Skocz do zawartości

halogeny led


ukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Poszukuje informacji na temat halogenów led w akwarium 100cm szerokości. Chodzi mi dokładnie o słup światła na środku akwarium taki jak na filmie z zoobotanica wrocław. Czy wie ktoś może jak takie cudo zmajstrować lub miał do czynienia z takim sprzętem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz wszystko na temat:


http://forum.klub-malawi.pl/naswietlacze-10-wat-led-t21726.html?&highlight=na%C5%9Bwietlacz+led


A żeby uprzedzić kolejne pytanie to tu proszę masz link do allegro:


Naświetlacz LED 10W 800lm Biały Zimny Nowość Slim (5048919859) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.@@AMEPARAM@@http://img10.allegroimg.pl/photos/400x300/50/48/91/98/5048919859@@AMEPARAM@@10@@AMEPARAM@@50/48/91/98@@AMEPARAM@@5048919859

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc ale jednak nie o to mi chodzi kąt światła to 120-140st więc będzie on oświetlał praktycznie całe akwa. Chodzi mi raczej o 1/3 jasnego światła na środku a reszta niebieski. Efekt jaki chciał bym uzyskać można zobaczyć na filmie zoobotanica 2011 cz.3 dokładnie 1:51

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie Ty tam widzisz słup światła? To tło jest a nie światło...

Edit:

Ok teraz widzę.


W tym wypadku to jeden moduł LED biały zimny na środku i niebieskie po bokach. Szczerze słabo przy pyszczakach by to wyglądało no ale to kwestia gustu. Na filmie jest to zbiornik z Tanganiką a i ryby te ładnie prezentują się w niebieskim świetle (Frontosa).


Tu masz to ładnie opisane:

Aquascaping - Best aquariums of ZooBotanica 2011 - YouTube



A tu masz stronę firmy, która wykonała oświetlenie jak i sam zbiornik:

http://www.aqua-tech.pl/

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem już podobny efekt przysłaniając folią aluminiową powerglo a po bokach niebieskie ledy jednak chcę zrezygnować z jarzeniówki bo jest prądożerna na halogen led takim jak montuje się w suficie ok 3w mam nawet pomysł żeby przykleić samo mocowanie halogenu do pokrywy i zalać to sylikonem akwarystycznym ale nie wiem czy to zda egzamin bo już raz kupiłem na allegro rurkę led zalaną sylikonem i woda się dostała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego wejdź do działu Oświetlenie i poszukaj o modułach Led. Nie kupuj żadnych sufitowych osłon bo to nie zda egzaminu. Woda się dostanie bo to nie jest przystosowane do pracy w takiej wilgotności. Tu na forum ledy już od dawna przerabiamy i wiemy o czym piszemy. Najtańszą opcję podałem Ci wyżej, czyli kupić naswietlacz led i zamontować go tuż nad taflą wody. Wierz mi, że efekt będzie taki jak na moim zdjęciu bo też miałem w 100 cm.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok jaka jest wysokość naświetlacza +/-? czy zmieści się pod pokrywą czy wystaje coś ponad nią i najważniejsze czy jest to bezpieczne bo woda i 230wolt to aż strach a mi nie chodzi o sufitowe osłony tylko o samo gniazdo ledu bez ramki i innych mocowań a wszystko na 12 wolt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie rozwiązanie ma tu wielu i jeszcze nie było przypadku aby coś się stało. O wymiarach czytaj na aukcji ale ten co podałem to wersja SLIM więc na pewno wejdzie pod standardową plastikową pokrywę.

Jak nie to tu masz moduły LED pod 12V samoprzylepne. Na Twoje akwarium 2 i masz efekt niedoświetlonych boków. To rozwiązanie o wiele bezpieczniejsze ale wymaga nieco więcej pracy. Potrzeba jeszcze zasilacz no i razem to poskładać do kupy. Proszę:

http://softled.pl/pl/p/Modul-4-LED-z-diodami-Samsung-5630/139

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.