Grzesiek Opublikowano 16 Kwietnia 2015 #1 Opublikowano 16 Kwietnia 2015 Akwarystyką zajmuję się około 8 lat. Moje pierwsze akwarium to pojemność 8L (malawi) Dostałem je od koleżanki, która trzymała w nim dwie duże rybki nieznanej mi nazwy (potem się okazało, ze były to 2 samiczki red red Wpuściłem do nich bojownika, który szybko stracił płetwy, więc oddałem pyszczaki do sklepu, pani wtedy nie chciała ich zabrać, bo kto by tych ryb pyszczków nie kupił to zaraz chce oddawać Potem miałem 65L roslinne, a nastepnie 108L z którego teraz zrobiłem kotnik dla małych pyszczków lub zrobie z niego dom dla Saulosi. Akwa: 108l (75x36x40) szkło 6mm Oświetlenie: Belka hagen glo 2x24w (używam 1x power glo) Podłoże: Piasek kwarcowy (0,5-1,2mm) Dekoracje: Wapienie, koralowiec morski, coś ala serpentynit(znalazłem na rzeką) Ogrzewanie: Tetra tec ht 150W (temp 25stopni) Filtracja: Aquael turbo filter 500l/h (ceramika+gąbka niestandardowa) Obsada (wszystko młode) Saulosi coral, zebra maison reef, acei, brzanka titeya, 2 slimaki ampularia, 4 slimaki military helmet. Rosliny: kryptokotyna karbowana, nurzaniec gigantea, nurzaniec valisneria, jakies pozostałosci kryptokoryn
timi-akwaria.pro Opublikowano 16 Kwietnia 2015 #2 Opublikowano 16 Kwietnia 2015 Ja bym zrobił z tego kotnik. Obecna obsada to przesada:) (mówiąc delikatnie).
JemioloSeba Opublikowano 16 Kwietnia 2015 #3 Opublikowano 16 Kwietnia 2015 Obecna obsada Out i widzę tam mały domek dla Saulosi 1+3 (1 samiec 3 samice). Będzie niebiesko i żółto więc całkiem ładnie. Koniecznie oddaj obecną obsadę i postaraj się o około 8-10 małych Saulosi.
Grzesiek Opublikowano 16 Kwietnia 2015 Autor #4 Opublikowano 16 Kwietnia 2015 oczywiście nie mam zamiaru trzymać tej obsady w 108L, to sa małe rybki kupione do większego baniaka, ale póki małe to są tu, ale i tak je sprzedaję, bo do nowego 240L i tak sie nie będą nadają. A jak radzicie aranż zostawić czy wywalić wapienie i donieść tych ciemniejszych kamieni, bo u mnie nad rzeką ich dużo.
timi-akwaria.pro Opublikowano 16 Kwietnia 2015 #5 Opublikowano 16 Kwietnia 2015 Aranż to już kwestia gustu, mi podoba się jeden rodzaj kamieni w akwa.
JemioloSeba Opublikowano 16 Kwietnia 2015 #6 Opublikowano 16 Kwietnia 2015 Zdecydowanie jasne wywal a przynieś tych ciemnych. Jak już będziesz nosił to pomyśl o zdecydowanie wyższych kamieniach sięgających do ponad połowy akwarium.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się