Jump to content

Filtr przepływowy


Recommended Posts

Mam z boku akwarium 11 cm miejsca i chciał bym pozbyć się mechanika ze środka, plan mam taki żeby skleić filtr 55 cm wys 30 cm dł i 11 cm szer i tam przenieść filtracje mechaniczną. Pytania moje to; jaką pompe użyć, jak porobić przegrody, czy da się upchać tam grzałke i czy to ma sens, jakby to wypaliło to pozbył bym się sprzętu z akwarium. W tamtym wieku kleiłem takie filtry i ładowałem tam wewnętrzne delfiny napędzane pompką na powietrze i to działało, ale czy przy przepływie 2000 l też zadziała ?

Link to comment
Share on other sites

Przepływowy czyli kaseciak? Ja mam w 112l kaseciaka z pompą aq 2000 i działa super. Mam w nim wszystko czyli ceramikę i gąbkę i grzałkę też, jedynie skimmer mam oddzielnie (też zresztą sobie zrobiłem z pomki chińskiej za 11 zl i jestem b. zadowolony). Za chwilę uruchamiam baniak 160x45x50 i też będę bazował na takim filtrze tylko odpowiednio większym, ale pompę zostawię tą samą tylko dodatkowo będę miał cyrkulator jebao. Także do dzieła, polecam to rozwiązanie:)

Link to comment
Share on other sites

Aquael 2000 powinien w zupełności wystarczyć o ile to będzie na tym samym poziomie co główny zbiornik. Jeśli jednak masz fundusze i szukasz czegoś ekstra to polecam Ci Jebao dc-3000. Super pompa z regulacją przepływu, bardzo cicha a niesamowicie wydajna zarazem.

Jedno czego nie wiem to jak daleko/nisko to małe akwarium będzie? Pytam, gdyż Aquael nie podniesie wody zbyt wysoko bo nie jest do tego przystosowany.

Link to comment
Share on other sites

Ja bym to zrobił tak jak to robiłeś w zeszłym wieku i prawie tak jak mam u siebie w kasecie. Przynajmniej jeśli chodzi o ułożenie mediów. Czyli wszystko poziomo. Najpierw gąbkę, potem biologia na jakiejś kratce i pod spodem pompa. Zasys rurką szklaną lub dwoma.

Np. coś takiego jak na rysunku. Jedyny problem to zakładanie węża (np. peszel) na pompę ale dzięki temu nie tracisz długości na komorę pompy.

Oczywiście najlepiej wydaje mi się byłoby zrobić to ze szkła.


U mnie, przy wymiarach gąbki niecałe 22x10x6h, ppi45, i pompach ok 2500l/h testowo dały radę ok 3 tygodnie, dłużej nie chciało mi się czekać.

Wysłane z telefonu

post-15049-14695721661762_thumb.png

  • Dziękuję 1
Link to comment
Share on other sites

Zbiornik 450 l 60 wys, takie wymiary filtra bo ogranicza mnie ściana. Filtr miałby stanąć przy bocznej ściance akwarium na tej samej wysokości, ta pompa faktycznie fajna ale mam obawy czy mi wejdzie do środka, 10 cm i więcej nie będzie, ale czy aquael 2000 wejdzie ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.