Jump to content

Witam wszystkich


Recommended Posts

Witam wszystkich.

Akwarium mam od kiedy pamiętam. Jak miałem 6 lat wujek szklarz podarował mi 70 litrowy zbiornik (stalowa rama i szkło wklejone na kit szklarski ;) ) i od tej pory z małymi przerwami ciągle coś pływa w pobliżu ;)


Moja przygoda z Malawi zacząła się kilka lat temu, niestety nie tak jak powinna. Posiadałem wówczas akwarium 80 litrowe, w którym zostały mi bocje i glonojady. Potem wizyta w centrym handlowym, oglądanie kolorowych rybek z dzieciakami i impulsywne zakupienie ładnych kolorowych rybek ( "poproszę 5 żółtych, 5 pomarańczowych, 5 w niebieskie paski pionowe i 5 w poziome" - wiem, że nie powienienem się przyznawać - nie byłem już wtedy najmłodszy ;) ). Bocje powędrowały do brata. Glonojady zostały z pyszczakami.


Potem poczytałem co kupiłem i po jakimś roku udało i się wymienić zbiornik na 240 litrowy. Niestety po trochu przez te parę lat Demasoni odpadły całkiem, został jeden samiec Maingano i jeden Yellow, natomiast Red-redy mnożyły się na potęgę i teraz mam przerybienie - coś około 20.


Już na etapie budowy domu zaplanowałem miejsce na akwarium 240 x 60 w podstawie w zabudowie oddzielającej kuchnię od salonu, ale budżet po przeprowadzce jest zazwyczaj nadwyrężony i plany zostąły odsunięte na bliżej nieokreśloną przyszłość. W końcu ta przyszłość nadeszła i zaczynam projekt z akwarium 240x60x65. Tym razem wszystko ma być przemyślane. Postaram się relacjonować w dziale DIY, przy okazji licząc na wasze dobre rady.


Póki co załączam fotkę obecnego zbiorniczka. Zbiornik jest widoczny z dwóch stron więc nie ma tła. W środku serpentynit, piasek kwarcowy, kryptokoryna. Filtracja JBL E1501 z gąbką, ceramiką i purigenem. Oświetlenie na zdjęciu to zimny LED - taśma w profilu aluminiowym, ok. 36WZbyszek

post-15617-1469572158649_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.