Jump to content

Pierwsza 160


Recommended Posts

Witam wszystkich. Jestem tutaj nowy choć muszę przyznać że z zainteresowaniem już od kilku miesięcy śledzę informacje na forum. Mam na imię Rafał mam 20 lat i w tym roku uruchomiłem moje pierwsze akwarium biotopowe. Miałem akwarium 50l w wieku 10 lat przez 3 lata ale nie miałem o tym pojęcia a ryby dobierałem na zasadzie ładnych kolorów. Teraz z powodu możliwości finansowych też nie jest zbyt duże ale te podstawowe 160 litrów mam. Pewnie nie wszystko jest idealnie ale nie dlatego że nie chcę ale chodzi o koszty. Posiadam podłoże piasek kwarcowy o granulacji 0,5-1,2, grzałkę 200W i filtr wewnętrzny 700l/h (w planach mam zakup biologicznego w najbliższym czasie), jako wystrój zastosowałem kamienie gnejs z czego największy ma 23 kg oraz jedną skałę kupioną za 40 zł w sklepie zoologicznym z dużą ilością otworów. Jako oświetlenie zastosowałem lampkę LED mocowaną do szyby o mocy 2W. No i najważniejsze posiadam 17 pyszczaków niestety wstyd się przyznać nie pamiętam nazw ale wiem że są prawidłowo dobrany gdyż zakupiłem je u prawdziwego dbającego o ryby znajomego chodowcy a nie z niewiadomego źródła. Proszę o wasze opinie komentarze oraz szczerą krytykę. Wiem że może nie wszystko robię prawidłowo ale chcę się uczyć i poprawiać błędy dla lepszego życia moich ryb. Dzięki.

Link to comment
Share on other sites

Witaj na forum. Nie chcę żeby wyszło, że tylko narzekam i wszystko źle, także proszę nie odbierz mojego postu źle ;) mom zdaniem ten wewnętrzny filtr przydałby się mocniejszy (koło 1500l/h). Zewnętrzny filtr to podstawa w tym biotopie więc kup go jak najszybciej. Odnośnie kamieni i oświetlenia, ciężko coś powiedzieć bez zdjęć, ale mieszanie dwóch typów kamieni nie wygląda za dobrze, lepiej by było gdybyś zdecydował się na jeden rodzaj skałek. Fajnie by było, gdybyś znał nazwy swoich ryb ;) a 17 sztuk to trochę za dużo do tego litrażu (chyba, że to same małe i jesteś nastawiony na redukcję obsady kiedy podrosną...) poczytaj FAQ : http://forum.klub-malawi.pl/faq.php i zajrzyj do albumu, może poznasz swoje rybki i wtedy będziemy mogli powiedzieć, czy rzeczywiście jest ok bo ze sprzedawcami/hodowcami to różnie bywa, jeśli chodzi o zainteresowanie czyimś zbiornikiem, jak się już wielu tutaj przekonało ;)

Link to comment
Share on other sites

Skałki może rzeczywiście nie wyglądają super jak się je miesza ale dla ryb nie ma to znaczenia a lubią się chować w otworach. Jeśli chodzi o hodowcę to daję za niego głowę to taki dobry znajomy, prowadzi kółko akwarystów, specjalizuje się w hodowli ryb z rejonu Afryki i sprzedaje na terenie Polski i Niemiec. Byłem na hodowli i wszystko wygląda super. Dzięki za uwagi :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.