Skocz do zawartości

Wytrzymałośc szafki


Grzesiek

Rekomendowane odpowiedzi

Jak oceniacie wytrzymałość takiej szafki, nie ma podpór po bokach i blat jest tylko z płyty 18mm. Ten blat nie będzie się uginał w rogach? Nie bardzo wiem jak wyglądają momenty ugięcia w takiej konstrukcji.


ACU208 SZAFKA ECONOMIC 120x40x60 PROFIL BUK (5041027948) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.@@AMEPARAM@@http://img12.allegroimg.pl/photos/400x300/50/41/02/79/5041027948@@AMEPARAM@@12@@AMEPARAM@@50/41/02/79@@AMEPARAM@@5041027948

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta szafka z aukcji to szafka firmy Diversa produkującej m.in. akwaria i meble akwariowe. Szafka dedykowana pod akwarium więc konstrukcyjnie na pewno wytrzyma. Nie wiem czy te półki w środku są skręcane na stałe, czy wyciągane. Jeśli na stałe to kubła nie schowasz w takiej szafce, nie wspominając o tym, że go nie zamaskujesz bo szafka nie ma drzwi.

Tak na marginesie jeśli jeszcze nie masz akwarium, a planujesz profilowane (co sugeruje kształt szafki) to rozważ zbiornik prostokątny - same plusy ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie niefunkcjonalna i tandetna. Oskar roku dla marketingowca za tekst: "wprowadza do wnętrza ciepło i sielankowy nastrój" :)


Tak jak wspomniał przedmówca nic nie schowasz pod akwarium. Wszystko będzie widać, zarówno filtr zewnętrzny jak i wszystkie przewody i rurki. Wygląd przypominający szafki pod akwarium sprzed 20 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak koledzy radzą, koniecznie kup z drzwiczkami, żeby tam pochować graty ....


tu masz niedużo droższą


SZAFKA AKWARYSTYCZNA 120x40x60 5 KOLOR PROFIL (4940966731) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.@@AMEPARAM@@http://img03.allegroimg.pl/photos/400x300/49/40/96/67/4940966731@@AMEPARAM@@03@@AMEPARAM@@49/40/96/67@@AMEPARAM@@4940966731

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w szafce, którą polecił kado na pewno są plecy z płyty 18-tki to śmiało możesz ją brać.

Tę, którą przedstawiłeś dobrze nazwali - ECONOMIC, bo z jak najmniejszej ilości materiału :) przez co spalona jest na starcie.

Rozważałbym też opcję akwa prostokątnego, ale to Twoja decyzja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w meblowym i jest taka komoda jak na tej aucji, tylko, ze pleców nie ma, ale ma jednoity blat 35mm.

Pytałem też, bo robia meble na wymiar to dorobienie pleców do takiej komody to koszt 60zł.


http://allegro.pl/komoda-120cm-2d4s-olcha-szuflady-szafka-polka-72h-i5263479561.html?source=mlt


Mam kilka pytań:

1. Z jakiego materiału ma byc wykonana szafka, płyta laminowana wiórowa czy mdf?

2. Czy lepiej, zeby szafka stała bezposrednio na dolnym blacie czy na nózkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w meblowym i jest taka komoda jak na tej aucji, tylko, ze pleców nie ma, ale ma jednoity blat 35mm.

Pytałem też, bo robia meble na wymiar to dorobienie pleców do takiej komody to koszt 60zł.


http://allegro.pl/komoda-120cm-2d4s-olcha-szuflady-szafka-polka-72h-i5263479561.html?source=mlt


Mam kilka pytań:

1. Z jakiego materiału ma byc wykonana szafka, płyta laminowana wiórowa czy mdf?

2. Czy lepiej, zeby szafka stała bezposrednio na dolnym blacie czy na nózkach?



Koniecznie plecy zamienić na płytę 18mm. Jeśli te półki po bokach są na stałe to lepiej żeby były wyżej, tak żeby kubły się zmieściły.

1. z płyty laminowanej

2.Jeśli masz idealnie wypoziomowaną podłogę to może być na dolnym blacie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.