Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Ja jestem już po kilku dniach testów i również podzielę się uwagami.

Konieczna jest zmiana podłączenia przewodów. Obecnie ciężko wetknąć dwa kable w jeden otwór co zmusza do kombinowania ze złączkami. To jest mocno uciążliwe i jak pisał Decco - mało profesjonalne. Test doby jak już wcześniej pisałem bo przyda się. Instrukcja i jeszcze raz instrukcja. Dziś spędziłem pół dnia aby dojść co i jak przy konfiguracji białych ledów + RGB. To co pisał Decco da się osiągnąć (przejścia kolorów) ale trzeba się nieco nakombinować i nie jest to nigdzie jasno wytłumaczone. Po telefonie do Ciebie dopiero zaczęło świtać i udało się w końcu ustawić. Kolejna sprawa to ręczne wpisywanie mocy jaką ma świecić dany kanał. Dlaczego 100% to muszę wpisać 255? Czy nie da się wpisywać np. 50 i to będzie 50%? Chodzi o pole za ustawieniem czasu włączenia/wyłączenia. Naklejka jak pisali wcześniej również trochę razi. Słaba jakość i zalatuje amatorką - oczywiście to tylko wrażenie bo sprzęt jest super!

Ogólnie jednak spełnia swoje zadanie w 100% i jestem bardzo ale to bardzo zadowolony!

Pozdrawiam!

  • Dziękuję 1
Opublikowano

Dzięki za opinie, które bardzo dużo mi dają i kierują moją uwagę we właściwą stronę. Tak jak wcześniej pisałem, wasze uwagi są zawsze konstruktywne i jestem za to wdzięczny.


Może kilka słów "usprawiedliwienia".

Z zamiłowania, wykształcenia i wykonywanego zawodu jestem programistą. Elektronika to tak przy okazji. Zupełnie za to nie mam talentu do projektowania graficznego. Musiałem sam ogarnąć wiele tematów: programowanie sterownika, aplikacji, przygotowanie jakiejkolwiek instrukcji, strony internetowej, instalatora, sprawy formalne, obudowa... Poświęcam na to czas popołudniami po pracy (często kosztem rodziny), więc wyszło tak jak wyszło. Sterownik (oprócz głównego prototypu) powstał w zasadzie w ostatnie 3 miesiące, więc bardzo szybko. Uwierzcie mi, że jak na jedną osobę, to strasznie dużo pracy. Jestem zmęczony i cieszę się, że mam chwilę oddechu na zebranie uwag.


Na razie planuję co najmniej kilkadziesiąt sztuk w takiej postaci jak jest teraz. Najlepiej byłoby dojechać do około 120 sztuk. Wtedy będzie czas na poprawki, nowy projekt obudowy itp. W tym czasie będę oczywiście zmieniał aplikację w zakresie w jakim jest to możliwe bez zmiany projektu sterownika. Zmiana strony internetowej też jest doskonałym pomysłem. Tylko, że na to wszystko trzeba funduszy ze sprzedaży sterowników, bo nie ma co ukrywać, że profesjonalnej strony internetowej to ja nie zaprojektuję ;-) No i ta nieszczęsna instrukcja, koniecznie trzeba nad nią popracować.


Zupełnie nie mam też pomysłu na promocję i szczerze mówiąc liczę na Was. Ufam, że jest to na tyle dobry produkt (pomijając kwestie estetyczne), że będziecie go sobie nawzajem polecać. Marketing "pantoflowy" to najlepsza rekomendacja. Ze swojej strony mogę obiecać, że będę się starał rozwijać produkt i słuchać waszych uwag.


Jeszcze raz dzięki za życzliwe słowa i czekam na opinie od pozostałych użytkowników.

Opublikowano

Może głupie pytanie, ale czy można sterować Twoim projektem np taką lampą:

HALOGEN NAŚWIETLACZ LAMPA LED SMD 10W/100W ZIMNY (5469817400) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.


Masz jeszcze jakieś sztuki za stanie na sprzedaż?

Opublikowano
Uwierzcie mi, że jak na jedną osobę, to strasznie dużo pracy. Jestem zmęczony i cieszę się, że mam chwilę oddechu na zebranie uwag.

Ja Ci wierzę:)

Wszystkie uwagi chłopaków są jak najbardziej słuszne i się z nimi zgadzam.

Spokojnie, tak jak napisałeś, trochę teraz musisz zarobić na tej wersji, żeby móc wprowadzać kolejne poprawki/udoskonalenia. Nikt chyba jeszcze nie wypuścił na rynek nowości, która od razu była ideałem:) Z marketingowego punktu widzenia to nawet dobrze, bo z każdą kolejną wersją dorzucisz jakąś następną marchewkę zachęcającą kolejnych potencjalnych klientów do kupna Twojego produktu:) Gorzej by było gdyby Twój produkt był słaby, a taki nie jest, to byłby spalony na samym początku, ale jak zauważyłeś opinie nasze są bardzo pochlebne.

Teraz odpoczywaj, w międzyczasie zbieraj zamówienia (których życzę Ci jak najwięcej).

Polecać Twój sterownik na pewno będziemy (ja już mam info o nim w swojej sygnaturce).

Powodzenia:)

Opublikowano

Wszyscy wiemy Romku że to ogrom pracy i błyskawiczne tempo prac.

Notuj uwagi jak leci potem posortujesz na możliwe i nie możliwe do realizacji -na szybko i na potem.


Nie masz zupełnie racji z tą stroną internetową.

Ja jestem przedwojenny elektronik gdzie o tranzystorach już było ale o scalakach to jeszcze nie, ale sam zaprojektowałem bez problemu profesjonalne strony i bez wielkiej kasy.

Wejdz tu i przenieś swoją stronę a uzyskasz narzędzie do projektowania strony z setkami gotowych szablonów. Ja tam kilka stronek robiłem - banalnie proste a szablony masz ekstra i pełna możliwość rozbudowy o menu i wszystkie inne duperele, zdjęcia, filmiki, muza -co ci się zamarzy.


http://strona.1and1.pl/?ucuoId=PUlead:default.WH.PL-20150929122451-654E179357BAF4B6C436DF697B02AE61.TC2b&linkId=ct.nav.mywebsite.business#service


Oczywiście poczta pantoflowa to dobra droga do zwiększania sprzedaży ale ze swojego doświadczenia zawodowego powiem ci że najlepsza to założenie sklepu na allegro i ładnie opisana oferta z pokazaniem możliwości produktu. Za wystawienie aukcji płacisz grosze a reklama niesamowita - nawet nie spodziewasz się jak szybko sprzedasz sterowniki tylko opisz i pokaż te programowanie graficzne - krótki filmik z programowania przekona każdego co się boi elektroniki.

Mimo że minęło już kilka lat jak nie prowadzę działalności gospodarczej ciągle jeszcze dzwonią do mnie ludzie z allegro - nawet nie wiem jak oni znajdują tak stare aukcje i kontakty.

Niech ci co wzięli sterowniki do testowania niech teraz przyślą filmiki z pracy i możliwości oświetlenia ze sterownikiem albo sam nakręć w swoim baniaku.

Zaraz będziesz miał telefony od producentów belek ledowych.

Ustaw wysoką poprzeczkę cenową bo masz super produkt.

Masz odniesienie do TC420 - coś 160zł/szt


A mam do sprzedania swój nowiutki nigdy nie użyty TC420 - 5 kanałów - sprawa na pw

Gdynianin

Niestety wyjaśniam że w naświetlaczach jest zasilacz stałoprądowy 230V utrzymujący stały prąd na wyjściu w zależności od użytej diody mocy LED COB.

Dla białych naświetlaczy 10W najczęściej jest to stały prąd - 900mA lub często jeszcze stare diody COB na 350mA 29V .

Skutkuje to tym że nie można regulować jasności ani podłączyć sterownika.

Ostatnio modne naświetlacze RGB mają już pilota i możliwość zmiany natężenia światła i tylko niestety jedno białe wynikające z fabrycznych ustawień więc do niczego takie światło.

Opublikowano

Dzisiaj dostałem sterownik, w sobotę wszystko podłącze pobawię się i zdam relację :)

Mam nadzieję że sobie poradzę z ustawieniem białych ledów z niebieskim i czerwonym żeby były fajne przejścia :)

Opublikowano

Ja też sprzęt już mam , teraz biorę się za kompletowanie reszty.


PS: panowie skoro doszliście już jak zrobić ładny świt i zmierzch to może podzielicie się tą wiedzą z resztą :)

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Czyli mniej więcej tak jak myślałem🙂   Wiem, czytałem od deski do deski wielokrotnie... Ale ja nie jestem małym chemikiem😉 myślałem, że to co robiłem wystarczy, no niestety życie zweryfikowalo... Czekam, nic innego nie zostało. Może dla pewności kupię jakaś używana pompę obiegową i zrobię ten filtr. Dzięki raz jeszcze!👍
    • Ja mam wolną Jebao DCP 2500. Jak coś namieszam, to fitr piankowy oparty o dno (nie mam piasku, tylko pcv na dnie; jak piasek, to można korek od dołu...)) dociśnięty wlotem pompy od góry. W pompie wymienione amortyzatory na przyssawki - przyklejone do szyby. Sposób nie ważny, istotne by przepuścić wodę przez filtr... A co do biologii... to dojrzewała u mnie w wiaderku  przez  miesiące na karmie I NH3/NO2- (https://forum.klub-malawi.pl/topic/25309-projekt-akwarium-280x60x60-pokrywa-filtr-szafka/?do=findComment&comment=371935. ) Przy starcie akwa wrzuciłem medium do filtra + cukier + fosforany +  Nh4Cl, NaNO2 i brud z dna wiaderka. Po pewnym czasie (godziny ?) zmętniało... i po 3-4 tygodniach zrobiło się klarowniej, ale nie idealnie.  Potrzeba czasu...   
    • Mam nieużywany korpus 10" z filtra RO, mam jeszcze Pata Mini ale raczej nie jest to "wydajna głowica"😉 co można by było dobrać do tego i jak ogóle ma to działać? Głowica tłoczyła by wodę przez korpus mam rozumieć, nie wiem czy moja wyobraźnia działa dobrze😉
    • Wrzucam raz jeszcze. VID_20250404_102632.mp4   Mam nadzieję, że teraz będzie widział 
    • Nie widzę twoich filmików. Nie wiem czy przyczyna leży po mojej czy Twojej stronie. Zakładam , że po mojej bo nikt nic na ten temat nie napisał.
    • Dziękuję za cenne rady. Nie pozostaje mi chyba nic innego niż czekać jak polecacie. Jedno mnie zastanawia z N03 było ono praktycznie niewykrywalne od samego początku. Wynik max 2. Tłumaczyłem to sobie tym, iż  azotany są pochłaniane na bieżącą przez bakterie które się cały czas namnażają bo mają ku temu dobre warunki (chodzi o powierzchnię na 70l kształtek). Jeżeli kolonia ma gdzie się rozwijać, to robi to do osiągnięcia max powierzchni jaką jej zapewnimy. Taka moja teoria apropo niewykrywalnych NO3. Biologię praktycznie przeniosłem z innego zbiornika dodając jeszcze na start brud z gąbek. Miałem jedną przygodę ze skokiem N02 ucząc się dozować karmienie (pisałem o tym wcześniej) a tak to, do tej pory woda była w miarę klarowna. Skąd to nagłe zachwianie biologii teraz po czasie, jeżeli żadne zmiany nie zostały wprowadzone. Pierwotniaki teraz? Kurcze trochę nie chce mi się wierzyć...( Oczywiście nikogo nie krytykuję, po prostu jestem mocno zdziwiony) Znaczyło by to, że cykl jest jeszcze nie zamknięty? Idąc tym roku myślenia wypadałoby wyciągnąć żywice i grzecznie czekać na dojrzenie zbiornika? Zalane było ok 3 mc temu, ryby pływają 2 mc. Biologia dalej nie hula? Dla mnie mega dziwna sprawa. Wrzucam jeszcze filmik na którym dokładniej widać to zmętnienie: VID_20250404_102632.mp4  
    • Jeżeli chcesz sprawdzić czy to pierwotniaki to nic nie rób a same znikną. Jeżeli nie znikną to znaczy , że problem leży w tym co wyżej koledzy napisali.
    • Wg mnie pierwotniaki, NO3 niewykrywalne? A powinno być. Duża wymiana wody powoduje klarowność, a potem zmętnienie ponownie wraca. Dla mnie to typowy objaw braku sprawnie działającej biologii. Nie martwił bym się w tej chwili o klarowność, uważał bym na parametry, nie podmieniał wody ponad miarę, a nawet przez chwilę w ogóle. Jak zacznie pojawiać się NO3 , podejrzewam, że zbiornik zacznie się klarować i pierwotniaki zaczną się wycofywać.
    • Możesz spróbować filtr piankowy 1 mikron + wydajna głowica. Jeśli zmętnienie nie ustąpi, to prawdopodobnie jest pochodzenia mineralnego - czyli coś może z modułów się uwalniać o rozmiarach poniżej 1 mikron. Jeśli filtr będzie się szybko zapychał (minuty) i klarowność będzie się poprawiała, to mogą być to bakterie/pierwotniaki lub coś powyżej 1 mikrona. Moduły też mogą uwalniać jakąś pożywkę dla bakterii... Z drugiej strony to dopiero 6 tygodni prawdziwego "życia" ....  biologia potrzebuje miesięcy aby wszystko grało. Może trzeba poczekać...
    • Prośba o pomoc, skończyły mi się pomysły😕 Chodzi mianowicie o przejrzystość wody a konkretnie o jej brak. Z nieznanych mi przyczyn od jakiś 2-3 tygodni walczę z mętna wodą. Nie jest to stan który występuje od początku zalania, pojawił się niedawno. Po całkowitym dojrzeniu zbiornika, woda była w miarę klarowna. Co najdziwniejsze nie zmieniło się nic jeżeli chodzi o dokładanie czegoś nowego, zmianę pokarmu czy cokolwiek innego w zbiorniku z czym mógłbym powiązać ten stan rzeczy... VID_20250331_135859.mp4 Zmętnienie wody jest w kolorze białym, widoczne normalnie gołym okiem jakby falowało w toni wodnej. Na początku myślałem, że to pierwotniaki jak przy świeżo zalanym zbiorniku. No ale nie jest to możliwe patrząc na testy wody.NO2, NO3, PO4 niewykrywalne. Woda dobrze natleniania przez sump. Biologia działa normalnie. Pokarm aller futura oraz spirulina forte podawane przez karmnik, znika w 15 sekund.  Dołożyłem do sumpa watę filtracyjną/owatę polecaną kiedyś już u nas oraz mała głowice filtra ze ściereczka z mikrofibry w zbiorniku idąc w stronę zanieczyszczenia mechanicznego. Nie pomaga. Również w zbiorniku znajduje się litr węgla aktywnego (został zalany dwukrotnie wrzątkiem). Też nie pomaga. Jedyną rzeczą jest podkręcenie podmiany wody i po ok 1,5 dnia jest w zbiorniku klarowna lecz po powrocie do kropelkowania staje się po 2 dniach znowu mleczna. Próbowałem w odstępach czasu już 3 razy i problem nadal wraca. Od wczoraj rana wrzuciłem litr żywicy PA202 luźno w pończochach do sumpa. Na razie brak zauważalnej różnicy. Prawie skończyły mi się pomysły😕 Mam jeszcze jeden ale mam nadzieję, że to nie to. Zacząłem podejrzewać moje skały DIY. Wykonane z cementu( atest BHP do kontaktu z wodą pitną) siatki rabatowej, waty szklanej oraz farb śnieżki również atest BHP do zabawek dla dzieci. Co tu może puszczać do wody? Wszystko wyschło bardzo dobrze zanim wylądowało w zbiorniku oraz wcześniej było odmoczone. Nagle zaczęło puszczać syf do wody? Po 2 miesiącach od zalania? Jak już coś to chyba powinno odrazu?  Ktoś, coś, jakieś pomysły? Na szczęście zmętnienie nie wpływa na zachowania ryb. Ale jak patrzę na akwarium to płakać się chce...    
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.