Skocz do zawartości

Obsada do 150x50x60


kado

Rekomendowane odpowiedzi

Powoli się przymierzam do obsady i proszę podpowiedzcie czy taka może być ?


1. Melanochromis auratus 1+4

2. Ps. johannii lub interruptus 1+4

3. Ps. demasoni 1+6-8

4. Ps. socolofi 1+4


Nie za dużo ich będzie i co ewentualnie byście zmienili ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M. auratus kup z 10-12 sztuk i zostaw wszystkie, agresja dominanta rozłoży się na wszystkie to samo tyczy się P.demasoni tu to nawet 15 sztuk.

Fajnie by było, żebyś miał coś silniejszego od M. auratusa, u mnie był to M.Red Red, który pełnił w akwarium rolę strażnika, była jakaś zadyma wpadał i rozganiał towarzystwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M. auratus kup z 10-12 sztuk i zostaw wszystkie, agresja dominanta rozłoży się na wszystkie to samo tyczy się P.demasoni tu to nawet 15 sztuk.

Fajnie by było, żebyś miał coś silniejszego od M. auratusa, u mnie był to M.Red Red, który pełnił w akwarium rolę strażnika, była jakaś zadyma wpadał i rozganiał towarzystwo.



będę kupował młode ryby , więc na pewno gdzieś po 10 szt ..... to może zamiast socolofi dać M. callainos kobalt jako strażnika ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może z błękitnego koloru zaproponuje P acei wiem, że to nie będzie strażnik, rozjemca ale za to ładna rybka która zajmie górne części Twojego zbiornika. A po za tym bardzo dobrze będzie komponował się do obsady roślinożernej.

Proponuje

P acei 2+6

M auratus 1+4

P interruptus lub M msobo magunga 1+4/5

P demasoni 8/10szt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M. callainos również robił u mnie za strażnika.


No to wymienie socolofi na callainos , w sumie też niebieskie i johannii na M. Msobo Magunga , kolory podobne , a ryby deczko silniejsze :)


czyli tak :


Ps. auratus 1+5

Ps. demasoni 1+7

M . callainos kobalt 1+3

M. Msobo Magunga 1+4


Myślę, że tak będzie najlepiej i może się nie pozabijają :confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wymienie socolofi na callainos , w sumie też niebieskie i johannii na M. Msobo Magunga , kolory podobne , a ryby deczko silniejsze :)


czyli tak :


Ps. auratus 1+5

Ps. demasoni 1+7

M . callainos kobalt 1+3

M. Msobo Magunga 1+4


Myślę, że tak będzie najlepiej i może się nie pozabijają :confused:



Jeżeli się ta obsada dogryzie to będzie jedna z piękniejszych obsad mbuna. Trzymam kciuki za pełen sukces.


Auratus to nadal melanochromis :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli się ta obsada dogryzie to będzie jedna z piękniejszych obsad mbuna. Trzymam kciuki za pełen sukces.


Auratus to nadal melanochromis :)



Dzięki :) Racja , auratus, to melanochromis, w pierwszym poście napisałem dobrze - pomyłka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.