Skocz do zawartości

Obsada do 3800 litrów


jurgen

Rekomendowane odpowiedzi

Jednak trzeba pamiętać, że jeden lubi blondynki, drugi brunetki a trzeci rude :). Jurgen chce małe ryby i poniekąd jest to ciekawe rozwiązanie ... troszkę to idzie w kierunku naturalizmu. Ciekawy jestem jak będzie wyglądała taka 10-12 cm ryba w takim basenie :). Czy czasem ten skalniak nie będzie z daleka wyglądał jak kawałek rafy koralowej, gdzie dynamizm i wielość mniejszych ryb zrekompensuje wyraźniejszy widok większych ale mniej licznych ryb. Dajmy szanse autorowi tego przedsiewziecia zwłaszcza, że fotki zapowiadają sie przednie :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy czasem ten skalniak nie będzie z daleka wyglądał jak kawałek rafy koralowej, gdzie dynamizm i wielość mniejszych ryb zrekompensuje wyraźniejszy widok większych ale mniej licznych ryb.


Zgadzam się z tobą, ale kolega wybrał tylko 3 gatunki mbuny. Żeby taki efekt osiągnąć musiałoby być przynajmniej 5 gatunków i to z dwoma samcami z każdego. Gdy wrócę do mbuny to też widzę u siebie tą mniejszą mbunę i chociaż mam tylko ok. 500l. to będą przynajmniej 4 gatunki. Dla mnie to jest w ogóle jakaś abstrakcja, szerokość tego akwarium to ponad 2/3 długości mojego...nie ogarniam tego :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

obsada sie krystalizuje:


1. Otopharynx lithobates Zimbawe Rock

lub Sciaenochromis fryeri (bardziej stawiam na Otopharynxa, podobno bardziej "śmiały")

2. Stigmatochromis spec. „Modestus eastern”

3. Nimbochromis polystigma - trzeci gatunek drapola???


4. Copadichromis borlei „Mbenji"

5. Aulonocara sp. stuartgranti Maleri

6. Lethrinops sp.”Red Cap” - zastanawiam się bardzo mocno

7. Placidochromis phenochilus „Mdoka”



8. Cynotilapia afra Hara

9. Pseudotropheus flavus

10. Metraclima msobo Magunga - zdaje sobie sprawę z ewentualnych trudności w diecie, szukam jednak czegoś w skały, agresywnego, z ładnymi samicami ;)



Jeszcze raz dzięki za podpowiedzi w całym wątku, jesteście WIELCY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mimo że

obsada sie krystalizuje

i pomimo tego, że już pisałem na samym początku wątku

3/ Taeniolethrinops praeorbitalis - duże wyczynowe kopacze

4/ Placidochromis phenochilus Mdoka white lips - liczne stado wyjadaczy


to z uporem maniaka wołam:

Taeniolethrinops praeorbitalis !!!

Bo jak nie Ty to kto ?

ostatnią linijkę zpapugowałem z reklamy:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o drapole to dałbym Exochromisa, stigmatochromisa tego co podałeś i z nimbochromis to dałbym w te kamienie koniecznie Linni. Kurcze że sam go nie zapodałem, ehhh.



Jeżeli chodzi o modestusa easterna to ta ryba tez jest idealna w te kabmbole. Bo nie wiem czy wiesz jest to ryba żyjąca w grotach skalnych więc w twoje gruzowisko ideał ;-).

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.