Skocz do zawartości

Dlaczego rybki lubią podmiany wody


deccorativo

Rekomendowane odpowiedzi

38 parametrów to tylko te które mogą negatywnie wpłynąć na zdrowie człowieka i maja określone maksymalne poziomy. Co z resztą wszak w wodzie jest tego więcej. Bardziej miarodajne byłoby odnalezienie jakiegoś opracowania dotyczącego hodowli i żywienia ryb. Wykazanie tego co ma wpływ na ryby i rozgrzebania to na drobne. Choć oczywiście jak znajdę czas to wpisze te 38 parametrów jeśli widzicie w tym sens.


Co do Olobolo to nigdy nie zrozumiem czemu do jednego worka wrzucił deccorativo z ludźmi którzy co najwyżej dają sodę ... wydaje mi się, że chodzi o coś innego ale jego wola.


Co do deccorativo to mam mieszane uczucia, fajne by było , żeby w naukowym zapale nie stał się dr. Mengele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decco - zadając Ci pytania w poście 29 chciałem pociągnąć temat w sobie znanym kierunku, ale...

Może zrobię to na PW, albo już wcale.


A teraz abstrahując od Twojej osoby, ale w temacie.

Wiedząc o tym, co w wodzie z kranu piszczy, podmieniam ją w ilości nie 30% ( jak to jest często sugerowane i równie często doprowadza do skrajnych zmian parametrów wody w danym zbiorniku ), ale 10-15% - za to częściej.

Rybki są szczęśliwe i pokazują to swoją kondycją, długowiecznością, częstotliwością i ochotą przystępowania do tarła, liczebnością wypuszczanego narybku, znikomym odsetkiem wad genetycznych maluchów.

Bez użycia jakiejkolwiek chemii, a tylko przy systematycznych podmianach wody mam w akwariach dywany zielonych glonów , na których "pasą" się maluchy - wręcz wniebowzięte i rosnące w zawrotnym tempie.

Życzę wszystkim takich widoków - np. mały "kulfon" czy "demon" wydzierające z zapałem nitkę za nitką.


A teraz druga strona medalu.

Wiem, że u nas w wodociągach stosuje się ten "złoty środek":

http://www.prote.pl/PL-H15/seaquest-preparat-zapobiegajacy-wtornemu-zanieczyszczeniu-wody-dystrybuowanej.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.