Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

pozner :) nie miałem czasu wklejać tu nowych informacji ale juz jest wszystko jasne :)

Jak pisałem, Prezes widział moje zamówione T. intermedius "Kambiri Point" i one wyglądają jak na pierwszej fotografii :)!!!! Czyli długie płetwy i ten sam kolor :) ponoć są cudne.

Mamy kolejną śliczną rybę :)

A Twój link to Inna ryba. To Tramitichromis sp. "Intermedius".

Wydaje mi sie ze stad właśnie to całe zamieszanie.

Ostatnio na YT pojawiły sie filmiki z T. intermedius w nawiasie z napisem real :) bo pewnie ludzie zaczynaja sobie zdawać sprawę ze jest bajzel z ta ryba. I rzeczywiście to jest prawdziwy intermedius. Podeśle te linki.

Opublikowano

Bez wątpienia ryba kupiona przez olobolo to nie Otopharynx tetrastigma, długie letrinopsowate płetwy, pysk ciążący ku dołowi. Delikatna wpadając w żółcie barwa. Czy będą identyczne z tymi na pierwszych fotce to zobaczymy. Na razie były wypłoszone i świeżo po podróży . Bez wątpienia jednak tetrastigma ma się do nich jak saulosi do yellow ☺.

-- dołączony post:

No i nieregularne plamy na ciele takie jak u ryb na pierwszych fotach. Jakby nie patrzył mamy w KM pierwszego Tramitichromis ☺

Opublikowano

Nie chce mi się szukać ale któryś z wariantów geograficznych wyglądał kolorystycznie podobnie do tetrastigmy choć głowę miał letrinopsową. Być może odpowiedź jest jednak bardzo prosta. Jeden z fachmenów zatrudnionych przez stację odłowową po prostu się pomylił i zwykłe tetrastigmy nazwał bledną nazwą czyli intermediatus ... no i poszło ;). Ktoś kupił je i opisał, inny rozmnożył i sprzedał, ktoś zobaczył, ze ten fałszywy intermedius to tetrastigma. Ryba jest rzadka i nikt tego nie wersyfikował. Ciesze się że Adrian kupił intermediusa bo to nam daje jasną odpowiedź.

Opublikowano
któryś z wariantów geograficznych

Też tak myślałem.

Na razie mam teorię taką, że tu chodzi o te nazwy. Jest nasz prawdziwy T. intermedius

i Tramitichromis sp. "Intermedius". Kompletnie rożne ryby. Ten drugi jest bardzo podobny do O. tetrastigma. Czyli najpierw mylono "Intermediusa" z tetrastigmą, a potem prawdziwego intermediusa z tetrastigma, gdyż ryby te są bardzo rzadkie w handlu.


P.S.

Te podziękowania mnie wkurzają:) znowu mi się skończyły i nie mogę rozdawać:)

Opublikowano

Tramitichromis sp. intermedius czyli potencjalny intermedius to właśnie taka rybka która ktoś złapał zerknął i na szybkiego orzekł a to jest intermedius . Ten potencjalny intermedtus narobił zapewne bałaganu no i zapewne jest to tylko jeden z wariantów geograficznych. Kambiri, które nabył Olobolo to nie sp. Co prawda u Edka ta konkretna lokacja nie jest wskazana ale to ryba występująca w ogromnej ilości lokacji a Edek wskazuje tylko te których jest pewien ale opisuje gatunek jako występujący np w całej południowej części czy wręcz całym jeziorze.

-- dołączony post:

Porównując tetrastigma z prawdziwym intermedius można by wskazać ogromne różnice u intermedius:


-kształt głowy

-nieregularne w porównaniu do tetrastigmy ciemne plamy

na ciele

-dłuższe płetwy u samca

-zupełnie inne ubarwienie w przypadku części z lokacji.

Opublikowano

Tak czy inaczej intryguje mnie jeszcze druga lokacja która jest dostępna w TM czyli Tramitichromis intermedius Senga Bay ... może są chętni do jej zakupu, mielibyśmy o czym pisać ☺

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

A oto on - prawdziwy Tramitichromis intermedius "Kambiri Point":

T_intermedius.jpg

Bardzo słabo wybarwiony, teraz jest już na prawdę lepiej :)

Wklejam, żeby narobić smaku na następne zdjęcia :)

Powiem Wam, że widziałem już kilka piękności w Malawi, ale to cudo, jest wyjątkowe.

Mam 2 samce i 4 samice. Obie płcie bardzo rzadko pokazują plamki. Dlatego samice ładnie prezentują się bez plam. Takie srebrne śledzie. Samce, natomiast to pomarańczowa czapka na głowie:) metalizujące ciało: od seledynowego, po niebieski, żółty, pomarańczowy. Ogon nie czerwony, a pomarańczowawy. Całe ciało mieni się kolorami z dominacją żółci. Nie mogę się doczekać, kiedy się w pełni wybarwią. Coś niesamowitego.


T_intermedius-C_nitidus-C.zebroides_Jalo_Reef.jpg

To zdjęcie ukazuje tramitichromisy wraz z Ctenopharynx nitidus (te z łatami).

Także to zdjęcie nie pokazuje piękna samców T. intermedius. Nie spodziewałem się, że będą takie piękne. Zdjęcia robione rano, a przed chwila znowu je widziałem i są jeszcze bardziej wybarwione. Przepraszam za jakość zdjęć. Robione w pośpiechu.

Kolorystyka T. intermedius jest oszołamiająca już teraz :) No i te samice. W mojej ocenie ładne. Jestem pozytywnie zaskoczony. Czekam na wybarwienie:) I obiecuję zdjęcia i relacje.

Może ktoś z Was zdecyduje się na Tramitichromis intermedius "Senga Bay" ??? Są w cenniku TM, tylko mniejsze, pewnie nie da się rozpoznać płci. U mnie nie ma wątpliwości, chociaż już niejednego pyszczaki zaskoczyły :)

POLECAM i zachęcam do kupna :)

Czekajcie na więcej już wkrótce.

  • Dziękuję 1

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Dawno się nic nie działo w tym temacie, a to z powodu mojej choroby. Która mnie dopadła w czerwcu zaczęło się, od przeziębienia potem zapalenie płuc i tak mnie trzymało praktycznie do końca sierpnia. Nie ruszałem się właściwie z łóżka i schudłem ponad 20 KG do tej pory nie wiem co mnie tak uczuliło. Więc moje prace ograniczyły się tylko do karmienia, ale ryby przetrwały moją nie dyspozycje bez problemu. Teraz od kilku dni obserwuje mnóstwo młodzików za równo żółtych jak i pomarańczowych. 
    • Obsada: Aulonocara fire fish + Aulonocara ob marmalade Polecicie dietę? Hodowca (z Żor) polecił mi Discus red booster granules dla lepszego wybarawnienia.
    • Ooo... mam blisko do kolegi, 1,5h drogi i oglądanie na żywo 😉
    • Tło jest kosmiczne! Jak byś chciał to mogę Ci przywieźć do Częstochowy kilkanaście sztuk Tramitichromis intermedius kambiri (jestem w każdy poniedziałek) . Mają około 1-1,5 cm. Oczywiście za darmo  
    • Rewelacyjnie wygląda nowa odsłona👍 wszystko się ze sobą ładnie zgrywa. Tło chyba wyszło z pod ręki AquaDan? Sądząc po aranżacji celujesz raczej w non mbune🙂
    • @ziemniak Świetnie to wygląda, ta duża ilość roślin na górze też. 👍 Doniczki nie przeszkadzają w obsłudze akwarium, stojąc na szybach nakrywkowych? Jeśli jest nieco miejsca z tyłu nad akwarium, to pomyślałbym o dorobieniu 1-2 niewielkich modułów do przyklejenia na ścianę, jakby przedłużenia skał ponad powierzchnię wody - moim zdaniem wyglądałoby obłędnie. I hydroponikę zrobiłbym na całej długości, tak jak masz teraz te rośliny. 😀 Takie korytko, coś jak u mnie, no ale trzeba by robić pokrywę. P.S. Zdjęcia znad jeziora, w stopce - też świetne. 💪
    • Tło zarośnie glonami i będzie wyrywać z butów. Super. Kto robił Ci tło, czy to dzieło Twoich rąk? 
    • Wody mniej ponieważ tło swoje zajmuje ale powiem tylko jedno słowo - Pięknie 🤩
    • Żółte cały wieczór siedzą w ławicy w jednym rogu. Ciekawe, czy boją się jakiegoś tarłowca, czy coś im innego przeszkadza.
    • Nowa odsłona akwarium 260x55x70h (~1001 litrów) Wody weszło około 670 litrów, czyli około 100 litrów mniej niż w poprzedniej wersji. Tym razem za filtrację odpowiada komin o wymiarach 15x40 cm wypełniony gąbkami 10-30 PPI oraz kształtkami K1. W środku pompa Jebao DCP-2500. Oświetlenie bez zmian, dwie belki LED po 260 cm z modułami RGB i 11.000 k.  Więcej osprzętu nie ma. Całość w szczycie doby to pobór około 30 W. Grzałki nie mam, bo zimą temperatura rzadko spada poniżej 22 stopni. Zrezygnowałem z pokrywy. Akwarium jest przykryte sekcjami szyb nakrywowych, na których w tylnej części położyłem doniczki z roślinami. W przyszłości planuję w rogu hydroponikę. Płótno nad akwarium kupiłem w tym roku nad brzegiem jeziora. Mam szczerą nadzieję, że wykonał go lokalny artysta. Nałożyłem go na ramkę z listewek. Obsada to dalej niewiadoma.
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.