Skocz do zawartości

Wyplute jajka przy przenoszeniu do kotnika.


titekmp

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...

witam,

przeniosłem 2 samice Red Reda do osobnych akwa

u pierwszej wieszosc młodych okociło sie zdechłe (tylko 2 żyją )

a u drugiej rybki do polowy z jjajek wystaja i u od tak juz 24 h nic sie u nich nie zamienia

czy to wszystko przez stres ?

czy mogłem zawalic w jakims temacie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

przeniosłem 2 samice Red Reda do osobnych akwa

u pierwszej wieszosc młodych okociło sie zdechłe (tylko 2 żyją )

a u drugiej rybki do polowy z jjajek wystaja i u od tak juz 24 h nic sie u nich nie zamienia

czy to wszystko przez stres ?

czy mogłem zawalic w jakims temacie ?



Adam zawaliłeś na całej linii.

Seba i inni wyrażnie piszą że jeśli nie jest to hodowla komercyjna czystego materiału hodowlanego to nie odławiamy inkubujących samic.

Poza stresem wszystkich ryb tak silnym że samice potrafią wypluć ikrę i zapewne w twoim przypadku diametralnie różnych parametrów wody tu gdzie je przeniosłeś ,tak złych że narybek już w pysku samicy zdechł to same złe wpływy na dobrostan ryb. One na wolności nie mają kotnika a większość maluszków przeżywa więc swoją nadgorliwością zrobiłeś więcej szkody niż pożytku.

W naszych hobbystycznych zbiornikach nie warto stresować inkubujących i pozostałych ryb bo raczej jest kłopot co z tą młodzieżą robić a stres to powód do chorób i osłabienia wszystkich ryb w akwarium.

Wiem że chcesz się sprawdzić jako hodowca, ale bez twojej interwencji zawsze tam coś przeżywa schowane nawet w filtrze kubełkowym jak z baniaka wszystko zginie więc weż to pod uwagę i nie wtrącaj się w rybie macierzyństwo.:D - nic wtedy nie zawalisz:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

dzieki za odp :)

hodowcą nie jestem,ale chcciałem-chce od czasu do czasu rozmnożyc i sprzedac troche pyśkow

woda teraz onalizuja -faktycznie z malo odstana mogła być

teraz wlałem z głownego zrobiłem kryjówke i spróbuje jeszcze raz i z wiekszym spokojem wyławiac samice


kupiłem 2 zbiorniki z osprzetem wiec szkoda mi porzucić tematu rozmnażania

choc jak widac okazuje sie trudniejszy niż sie spodziewałem

ale nie na siłe ,jeśli tak sie bedzie działo to trzeba bedzie dac sobie na luz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niewiele łatwiejszych w akwarystyce jest rzeczy niż rozmnażanie pysiów ;)

jednak sama idea sprzedaży odhodowanych ryb już mnie przeraża, po pierwsze akwarysta akwaryście sprzedaje ryby (jeśli jeszcze z dobrego źródła - to ok.) zazwyczaj ryby pochodzą z jednego miotu, kolejny niech wpadnie na taki sam pomysł i już w obiegu znajdują się ryby marnej jakości, skażone chowem wsobnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajomy ma sklep akwarystyczny a i prywatni akwarysci sobie licza za każda rybke,żadnej za darmo nie dostałem

,wiec z tąd ten pomysł

a i skłamał bym gdybym nie powiedział że kilka groszy jak by wpadło to by sie przydało

-- dołączony post:

oczywiście dobro rybek przeda wszystkim,wiec jak zbytnio bede je terroryzował to zakoncze temat rozmnażania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.