Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,wracam do tematu z przed lat.Aulonocara huaseri lub maylandi w 240litrach w układzie 1-4 lub 2-5.

Co o tym myślicie?

Kiedyś zostalem zrugany za taki pomysł.

Opublikowano

Pamiętam wątek sprzed wielu lat (o minimalym zbiorniku dla małych Aulonocar).

Był to bardzo ciekawy materiał do przemyśleń (rzeczowa, merytoryczna wymiana poglądów między MateuszemT a Harisimi). Załączenie linku do tamtego wątku (nie mogę go niestety teraz znaleźć:() byłoby dobrym wstępem do tego wątku.

-- dołączony post:

PS. Dodam, że w przywołanej dyskusji obecny Prezes był liberałem:D

Opublikowano

Dzięki, poza treścią, lubię "sonetowy" styl Kolegi milca.

Zanim przeczytam, muszę dodać (nieskażone lekturą) swoje trzy grosze.

Zaznaczam, że moje spojrzenie nie jest również skażone posiadaniem Aulonocar:D


Uważam, że nie są problemem małe Aulonocary w akwarium 120cm (IMHO jednogatunkowo może być). Problemem jest to, że możemy zostać z jedną ładną rybą w zbiorniku. Samice brzydulki są chyba powodem zmniejszania się popularności "pawi".

Opublikowano

Właśnie o jednogatunkowe akwarium mi chodzi.

Śledziowatość samic nie przeszkadza mi,aktualnie mam rdzawe i perłowe,ich samice mega kolorowe nie są.Zastanawia mnie też wielkość ryb w tej chwili moje samce rdzawy i perłowy maja ok 12cm i są dosyć agresywne w stosunku do samic.

Czytając poprzednie dyskusje i artykuły myślę,że 2-5 może się udać choc bardziej możliwe 1-4

Opublikowano

To może ja wtrącę swoje 3 grosze jako posiadacz aktualnie i w przeszłosci sporej gromadki aulonków. Nie widze zadnych p/wskazan zeby w 240 trzymac aulony .co do ilosci i ukladu trudno powiedziec jaki bedzie najlepszy . Przy samych samcach bez samic wieksza szansa na utrzymanie kolorowych kilku samcow, ale i przy samicach czasem tez jest taka mozliwosc jednak wydaje mi sie ze musi byc lekkie przerybienie(jakze nielubiane tutaj) ale nie musi . Probuj.

Wracajac jeszcze raz do meritum watku - jestem na tak .

Opublikowano

Doszliśmy do wniosku, że się da i można, ale czy to będzie ładne? O gustach się podobno nie dyskutuje, ale nie dociera do mnie ta wizja jakoś. Co kto lubi, wolny kraj.

Opublikowano
Doszliśmy do wniosku, że się da i można, ale czy to będzie ładne? O gustach się podobno nie dyskutuje, ale nie dociera do mnie ta wizja jakoś. Co kto lubi, wolny kraj.


skoro o gustach się nie dyskutuje to po co ten głos krytyki ? Bo przecież Twoja wypowiedź w gruncie rzeczy nim jest. Powinniśmy zakończyć stwierdzeniem że można . Koniec kropka.

  • 1 rok później...
Opublikowano

bumerang wrócił, od pewnego czasu mam wiecej czasu dla akwarium i ryb.

Mam okazję kupić Aulonocara Stuartgranti Steveni HONGI według poniższego linka w 240 litrach da radę:

http://www.klub-malawi.pl/serwis/artykuly-klubowiczow/opisy-gatunkow/69-aulonocara-stuartgranti.html

Teraz tylko sie zastanawiam czy ta konkretna auloncara nie jest za wielka do 240l i czy nie pomyslec o aulonocarze hueseri.

Zastanawiam się nad układem 2+5 lub 3+5

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Ogłoszenia



  • Posty

    • Acryfix 192. Dzięki za odpowiedz👍
    • Zadałem podobne pytanie na innym forum i ktoś stwierdził że to bez sensu. Ale zapytam też tutaj i jeśli uważacie podobnie to proszę o wyjaśnienie dlaczego ten pomysł jest zły. Chcę mieć sumpa bez komina czy jakiegoś pudełka przelewowego. Założenie jest takie żeby wylot z filtra kubełkowego skierować do pierwszej komory sumpa-byłby on wyżej od poziomu głowicy kubełka jakieś 15-20 cm Czy to ma sens a jeśli nie to dlaczego?  
    • Hej, czy ktoś z Was używał testu jak na zdjęciu ?Czy możliwe że nie nadaje się do słodkiej wody ? Test nowy, z datą do 06.2027r.  Cztery tygodnie temu odpaliłem sumpa 240 l pod nowy zbiornik, bakterie Prodibio Biodigest i suchy pokarm co trzy dni szczypta. Badałem wodę co kilka dni testem ze zdjęcia, ale nic się nie działo. W sumie wszystko nowe, więc myślałem że potrzeba czasu. Tydzień temu zalałem nowy zbiornik 1050 litrów i połączyłem z  sumpem, dalej sypałem pokarm co trzy dni. Po czterech tygodniach od zalania sumpa, NH3 dalej niewykrywalne, więc postanowiłem trochę wspomóc się chemią i wlałem 2ml wody amoniakalnej. Ku mojemu zdziwieniu, test nadal pokazuje 0.  WA świeża. Żeby go przetestować, wlałem 1,5ml WA do szklanki z wodą z kranu 300ml, test pokazał ledwo 1,5mg/L. Czyli ewidentnie coś jest nie tak. Niby ten test ma mierzyć całkowity amoniak NH3 i NH4. A w opisie aukcji, była informacja że nadaje się do wody słodkiej i słonej. NO2 i NO3 zmierzyłem tylko na początku, bo byłem pewny że nie mam jeszcze NH3 w zbiorniku więc nie ma sensu mierzyć.
    • Będzie działać. Trochę będziesz miał zabawy przy wklejaniu ścianek  Czym kleiłeś plexi?
    • Cześć, Po kilku latach filtrowania zauważyłem, że na wewnętrznej stronie rur zbiera się szlam, który od czasu do czasu jest wyrzucany zwłaszcza podczas czyszczenia mechaników. Czy ktoś z szanownych kolegów mierzył się z takim tematem?  
    • Cześć Wszystkim. Planuję budowę sumpa do akwarium 375 litrów. Ogłądałem i czytałem dużo materiałów na ten temat ale w dalszym ciągu nie wiem jak zaprojektować komory żeby spełniały swoją rolę oraz żeby sump działał prawidłowo. W załączniku zbiornik z plexi który skleiłem a na drugim zdjęciu znalazłem taki projekt i zastanawiam się czy ma on sens. Jeśli ktoś mógłby się wypowiedzieć na ten temat to będę wdzięczny.
    • Opcja pierwsza się u mnie sprawdzała ( wlot na krótszym boku wylot na dłuższym), ale wszytko zleży od układu skał.
    • Hej mam oświetlenie na diodach cree RGBW. mam ich w sumie 16 szt. podłączone są do zasilacza 24V, 10A. I do leddimmer pro (chyba wersja 1) działało 8 lat:/ Całośc lutowałem sam, a do kazdego koloru osobno lutowałem kabel (dla mnie masakra robota nie robie tago na codzień) . Co jakiś czas jakoś zahaczyłem o kabelek i musiałem go dolutowywać . W wyniku kolejnej takiej akcji gdzieś przegiołem z temperaturą lub coś zwarłem bo się całość wyłączyła na bezpieczniku(bo nie chciało mim się z prądau odłączać :/) . Aktualnie nie działa jak powinno. Jak testuje kolory to działają ale wg mnie za słabo. Do meritum... jak mam znaleźć przyczynę że coś nie świeci bez wymieniania po kolei wszystkiego?  Albo jeszcze lepiej, może zaproponujecie inny rodzaj oświetlenia najlepiej opartego na gotowych paskach led bez koniecznośći ich lutowania które podłącze do leddimmer. akwarium duże 300 na 70 na 80 Dzięki
    • Hej, na dniach będę robić filtr kasetowy dwukomorowy do akwarium 160l. Który układ wybrać żeby zachować jak największą cyrkulację wody i wydajność filtra?   Ewentualnie są jeszcze takie opcje ale tu filtr nie jest pod wzmocnieniami i musiałabym coś wymyśleć żeby nie wypływał (nie chce przyklejać) 
    • Trzy książki w twardej oprawie: Malawi Cichlids in natural habitat cz1 Malawi Cichlids in natural habitat cz3 Malawi Cichlids in natural habitat cz5 Książki w idealnym stanie. Cena 700zl za komplet.
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.