Skocz do zawartości

112-ka, 6 szt. saulosi, dobry zestaw szkoleniowy:)


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, to mój pierwszy post na tym forum. Przygodę z Malawi zacząłem w sierpniu tego roku standardowym zestawem dla początkujących czyli mały baniak i kilka sztuk saulosi:) Na tą chwilę jeden z nich to 100% w pełni wybarwiony samiec i jedna pewna samica (od 2,5 tygodnia nosi młode w pysku), reszta czyli pozostałe 4 szt. nie mam jeszcze pewności, zobaczymy. Wyposażenie: HW-302 w całości wypełniony ceramiką Matrix + filtr wewnętrzny. Aranż jak widać (sorry za zdjęcie, ale robiłem tel.) czyli dwa większe kamienie, dwa korzenie i piasek z marketu budowlanego, oświetlenie LED, pokrywę i tło zrobiłem sam ze spienionego pcv.

post-15202-146957201046_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...trzymam kciuki i życzę powodzenia i oczywiście większego baniaka ;)

Oj, jak ja bym chciał żeby te życzenie się spełniło;) Ale mam problem z moją drugą "antyakwarystyczną" połową w postaci mojej żony i już wiem, że przekonanie jej to będzie mega wyzwanie. Może ktoś miał podobny problem i udało mu się w sposób pokojowy osiągnąć swój cel?;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mam problem z moją drugą "antyakwarystyczną" połową w postaci mojej żony i już wiem, że przekonanie jej to będzie mega wyzwanie


Często takie stwierdzenia czytam i strasznie mnie ono wkurza. Kuźwa mać to powiedz swojej żonie żeby sobie kosmetyków i ciuchów nie kupowała bo ciebie to wkurza, albo przyblokuj jej hobby. Sorry za małe OT , ale mnie poniesło ;-).

Samo akwarium jest ok no oprócz tych korzeni. One będą puszczały Ci do wody garbniki co jest nie pożądane w naszym biotopie. Moja rada wywal je i daj jak masz ochotę dalszą na korzenie np. korzeń klonu czy red moor (one są obojętne ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium super, tylko z tymi korzeniami, to tak, jak wyżej ;)


Może ktoś miał podobny problem i udało mu się w sposób pokojowy osiągnąć swój cel?;)


Postaraj się ją tym zarazić ;)


To była najlepsza podpowiedź ;) Ja też miałem przeciwniczkę kamienistego akwarium, tylko miałem łatwiej, bo jeśli już, to chciała mieć Neonki ;) No i ma Neonki z korzeniem w 54 litrach, a ja mam Malawi w 300 :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te korzenie to generalnie mi się podobają, kwestia gustu (a o nim się nie dyskutuje podobno) ;)

Jeden mankament na pewno mają, woda jest herbaciana, ale z podmiany na podmianę coraz mniej. Pewnie skorzystam z rady stana i wymienię na jakieś obojętne.

W temacie mojej żony to jestem cierpliwy i liczę na to, że w końcu dojrzeje i zmięknie;) Kilka razy ją przyłapałem na wgapianiu się w akwarium;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.