Skocz do zawartości

Obsada do 240L 120x50x40


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, niedawno skompletowałem sprzęcik, także powoli rozglądam się za moją pierwszą obsadą Malawi. Oczytałem się tych obsad, jednakże w każdym coś mi nie odpowiadało. Co planuje trzymać to: sulousi,

Bardzo mi się podobają: Pseudotropheus demasoni, Cynotilapia afra, Cynotilapia afra red top chewere.


Akwarium ma 120x50x40 profil, kamienie gnejs, biolog crystal flo 80, mechanik aquael circulator 2000.


Bardzo proszę o pomoc w uzgodnieniu obsady. Dziękuję z góry


Pozdrawiam


Edit: Chciałbym również zapytać o sprawdzone źródło pyszczaków z okolic Tarnów-Dębica-Rzeszów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Demasoni są w istocie piękne, ale to trudna ryba jak na początek, bardzo charakterna i może dać Ci się we znaki. Poza tym jest stricte roślinożercą więc taką obsadę musiałbyś skompletować gdybyś się przy nich uparł. Chewere ma bardzo podobne samce do samców Saulosi (barwa, pasy), moim zdaniem powodowałoby to dużą ilość konfliktów. Przejrzyj jeszcze tematy z propozycjami i pooglądaj jeszcze ryby, może coś Ci się jeszcze spodoba bo jeśli chcesz mieć Saulosi to z tego co napisałeś nie widzę dla nich kompanów... Cynotilapia Zebroides (dawniej afra) ma piękne samce, ale bure samiczki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maingano to teraz przynależność do gatunku Pseudotropheus ;) jak najbardziej możesz. Z Yellowem moim zdaniem będzie zbyt żółto ze względu na żółte samice Saulosi. Możesz jeszcze pomyśleć o składzie Saulosi+Perlmutt+Sprengerae, Saulosi+Maingano+Sprengerae (albo Perlmutt)... Zamiast Maingano może być jeszcze Cynotilapia Hara....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yellow ma inne preferencje żywnościowe jak pozostałe wymienione przez Ciebie ryby .Mało tego ..Saulosi są żółte i Yellow...Będziesz miał bardzo żółto. A teraz właściwa nazwa Melanochromis cyaneorhabdos maingano to Pseudotropheus cyaneorhabdos maingano.


..nie widziałem ,że Matusz już Ci dał odpowiedź;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yellow nie specjalnie z maingano i saulosi bo po primo inna dieta oparta na mięsie u yelowka i ryzyko krzyżowania z saulosi,nie wiem czy często zdarza się krzyżowanie ale jedno widziałem więc ryzyko jest;)

-- dołączony post:

Zestaw coś jak proponuje matik saulosi,rdzawy i perlmutt lub zamiast perlmuta afra hara lub cobwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli chciałbym 2 samce saulosi to jak to zredukować?


...jak dorosną to mogą się same zredukować. Ale po co pytasz o redukcję skoro chcesz mieć dwa?

...chyba ,że chodzi Ci o to jak je zredukować ze stada saulosi .To wtedy czekasz jak się wybarwią. Zostawisz dwa i tyle. Jeden będzie dominatem a drugi nie. Czyli jeden będzie ładnie wybarwiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jak dorosną to mogą się same zredukować. Ale po co pytasz o redukcję skoro chcesz mieć dwa?

...chyba ,że chodzi Ci o to jak je zredukować ze stada saulosi .To wtedy czekasz jak się wybarwią. Zostawisz dwa i tyle. Jeden będzie dominatem a drugi nie. Czyli jeden będzie ładnie wybarwiony.



Chodzi mi o to Panie Andrzejku, jak to na sztuki liczyć, tzn czy mogę miec np 2x4 saulosi, 1x4 maingano i 1x4 rdzawy, czy w takich ilościach mogę to stworzyć?



Czy znacie może sprawdzonego sprzedawce z Podkarpacia? Tarnów-Dębica-Rzeszów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.