Skocz do zawartości

cynotilapia afra / metriaclima pulpican


karolk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,


przed ok. 12 laty mialem akawarium z mbuna. Teraz znowu mam ochote zalozyc. Wtedy moim ulubiencem byl samiec z zalaczonego zdjecia (niestety nie mam lepszego). Przez lata uwazalem ze to była C. Afra (bo jako taka mi to wtedy pewien lokalny hodowca sprzedal). Teraz kiedy przeglądam zdjecia afr, nie mogę znaleźć podobnej, natomiast wydaje się ze m. pulpican jest wlasnie podobna do mojej b. ryby. widzialem tez watki o zmieniajacej sie klasyfikacji tych gatunkow.


w kazdym razie - czy ktos moglby potwierdzic ze ta zalaczona ryba to m. pulpican?


co ew. z iloscia paskow - znalazlem gdzies na ang. forum ze m. pulpican ma tych paskow mniej niz moja ryba?


przepraszam ze tutaj, ale forum identyfikacja gatunku jest zamkniete - swoja droga jak ew. dostac dostep do pisania na zamknietych forach / jakie sa zasady?


dzieki

karol

post-16095-14695722162901_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Identyfikacja jest w galerii a nie tutaj. Ten dział był zamknięty decyzją zarządu i póki ta decyzja się nie zmieni tak pozostanie. Pozostałe działy otworzą się jeśli zostaniesz klubowiczem. Zasady i argumenty za znajdziesz na serwisie w zakładce Dołącz do nas.


Co do twojej fotki to ryba wygląda na pulpican i ta ryba kiedyś była nazywana i katalogowana razem z innymi aframi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.