Sebolnari Opublikowano 8 Stycznia 2015 #1 Opublikowano 8 Stycznia 2015 Witam serdecznie od niedawna a raczej od wczoraj jestem (zarejestrowanym ) użytkownikiem tego forum dlatego chciałem się przywitać. Nazywam się Sebastian mieszkam w okolicach Gliwic. Przygodę z malawi zacząłem jakiś czas temu jednak ten baniaczek robiłem od A do Z według mojego pomysłu ( żadnych dodatkowych rad od członków rodziny czy też sprzeciwów z ich strony względem niektórych rozwiązań) mam nadziej, że nie tylko mi się moja praca spodoba , ale do rzeczy: Akwarium : 240l (120x40x50) Filtracja: JBL 901e jako biolog ( Matrix + ceramika + żwir koralowy) Podłoże: piasek z Castoramy Dekoracje: otoczak granitowy około 90kg ( wielki sprzeciw rodziny i związane z tym przenosiny akwarium) + 2 średnie anubiasy które wcześniej dorastały na korzeniu w akwarium roślinnym. Oświetlenie: póki co pali się jedna świetlówka z przodu Power Glo + lampka LED nocna ( niebieska) Planowana obsada : -Pseudotropheus Elongatus Mphanga -Metrialima sp. "msobo" Magunga - trzeci gatunek w fazie ustalania, ale podejrzewam, że będzie to Iodotropheus sprengerae Pozdrawiam wszystkich użytkowników
spiochu Opublikowano 8 Stycznia 2015 #2 Opublikowano 8 Stycznia 2015 Man dziwne wrażenie, jakby te kamienie leżały na piasku... i jakoś tak dużo ich jak na mój gust. Przy okazji - przekonuję się, że jednak wolę bardziej kanciaste. Wysłane z telefonu
grzegorz77 Opublikowano 8 Stycznia 2015 #3 Opublikowano 8 Stycznia 2015 Bardzo ładne akwarium.Ja uwielbiam "kamieniołom" w akwarium.
MatiK Opublikowano 8 Stycznia 2015 #4 Opublikowano 8 Stycznia 2015 Ogólnie ładny zbiornik, tylko tak, jak napisał spiochu, mi też wydaje się, że kamieni jest troszkę za dużo. Może jakbyś nie robił jednego ciągu, tylko dwa skupiska z "piaskownicą" między nimi (niekoniecznie symetrycznie ), używając więcej mniejszych otoczaków, a wyrzucając kilka tych dużych, które robią teraz za fundamenty, byłoby korzystniej... Ale pamiętaj, że to Tobie ma się to akwarium podobać, a nie nam
Sebolnari Opublikowano 8 Stycznia 2015 Autor #5 Opublikowano 8 Stycznia 2015 Myślałem nad ewentualnym usunięciem tego dużego drugiego od prawej strony kamienia, ale byłaby to chyba jedyna zmiana
Andrzej Głuszyca Opublikowano 8 Stycznia 2015 #6 Opublikowano 8 Stycznia 2015 Lodotropheus sprengerae ..prawidłowa nazwa to : Iodotropheus sprengerae! Po prostu edytuj i popraw dla potomnych:)
Sebolnari Opublikowano 8 Stycznia 2015 Autor #7 Opublikowano 8 Stycznia 2015 Zaszły małe zmiany trochę się przejaśniło i tak chyba już zostanie.
adam17123 Opublikowano 8 Stycznia 2015 #8 Opublikowano 8 Stycznia 2015 Według Mnie zmiana na + oby tak dalej.
Andrzej Głuszyca Opublikowano 8 Stycznia 2015 #9 Opublikowano 8 Stycznia 2015 ...zdecydowanie lepiej.
MatiK Opublikowano 8 Stycznia 2015 #10 Opublikowano 8 Stycznia 2015 No, mniej więcej o to mi chodziło dużo lepiej niż na początku...
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się