Jump to content

Zabezpieczenie pokrywy


Kamil_M

Recommended Posts

Witam.

Przymierzam się do zmiany własnoręcznie robionej pokrywy na kupną. I tu moje pytanie. Czy stosujecie szyby nakrywowe w celu zabezpieczenia pokrywy przed działaniem wody? Nadmienię, że moja stara pokrywa wskutek działania wody praktycznie nie nadaje się już do niczego. Zrobiona była z paneli, jednak po latach wskutek parowania odkształciła się bardzo znacząco.

Link to comment
Share on other sites

to będziesz chyba pierwszy, który się cofnie z postępem. Przemyśl plastikową pokrywę, ona jest mega nieporęczna, podmiany, wyjęcie czegoś z akwarium będzie wiązało się ze zdjęciem pokrywy z akwa. Proponuję pokrywę z PCV albo aluminiową otwieraną.

Link to comment
Share on other sites

Tez ci odradzam plastikową pokrywe mam taką od dłuższego czasu (jakieś 2 lata) i jest maksymalnie nieporęczna obsługa akwa to dramat ! Jedynie karmienie idzie łatwo ;p

Ale jak już byś się zdecydował to o świetlówki i startery nie masz się co martwić bo są zabiezpieczone ok i nic im nie będzie, nie ma potrzeby stosowania jakiś dodatkowych zabezpieczeń.


BTW: nie polecam kładzenia czegokolwiek na pokrywę, moja żona raz położyła maskotkę na pokrywę i jej część się stopiła !!


Raz jeszcze NIE polecam !


Wysłane przy użyciu Taptalk

  • Dziękuję 1
Link to comment
Share on other sites

Jeśli chcesz własnej roboty pokrywę to najbardziej popularne jest PCV.Jest to bardzo praktyczna pokrywa bo robisz sam i tak żeby jej wgl nie zdejmować przy każdej pracy w akwarium czego nie zrobisz z plastikiem. Ale ja i z tego zrezygnowałem na rzecz szyb nakrywowych które położyłem na wzmocnieniach podłużnych. Na akwa mam belkę i to jest teraz dla mnie najlepsze rozwiązanie. Jeśli będziesz robił pokrywę pomyśl nad oświetleniem led , a odpowiednia ochrona ich na wilgoć pozwoli Ci bez żadnych dodatkowych zabezpieczeń zamontować je nad wodą.Możesz zobaczyć jak moja wyglądała:


http://forum.klub-malawi.pl/pokrywa-diy-akwa-300-l-t21910p7.html
[300] Malawi

Link to comment
Share on other sites

Co do rodzaju pokrywy to myślę o plastikowej z tego powodu, że cenowo jest o wiele korzystniej niż w przypadku aluminium, a zdjęcie jej z akwarium raz na tydzień nie powinno stanowić dla mnie wielkiego problemu. :) Mój budżet na Malawi niestety nie jest nieograniczony, a w planach mam kupno jeszcze wielu rzeczy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.