a NO-3 między 5 a 10 to i tak mam opory


Właśnie dlatego, że masz świeżo zalane, masz takie parametry, cykl nawet u Ciebie nie ruszył ;) tak jak koledzy napisali wyżej, uświadom sąsiada, że krzywdzi te zwierzęta, niech odda wszystko, co ma i kupi kilka rybek, które mogą być w takim litrażu, musisz działać! ;)

Link to comment
Share on other sites

Przygarnoł bym tego Maingano ale on wcale nie będzie pasował do mojej obsady Pyszczak Saulosi, pyszczaki Yellow i Pyszczak auratus zwłaszcza tylko 1 osobnik. Albo moge zrobic inaczej wezmę go i wpuszcze do mojego akwa niech se pływa napewno bedzie miał lepsze warunki , a w miedzy czasie zdecyduje co z nim zrobić tylko boje sie skoków parametrów w moim akwa bo raczej krzywdy 2 cm narybkowi nie zrobi jeśli wczesniej go nie oddam a z sąsiadem pogadam i załatwie mu z 10 głupików napewno będą ładniejsze od welonek i litraż jego akwa wmiare będzie co sądzicie o takim rozwiązaniu ??

Edit: a pozatym leje do akwa co 24 h Seachem Stability więc skoki parametrów nie powinny byc jakieś drastyczne czy sie myle bo z tym specyfikiem mam dopiero pierwszy raz doczynienie

Link to comment
Share on other sites

Gdzieś na forum był opis Yellow że jego układ trawienny jest przystosowany do jedzenia typowo mięsnego. Poparty wynikami badań naukowych. W takim razie różnica w karmieniu Auratusa i Yellow jest spora. Oba gatunki przeżyją na pokarmie jaki im zastosujemy ale czy będą dobrze wyglądały i czy jakieś chorubsko im się nie przyplącze?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.