Skocz do zawartości

Pierwsze Malawi 200l


bossi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Poszukuję pomocy z obsada do mojego pierwszego Malawi. Akwarium o wymiarach 100x50x40 i pojemności 200 l.

Chciałbym aby akawarium było barwne tak żeby podobało się córce :)

Na chwile obecna mam:

7 szt Pseudotropheus acei

1 szt Pseudotropheus socolofi z małymi w pyszczku

1 szt Maylandia Esherea

Oraz osobno po 4 szt narybku Maylandia Esherea i Haplochromis nyererei

Wiem mieszanka niesamowita. Z racji, że wszystko jest jeszcze bardzo małe chce pozmieniać tak aby było optymalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego bossi, w Twoim akwarium max. to dwa gatunki. Jeśli ma być kolorowo to proponuję Pseudotropheus Sulosi i Iodotopheus Sprengerae, przy tych gatunkach otrzymujesz trzy kolory, rybki naprawdę urodziwe i kolorowe ;) zamiast Sprengerae możesz jeszcze pomyśleć o Labidochromis Perlmutt, jednak zostałbym na Twoim miejscu przy Rdzawych, są niepozorne, ale mają w sobie "to coś".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, przeczytałem cały temat kolegi r3b i uznaje, że w każdym sklepie akwa liczy się tylko żeby sprzedać. Z ryb które podałem jedynie acei są kupione - kupiłem je dziś opowiadając wcześniej sprzedawcy jaki zbiornik, co potrzebuje itd. Resztę dostałem:)

W takim razie z tego co mam teraz nadają się jedynie malutkie saulosi?

A red red nie mógłby pływać w takim zbiorniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no widzisz, niestety nic z tym nie zrobimy, takie życie... Mi też próbował wcisnąć kiedyś facet Haplochromis Nyererei do 112 litrów, ale poczytałem i uniknąłem problemu... A propos, to przedstawiciel jeziora Wiktorii (też dość pokaźnych rozmiarów), nie wciskaj tego do Malawi. I z tego co wyczytałem, nie posiadasz Saulosi ;) Ode mnie propozycję obsady już dostałeś, jeśli szukasz czegoś innego, to zajrzyj do linka przesłanego przez Bezpryma, tam jest od groma zestawień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Link bardzo przydatny. Jeden gatunek już mam będą a w zasadzie już są Saulosi. Co do drugiego jeszcze cały czas kombinuje, wyczytałem że jest sporo możliwości. Pytanie z ciut innej beczki, dziś wyciągnąłem od samica ki Saulosi 18 szt narybku - samica pływała z reszta i nie chciałem żeby małe stały się pokarmem. Teraz odpoczywają spokojnie w kotniku. Ile trzeba będzie czekać żeby miały tak z 4 -5 cm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.