Skocz do zawartości

Wytrzymałośc szafki


Grzesiek

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem dzisiaj w meblowym i jest taka komoda jak na tej aucji, tylko, ze pleców nie ma, ale ma jednoity blat 35mm.

Pytałem też, bo robia meble na wymiar to dorobienie pleców do takiej komody to koszt 60zł.


http://allegro.pl/komoda-120cm-2d4s-olcha-szuflady-szafka-polka-72h-i5263479561.html?source=mlt


Na aukcji nie ma wzmianki o tym aby blat by na 35 mm. Nawet na zdjęciach widać, że jest to zwykła 18 mm na moje oko. Dopytaj się sprzedającego czy na pewno blat ma te 35 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Na aukcji nie ma wzmianki o tym aby blat by na 35 mm. Nawet na zdjęciach widać, że jest to zwykła 18 mm na moje oko. Dopytaj się sprzedającego czy na pewno blat ma te 35 mm.



Może się mylę, ale wypowiedź autora wątku sugeruje, że link do tej aukcji został zamieszczony wyłącznie w celach poglądowych ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się mylę, ale wypowiedź autora wątku sugeruje, że link do tej aukcji został zamieszczony wyłącznie w celach poglądowych ;-)


Mimo to lepiej zwrócić uwagę, żeby później nie było rozczarowania.


Wracając o tematu. Przy 120 cm akwarium (klasycznej 240 l) nie można też przesadzać z masywnością szafki. Najważniejsze to dobrze wypoziomicować szafkę i dołożyć plecy, które w znaczący sposób usztywnią konstrukcję.


No i najważniejsze jakość i wykonanie szafki. Akwarium ma być elementem ozdobnym i nie warto kłaść baniaka na byle G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


No i najważniejsze jakość i wykonanie szafki. Akwarium ma być elementem ozdobnym i nie warto kłaść baniaka na byle G.


Tu bym polemizował ;) wiadomo jakość materiałów jak najbardziej,ale wykonanie? można samemu ;) no i tu zazwyczaj będzie brak tej najwyższej jakości :P ,ale na bank da radę i ludzie jak zobaczą w domu to nawet nie pomyślą,że to samoróbka :D u mnie 800kg.bez mruknięcia stało i stoi :cool: .

Ps. za grosze w sumie ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pokażę moje rozwiązanie z pospawaniem stelażu , na wierzch sklejone dwie płyty 18 razem 36 i boki na wygląd 18 , brakuje przesuwanych drzwi które się robią . A blat jest sklejony dlatego że w takim rozwiązaniu posiada cztery twarde lamele i jest stabilniejszy. Co do szafki z płyt (chociaż takie sprzedają) kolega poskręcał według mnie solidnie ale pod 450l waga około 600kg po około 3 miesiącach powyrywało śruby , miał oczywiście wypoziomowane .

Na jednym ze zdjęć akwarium stoi na szafce przywiezionej z Holandii ale po włożeniu akwarium dodaniu 35kg piachu i 75kg skałek widoczne było ugięcie po środku gdzie była luźna pianka więc nie chciałem ryzykować.

post-11837-14695722353984_thumb.jpg

post-11837-14695722355178_thumb.jpg

post-11837-14695722356263_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.