Skocz do zawartości

Rośliny w akwarium


GOLUMN

Rekomendowane odpowiedzi

Ano widzisz... saulosi. Potem ostały Ci sie niedobitki - samotniki. U mnie nie bedzie killerów roślinnych a samych roślin będzie bardzo dużo.

A jakie jest bezpieczne minimalne stałe pH dla pyszczakow? Z doświadczenia, a nie z literatury:)

Na razie ustaliliśmy, ze 7.8 bedzie bezpieczne. Pytam, bo im niższe pH tym wiadomo lepiej dla roślin. Każde 0.1 mniej to kolosalna różnica.


Ale bardzo się cieszę, że w końcu roślinność w Malawi przestaje byc tabu. Moze kolejne osoby podziela sie swoimi doświadczeniami.




W moich zbiornikach mam, microsorium, cryptocorynę. Kiedyś gdy ryby przekopywały podłoże wpadłem na pomysł aby rośliny posadzić w plastikowych pudełkach. Pomysł był dobry, ryby nie miały dostępu do korzeni i roślina (cryptocoryna) zaczęła ładnie rosnąć. Jedyny problem to zamaskowanie pudełka. Gdy rośliny mocno rozrosły się, przeniosłem jedną z nich do nowego zbiornika który miał 90 cm wysokości, w pudełku zostały tylko korzenie a roślina rozrosła się tak że trudno było wyławiać ryby. W moich zbiornikach roślina ta potrafi osiągnąć 2-2,5 m. Na zdjęciu widać że przy takiej wysokości akwarium microsorium marnieje, lepiej rośnie przywiązane do dekoracji.

post-12774-14695722443212_thumb.jpg

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moich zbiornikach mam, microsorium, cryptocorynę. Kiedyś gdy ryby przekopywały podłoże wpadłem na pomysł aby rośliny posadzić w plastikowych pudełkach. Pomysł był dobry, ryby nie miały dostępu do korzeni i roślina (cryptocoryna) zaczęła ładnie rosnąć. Jedyny problem to zamaskowanie pudełka...


Podobne rozwiązanie zaproponowałem w poście nr 19.

Liście moich zwartek dorastają do 1,5 metra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, no to mamy ten sam patent.:P Kiedyś rośliny pakowałem do obciętych butelek po napojach, obecnie doniczki mam z grubej przeźroczystej plexi. Zapomniałem dodać że roślina ta wyglądała lepiej w zbiorniku oświetlanym świetlówką 15 w niż w zbiorniku oświetlanym 44w. Przy większym natężeniu światła na roślinie pojawiały się glony, czego nie było przy mniejszym oświetleniu. Kiedyś miałem małe cryptocoryny posadzone w podobny sposób i też ładnie rosły, nazwy nie znam liście brązowe dorastały do 15 cm.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzielę się ze swoimi doświadczeniami z roślinami w akwarium. Przez kilka lat miałem w mbunarium anubiasy i pięknie mi się rozrastały. Pyszczaki kompletnie się nimi nie interesowały. Jedyny mankament związany z ich rozrostem to glony osadzające się na ich liściach, tych starszych, nieciekawie to wyglądało. Korzeniami przyklejały się do kamieni i były nie do oderwania. Poza tym ciekawie wyglądały wiszące korzenie z kamieniami. Teraz mam "trawkę" i marnieje w oczach i nie wiem dlaczego. Gdzieś przeczytałem, że trawka jest swego rodzaju chwastem, który im gorsze ma warunki, tym lepiej rośnie (chemia wody, oświetlenie) U mnie wypuszcza mnóstwo pędów, ale wszystkie trzymają się dna i nie idą w górę (pewnie powinienem mieć słabsze światło)

Co do obaw, że non-mbuniaki wykopią Ci rośliny, to jest to mało prawdopodobne. Ich kopanie ogranicza się do powierzchniowych warstw, no chyba że masz Taeniolethrinopsy :).

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Minęły 3 godziny od wsadzenia i zdecydowanie wygrywają Saulosi :D Myślałem że będą je skubać a one się zachowują jak jakieś pitbulle ;) Biorą w pysk i wyrywają całe liście... Już kilka pływających luzem wyjąłem. No cóż... wziąłem na próbę i widzę że będzie ciężko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.