Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

W przypadku takiej obsady w zbiorniku 150 litrów w , którym pływa 30 ryb to tylko kwestia czasu kiedy będą następne martwe sztuki. Nawet jak biologia (cudem da rade) to same się wybiją. Poczytaj o tym biotopie. TO TAKI APEL....

Opublikowano

Chłopy - przestańcie się pastwić.

Czy wszyscy jesteśmy święci i ne popełniamy błędów?

Czy przed każdym zakupem czytamy?

Na 11 postów - tylko dwa z poradami co i jak ( Bezprym i adam17123 ) - reszta moim zdaniem niepotrzebna.

Ryby już są i nic tego nie zmieni.

Nie ma sensu zwracać ich do sklepu - czy tym zmniejszymy ich cierpienie?

Po pierwszym szoku najsłabsze odpadły, być może jeszcze kilka padnie, ale teraz powinno być już coraz lepiej.

Może zaważyła nieumiejętna aklimatyzacja, może inne czynniki.

Ja bym codziennie, a nie co kilka dni, robił podmianę w ilości 10-15 % wody ( nie zmieniam parametrów tak drastycznie jak przy 50 % podmianie ).

Karmienia też bym nie odpuszczał definitywnie, ale podawałbym pokarm w bardzo małych ilościach ( dosłownie tyci tyci ).

Nad kiryskami nawet nie ma się co zastanawiać - do sprzedania.

Glonojady - kwestia podejścia.

Na selekcję jeszcze przyjdzie pora.

A w tzw międzyczasie FAQ i czytanie, czytanie, czytanie...

Opublikowano

Absolutnie się z Tobą nie zgadzam. Zly start. Ryby do sklepu. I od nowa. A nie ze teraz się ryby męczą. Radę dałem jedna, ale konkretna i jedyna rozsądna w mojej ocenie.

Opublikowano
Absolutnie się z Tobą nie zgadzam. Zly start. Ryby do sklepu. I od nowa. A nie ze teraz się ryby męczą. Radę dałem jedna, ale konkretna i jedyna rozsądna w mojej ocenie.


Sam zobaczysz, że jeszcze niejednokrotnie zmienisz decyzje i rady jedynie rozsądne w TWOJEJ ocenie.

Opublikowano

Wydaje mi się, że tutaj powinno chodzić o dobro ryb, a nie o to czy ich właścicielowi uda się albo nie uda je odratować. Nie tylko ja jestem zdania, ze teraz jest loteria w jego akwarium. A jakie zmiany już zaszły w tych co jeszcże żyjących tego nie wie nikt.

Jedyny ratunek dla nich to odpowiednia woda której w tym akwarium jeszcze długo nie będzie.

Opublikowano
Wydaje mi się, że tutaj powinno chodzić o dobro ryb...

...A jakie zmiany już zaszły w tych co jeszcże żyjących tego nie wie nikt...



Zauważ, że pysie zostały kupione w hodowli i tam nie wrócą!!!

Pojadą do zoologa i z tymi niewiadomymi zmianami zostaną wpuszczone kolejny raz do " złej wody ".

Być może po kilku dniach sprzedawca wciśnie je nowemu - zupełnie zielonemu - "Malawiście", który wejdzie na to forum i zapyta nas co jest powodem, że ryby mu zdychają.


Nie tylko ja jestem zdania, że przy odrobinie wysiłku, można te ryby jeszcze "wyprowadzić".

Opublikowano

Z jednej strony masz rację a z drugiej jest też szansa że ryby trafią w dobre miejsce.

Mamy również giełdę na forum dlaczego by nie skorzystać ? Ja chętnie bym przyjoł saulosi jak by się znalazły w zupie ;p



Wysłane przy użyciu Taptalk

Opublikowano
Z jednej strony masz rację a z drugiej jest też szansa że ryby trafią w dobre miejsce.

Mamy również giełdę na forum dlaczego by nie skorzystać ? Ja chętnie bym przyjoł saulosi jak by się znalazły w zupie ;p



Wysłane przy użyciu Taptalk



I oto kolejne z pomocnych rozwiązań ...

Pomagamy, a nie dobijamy !!!

Opublikowano

Kup większe akwa a najlepiej dwa bo masz dwa biotopy czy to rozwiązanie jest ok dla ciebie ? Nawet jeżeli to podejrzewam, że mało realne do spełnienia przez michał.g. Z tąd też rada redukcji obsady jest to POMOC i chyba najlepsze rozwiązanie. Nie wiem czemu się tak upierasz, że nie jest to rozwiązanie problemu ?

Opublikowano
Kup większe akwa a najlepiej dwa bo masz dwa biotopy czy to rozwiązanie jest ok dla ciebie ? Nawet jeżeli to podejrzewam, że mało realne do spełnienia przez michał.g. Z tąd też rada redukcji obsady jest to POMOC i chyba najlepsze rozwiązanie. Nie wiem czemu się tak upierasz, że nie jest to rozwiązanie problemu ?


Nie rozdzieliłem większą spacją zdań i faktycznie mogłeś to tak odczytać.


Twoje - Scoby - rozwiązanie uważam za jedno z tych pomocnych, na które powinien zwrócić uwagę autor wątku.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Trzy książki w twardej oprawie: Malawi Cichlids in natural habitat cz1 Malawi Cichlids in natural habitat cz3 Malawi Cichlids in natural habitat cz5 Książki w idealnym stanie. Cena 700zl za komplet.
    • Wyjdzie w praniu , ale nie zakładam większych problemów 😉 . Po latach moczenia łapek to jest mój 1 filtr takiej konstrukcji . Wszystko przemyślane pod nowy zbiornik .Przemek z Akwarium Szczecin robi mi wzmocnienia pod ten kaseciak tak abym gąbkę wyciągał bez odchylania i tym podobnych problemów . Zobaczymy 😉  
    • Dzięki @jaras za wskazówki 🙂 Może jeszcze spróbuję z tym pokarmem. U mnie Aristo mam wrażenie że się męczy żerując na nim bo wygląda jakby próbował się najeść powietrzem 😅
    • Na 30 ryb wielkości od 12 do 25cm daję 2 łyżeczki czubate od herbaty raz  dziennie - pokarm aller Aqua Futura pomieszany z Malawi chips oraz spiruliną granulowaną. Proporcje w miarę równe. Dodatkowo, jak mi się przypomni, to daję kryła mrożonego,nie częściej niż raz w tygodniu w ilości 7 kostek. Od czasy do czasu jakąś rybę morską , jak akurat mam na obiad - morszczuk, dorsz. Oczywiście bez obróbki termicznej. Czasami sporadycznie jeszcze płatki dla paletek d-50i to jest wszystko . Ale ja mogę mieć słabe doświadczenie w pielęgnacji ryb 40lat😃
    • @jarasa mógłbyś mi powiedzieć ile sztuk ryb masz u siebie i ile im sypiesz Futury? Tak myślę że może ja po prostu za mało im tego żarcia dawałem. Byłbym wdzięczny jakbyś podał ile wynosi jednodniowa porcja u Ciebie (o ile nie w gramach to chociaż w łyżeczkach) 🙂
    • Ja nie mam małych ryb. Nic złego nie zauważyłem stosując future. Ale od jakiegoś czasu mieszam z innymi tak jak wyżej pisałem.
    • Moim rybom podobnie jak u Ciebie nie podszedł ten pokarm. Niby z apetytem się na niego rzucały, jednak po wzięciu do pyska po chwili wypluwały. I tak kilkakrotnie, w końcu rezygnując i pozostawiając granulki. Dodatkowo od tego pobierania i wypluwania powstawało duże zmętnienie wody. Próbowałem podawania na sucho i po namoczeniu - w zasadzie efekt ten sam. U mnie jedynie fryeri połykał ten pokarm bez zastanawiania się. Reszta obsady - tak jak opisałem powyżej. Dlatego ja zostaję przy Futurze. Tym bardziej, że mam mniejsze ryby od Twoich i póki co ten rozmiar pokarmu (1,3 - 2 mm) jest dla nich odpowiedni. 
    • @jaras z tego co czytałem to na najszybszy wzrost nastawiona jest właśnie Futura. Nie mniej ten Bronze kompletnie nie pasuje tym moim bydlakom. A nie zauważasz u siebie problemu z małym rozmiarem Futury? U mnie np. zauważyłem że ryby zaczęły mieć takie dziwne kupy (jakby przerywane bąblami gazu lub bardzo cienkie) i czytałem gdzieś że ryby takich rozmiarów powinny dostawać już większe "kawały" jedzenia. Nie wiem ile w tym prawdy ale jak kilka dni pod rząd karmię mrożoną stynką to problem znika. 
    • Po namyśle, ja  nie będę kombinował i zostanę przy aller aqua futura. U siebie mam właśnie ten, pomieszany z chipsami Malawi tropical oraz spiruliną. Z tymi innymi pokarmami aller aqua trzeba uważać, bo są to pasze, nastawione na szybki przyrost masy ciała ryb w krótkim czasie. Dlatego ha nie będę ryzykował innych pokarmów z tej serii. 
    • Fajny kaseciak, czekamy na recenzję po uruchomieniu.
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.