Jump to content

obsada w biotopie laika...


Recommended Posts

Witajcie!

Zgodnie ze sugestiami Administracji zakładam osobny temat odnośnie obsady w moim baniaku. Wrzucenie samej fotki i innym wątku wywołało w moim odczuciu pewien niesmak u kilku osób. Zatem powiedzcie mi moi drodzy co jest na rzeczy, w którym momencie sprofanowałem swój biotop. Jako, iż raczkuję z Malawi bardzo liczę na Wasze opinie, rady i każdą krytykę. Proszę o rzut oka na zdjęcie i lawinę wypowiedzi ;)

post-16022-14695722063798_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Oj tam... tragedii nie ma. Spójrz na mój pierwszy baniak i napisz, czy czegoś Ci on nie przypomina. Pamiętaj, że wystrój to sprawa gustu a wystrój jeszcze 10 razy zmienisz zanim dojdziesz do czegoś upragnionego.

Co jednak jest do poprawy to ewidentnie obsada bo masz tam straszny mix i zdecydowanie za dużo jak na ten litraż. W opisie masz akwarium 160l i obsada 3+6 Saulosi. Na zdjęciu widać zupełnie co innego więc co ja proponuję to pozbyć się wszystkiego prócz Saulosi i dokupić kilka maluchów tego gatunku w celu dobrania haremów. Dla pewności napisz jeszcze jakie masz to akwarium (wymiary) i będziemy coś kombinowali.

post-10842-14695722131875_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Tu macie wszystko http://forum.klub-malawi.pl/malawi-160-t25174p2.html

Niestety nie zwróciłem tam uwagi na litraż i wymiary akwarium. Nie uzyskasz tu akceptacji dla mieszania biotopów. Mi osobiście to nie przeszkadza, jeśli nie ma konfliktu żywieniowo-bytowego, ale to jest tylko moja prywatna opinia. Biorąc pod uwagę wielkość twojego akwarium zostaw w nim tylko saulosi. Jeśli jest tak, że masz 3+6, to zostaw sobie 2 samce i nie pisz tak o samoredukcji, bo wygląda to trochę tak jakbyś czekał na walkę gladiatorów.

Link to comment
Share on other sites

Może źle mnie zrozumieliście. Proszę nie doszukujcie się w tym jakiejś głębszej filozofii. Tak ewoluuje świat od zarania dziejów i w ten sposób zachowana jest równowaga w przyrodzie. Odnośnie mieszania biotopów... nie rozumiem kolegi; w którym momencie doszukałeś się takiej sytuacji?

Link to comment
Share on other sites

Może źle mnie zrozumieliście. Proszę nie doszukujcie się w tym jakiejś głębszej filozofii. Tak ewoluuje świat od zarania dziejów i w ten sposób zachowana jest równowaga w przyrodzie.


Wszystko się zgadza, tylko że w przyrodzie pokonany samiec ma gdzie uciec i żyć dłużej, a u Ciebie nie.

Co do biotopów to pisałeś o Gębaczach z Wiktorii i o ile się nie mylę to na zdjęciu pływa jeden z Haplochromisów.

Link to comment
Share on other sites

Gębacze były tylko opcją, z której ostatecznie zrezygnowałem. Do saulosi dołączyła gromada, której niestety do końca jeszcze nie zidentyfikowałem ale zapewniano mnie że wszystkie pysie. Przytuliłem je bo ich żywot prawdopodobnie skończyłby się marnie z słoiku po śledziach. Jeśli sądzisz, że trafił mi się jeden to zwracam honor.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.