Jump to content

Obsada do 150cm -tequella


Recommended Posts

Czy hara pod kątem diety będzie pasowała do acei?jakiego pysia jeszcze można by dodać do 150 cm zeby nie zrobiło się za ciasno?


Spokojnie pogodzisz obydwa te gatunki pod względem diety.

P. acei są rybami oderwanymi od substratu i preferują przebywanie w toni (najlepiej w większym stadzie). Dlatego decydując się na ten gatunek znaczenie również ma wysokość akwarium (najlepiej nie mniej niż 60 cm), a nie tylko jego długość

Odnośnie trzeciego gatunku - tutaj masz szerokie pole do popisu, ważne żeby nie była to ryba typowo roślinożerna.

Link to comment
Share on other sites

Tak kolorystycznie przydałoby się coś żółtego. Labidochromis caeruleus "Yellow" byłby świetny. Dodałbym też maingano. No chyba, że chcesz pokombinować to nie ma sprawy, oglądaj wybieraj, bierz w dłoń cenniki i proponuj a my ci pomożemy.

Link to comment
Share on other sites

Podoba mi się rdzawy, ale naczytalem się opinii ze to agresywne bestie i szczerze to nie wiem jak z dietą. Tropheops aurora, chilumba lub red fin ale to tylko wizualnie bo nic o nich więcej nie wiem. Myślałem tez o czymś z typu OB labetropeus jest chyba taki albo metriaclima.

Post mortem ma w opisie ze czeka na takie OB.jak dojdą to napisz skąd i jak wrażenia.


Cynotilapia hare kupie raczej napewno, pasuje wg diety i usposobienia, jest w ofercie malawiana z WF wiec pewnie zamówię, zostanie też acei które mam teraz, tylko dokupie ze dwie samice w sumie będzie 1+5.

ciężki temat żeby fajnie dobrać obsadę która będzie pasowała do siebie i jeszcze trafiała w nasze gusta:)

Czekam na rady

Link to comment
Share on other sites

Rdzawe nie są specjalnie agresywnymi pyszczakami, z dietą nie ma żadnych problemów, są wszystkożerne i w ogóle są to bardzo odporne pyszczaki. Ich uroda to rzecz gustu, na pewno lepiej wyglądają na zdjęciach. Tropheopsy są generalnie roślinożerne, więc odpadają pod względem diety. Tak samo Labeotropheusy. Możesz rozważyć Metriaclimy, Labidochromisy, Pseudotropheusy.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli się będziesz decydował na Cynotilapia sp. "hara" to wtedy ryby znajdujące się na przeciwnym biegunie żywieniowym czyli tzw. roślinożercy niestety odpadają (w tym również - tak jak Ci napisał Kolega poznerowicz - Labeotropheusy). Możesz natomiast rozważyć Metriaclima estherae OB, który jest peryfitonożercą.


Odnośnie zamówionych przeze mnie L. fuelleborni to zostały one zamówione w Tan-Malu i mają dotrzeć wraz z najnowszą dostawą z Burundii.

Link to comment
Share on other sites

Podoba mi się rdzawy, ale naczytalem się opinii ze to agresywne bestie i szczerze to nie wiem jak z dietą.


Zastanawia mnie, gdzie naczytałeś się takich opinii :) Wiadomo, że wszystko zależy od charakteru danej ryby, ale generalnie Rdzawe są jednymi ze spokojniejszych gatunków i dlatego też polecane są początkującym akwarystom... Co do diety to prawdziwe "śmietniki", czyli wszystkożerca pełną gębą, u mnie są na diecie 60/40 na rzecz mięska, ale spokojnie pociągną na 50/50. Co do wyglądu, kwestia gustu, mi też bardzo się podobają i nie uważam żeby wyglądały dużo lepiej na zdjęciach niż na żywo.

Link to comment
Share on other sites

Internet ma to do siebie że więcej w nim opinii nie mających nic wspólnego z prawdą niż tych zgodnych ze stanem faktycznym. No ale cóż.

Po to chyba jest to forum żeby weryfikować fakty przez osoby które miały realna styczność z danym zagadnieniem.

Dzieki za opinie o rdzawych :)

Link to comment
Share on other sites

Jak najbardziej ;) napisałem, że mnie to zastanawia bo już myślałem, że takie opinie krążą tutaj, a to by mnie zdziwiło (owszem jest kilku osobników mających jakiegoś narwańca, ale nadal rdzawy to rdzawy, raczej nie należy do bojówkarzy) ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.