Skocz do zawartości

Duży baniak - gdzie kleić ?


miron

Rekomendowane odpowiedzi

Planuję oprócz 500 l baniaka jaki posiadam założyć jeszcze jedno akwarium o nieco większej pojemności.


Planuję baniak o wymiarach :


długość / w przedziale 250-300 cm/

szerokość 60 cm ,

wysokość / w przedziale 60-70 cm /


W baniaku przewiduję wykonać dwa kominy .


Gdzie taki baniak zamówić ?

Doradźcie ze swojego doświadczenia u kogo takowy baniak zamówić .


Na chwilę obecną dostałem dwie oferty od Argus Wołów i od kumpla Waldemara / znanego malawistom pod pseudonimem ,,Thewald" /


Mieszkam w okolicy Trójmiasta .

Czy ktoś ma baniak klejony przez szklarza z ul.Świętojańskiej w Gdyni Pana Heńka?


500 l można obejrzeć tutaj :

http://www.chwaszczyno.com/index.cgi?ac ... PYSZCZAKI/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecalem tego pana ze siwtojanskiej ale przestalem bo jednemu z jego klientow po zalaniu baniak sie rozkleil a firma robila mu wielka laske ze przyjechali zabrac akwa do poprawki. Nie polecam.

Zapytaj w Okazie, tam na pewno Cie skieruja do dobrego szklarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Heńka na Świętojańską podjadę co by mi policzył ile kasy szykować - ale z założenia z niego chyba zrezygnuję ....


Natomiast Waldek ,,Thewald " sugeruje klejenie u mnie w miejscu docelowego funkcjonowania baniaka - cena super konkurencyjna np. w stosunku do Argus Wołów.Tylko musiałbym pojechać do Thewalda po szkło !!!


W Okazie byłem - Rafał / sprzedawca / sugeruje zakupić baniak na zamówienie przez Aqua Boro ?


Wysłałem także zapytanie do ,,speców " z oceanarium gdyńskiego - nie mam odpowiedzi do tej pory.


Lokalny szklarza z okolic dzielnicy Karwiny w Gdyni - wycenił na 2100 zł baniak o wymiarach 250-60-60 z dwoma kominami / wywierconymi otworami/ bez orurowania .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aquaboro ma dobre ceny, albo przynajmniej mialo niecaly rok temu - z tym ze bralam od nic, wlasnie przez rafala, standardowe rozmiary i jestem zadowolona;

jesli nie stadnardowe wymiary to chyba najlpeszym wyborem bedzie thewald i i klejenie na miejscu - znacznie wygodniejsze niz noszenie sie z duzym baniakiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a szkło również możesz zamówić na miejscu i nie wozić z Wa-wy. Waldek tak proponuje bo ma dojścia do taniego szkła, a i tak zakup na miejscu i klejenie przez Thewalda wyjdzie ci taniej i wygodniej niż nosić ponad 200 kg o takich wymiarach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thewald szlifuje krawędzie zbiornika czy robi akwa z surowych szyb?


Jeśli chcesz to mam w okolicy dojście do producenta superwytrzymałych zbiorników - w cenach dużo niższych niż propozycja Argusa, z tym że musiałbyś dojechać po akwa na Dolny Śląsk, ewentualnie uzgodnić odbiór podczas dostaw (Śląsk, Wielkopolska, Łódź)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam z pana ze świetojańskiej jestem zadowolony zrobił mi akwa 250l a ze byłem zielony na początku to potem przyciął płaskowniczki wzmacniające żeby wszystkie węże weszły do środka akwa bez problemu, transport własny ale od czego są koledzy(ponowna usługa to około5pln - na drugi dzień gotowe) reasumując polecam szklarza ze świętojańskiej-HEJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy baniaczku 250l to akurat zaden probelm z noszeniam, ale z baniakiem dluzszym nic 200cm to juz jest dosc powazny problem

tak wiec najlepiej, najwygodniej, najbezpieczniej i tak naprawde najtaniej jest kleic na miejscu, szczegolnie jesli ktos ma znizki na szklo, bo tak duze baniaki to juz z 12-tki byc musza, a to juz sa konkretne pieniadze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.