MatiK Opublikowano 23 Stycznia 2015 #11 Opublikowano 23 Stycznia 2015 Ale po co Ci koszyk na ceramikę w mechaniku? Przecież mechanik ma tylko zbierać syf i dmuchać wodę, a nie pomagać w biologii...
Andrzej Głuszyca Opublikowano 23 Stycznia 2015 #12 Opublikowano 23 Stycznia 2015 A powiedzcie mi czy kupując samą pompe jest tylko jeden "koszyczek" na który nakłada się gąbkę? czy sa dwa? ...jeżeli kupujesz sam cirkulator to ma tylko jeden koszyczek jak piszesz. Dokup sobie ze dwie rurki aby zwiększyć odstęp gąbki od pompy. Pompa ma wisieć jak najwyżej a gąbka ( spód) z 3 cm nad podłożem.
mathias Opublikowano 23 Stycznia 2015 #13 Opublikowano 23 Stycznia 2015 No i widzisz to istotna sprawa bo kupując jako filtr są dwa koszyczki pojemnik na ceramike i ceramike roznica w cenie 20zł a sam koszyczek jako czesc kosztuje z 6zł Masz filtr biologiczny nie potrzebujesz pojemników na ceramikę w aquaelu circulatorze.
Andrzej Głuszyca Opublikowano 23 Stycznia 2015 #14 Opublikowano 23 Stycznia 2015 Ale po co Ci koszyk na ceramikę w mechaniku? ..koledze chodzi o koszyk-rurkę a nie moduł ..to co napisałem odnosi się do postu nr 8. -- dołączony post: o i widzisz to istotna sprawa bo kupując jako filtr są dwa koszyczki pojemnik na ceramike i ceramike roznica w cenie 20zł a sam koszyczek jako czesc kosztuje z 6zł ..te moduły będą Ci zbędne w mechaniku.
KAMTOM Opublikowano 23 Stycznia 2015 Autor #15 Opublikowano 23 Stycznia 2015 na allegro różnica w cenie między samą pompą a pompą z pojemnikiem gąbką i ceramiką jest o 2 zł droższa więc wybór jest prosty . Przedłużki mam także zrobie tak jak mówisz Andrzej pozdrawiam
Andrzej Głuszyca Opublikowano 23 Stycznia 2015 #16 Opublikowano 23 Stycznia 2015 Guban i używasz jeszcze jakiegoś falownika? Ja mam ten sam litraż i mechanika, ale obywa się bez falownika.. ...to tylko kwestia prawidłowej cyrkulacji i aranżu na dnie akwa. -- dołączony post: na allegro różnica w cenie między samą pompą a pompą z pojemnikiem gąbką i ceramiką jest o 2 zł droższa więc wybór jest prosty ...w tym przypadku tak .Zawsze może się przydać tym bardziej ,że można te moduły jakby co rozbudować nawet w dwóch pionowych liniach:)
KAMTOM Opublikowano 23 Stycznia 2015 Autor #17 Opublikowano 23 Stycznia 2015 dokładnie mam nawet te wszystkie kolanka takze mozna by było zrobić albo dwa wyloty albo dwa wloty 2xduza gabka wszystko do ustalenie
Guban88 Opublikowano 23 Stycznia 2015 #18 Opublikowano 23 Stycznia 2015 Guban i używasz jeszcze jakiegoś falownika? Ja mam ten sam litraż i mechanika, ale obywa się bez falownika... Tak używam VP 101 ( 3000l/h ) Bez niego miałem plażę zawaloną , może dlatego że mam zastawionego mechanika. Przy zmianie aranżu na pewno wezmę to pod uwagę. [300] Malawi
marek_z_81 Opublikowano 24 Stycznia 2015 #19 Opublikowano 24 Stycznia 2015 Ja w 300l mam aquael 1000 bo mi został po 112stce. Faktem jest, że sam nie ogarniał takiego zbiornika, ale po dołożeniu jvp jest błysk. Gdybym wcześniej nie miał aq 1000 to na pewno kupiłbym mocniejszy.
pablojogi Opublikowano 24 Stycznia 2015 #20 Opublikowano 24 Stycznia 2015 zastanawia mnie to czy kubełek HW 303B i prefiltr narurowy przed kubełkiem ogarną mi biologię i mechanikę w akwa 300l bo niedługo planuję takowe założyć? Jakieś uwagi, propozycje? P.S. JVP 101 także mam w akwa obecnym tzn. 200- litrowym:-)
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się