Skocz do zawartości

Malawi 600l


grzegorzch

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.


Po dłuższym czasie rozmyślania o przesiadce na większy litraż czas w końcu wcielić plan w życie.

Dotychczas maleństwo 112 litrowe z sporym przerybieniem.


Plan to 200x50x60 całość z 12mm szkła, front opti white reszta float - akwarium do zabudowy

Miejsce przeznaczone na szkło to salon, oświetlenie z okien pólnocnych, oraz od wschodu ale częsciowo osłonięte.


Stelaż już gotowy, jutro odbiór, szkło zamówione - czas oczekiwania 3 tyg.


Filtracja mechaniczna planowana na narurowcach, proszę pomóżcie co na biologa ?

Woda w kranie PH 7, filtr zmiekczający na wejściu GH 4, KH miedzy 15-20, N03 - 0, bardzo duża ilość fosforanów(test sery granatowy jak atrament). Dotychczasowy biolog Tetry 700, zasypany ceramika, bioballe, zeolit, phosmax - parametry praktycznie opanowane.


Czy jest sens zacząć zbierać wodę z podmian do nowego baniaka ?

Piasek z plaży z pobliskiego zbiornika, już przetestowany w starym akwa. Kolor cos pomiędzy szarym wpadającym w żółty, po oswietleniu powerglo wygląda bardzo ładnie.

Jest w nim jednak sporo większych kamieni takich około 8-10mm średnicy, przesiać czy zostawić tak jak jest ?


Skałki serpentynit, z roślinek nurzaniec.


Obsada :) o matko ile tego nazbierałem, komu co zbywało to przynosił, o dziwo funkcjonuje bez bitew. Na bieżąco wstawię fotki tego co pływa, czas zrobić selekcję.


Proszę o wasze rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to tak myślałem, całość filtracji jest wtedy super praktyczna w użytkowaniu.

W planach miałem dwa korpusy połączone równolegle z sznurkiem 100, potem pompa, następnie szeregowo ceramika, zeolit, phosmax, oraz sera silicate clear, całośc na obejsciu z regulacją przepływu. Wystarczy na taka ilośc wody ?

-- dołączony post:

Obsada dotychczasowa:


_DSC0270%2B1.jpg Labidochromis hongi ? 1x


_DSC0288.jpg to samo ? 1x


_DSC0284.jpg yelow 3x


_DSC0286.jpg pseudotrofeus acei 4x


_DSC0277.jpg red red ? 2x


_DSC0290.jpg nimbochromis venustus 2x


_DSC0279.jpg demasoni ? 1x


_DSC0280.jpg ? 1x


_DSC0282.jpg ? 1x


_DSC0283%2B1.jpg ? 1x


_DSC0287.jpg ? 1x


_DSC0292.jpg ? 2x

-- dołączony post:

Stelaż już jest, w weekend mała demolka wcześniejszej zabudowy


IMAG0303.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akwarium z historią, za młodych lat córka mi je załatwiła czyścikiem magnetycznym. Od tej pory czyszczę tylko czyścikiem do płyt ceramicznych, córka podrosłą i już do szkła się nie zbliża.


Obsada wiem, że do kitu. Tak jak pisałem przyjmowałem to co ktoś chciał do kanalizaji oddać.

Chciałbym zostawić moje acei i yelow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyślałem nad takim schematem filtracji


IMAG0312.jpg


serce to pompa grundfos alpha 2 25-60, dwa wkłady sznurkowe 100u jako prefiltr, następnie za pompą spust wody, w filtracji biologicznej K3 - grys koralowy, K4 - sachem matrix, K5 - sachem matrix, K6 - purigen, za bypassem dolewka poprzez filtr 20u. Jakieś sugestie ? Myślałem nad umieszczeniem w K5 sera silicate zamiast matrixu.

-- dołączony post:

ktoś, coś doradzi odnośnie filtracji ?


zbierać wodę z podmiany do nowego zbiornika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemyślałbym zamianę Purigenu na Purolite - mniejsze koszty mogą być.

Do dolewki dałbym jeszcze filtr węglowy, chyba, że masz 100% pewność, że wodociągi nigdy nie zastosują chloru lub chloraminy.

Acha, jako wkłady mechaniczne koledzy polecają gąbkę.

Pomysł też o miejscu na absorber PO4 ;)

Wysłane z telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.