Skocz do zawartości

Woda pył kurz film bakteryjny


Jacek Dworecki

Rekomendowane odpowiedzi

Spróbuje jak radzisz, ale niestety pomysł chyba nic nie da gdyż kubel z takimi wkladami najpierw chodzil tydzien w starym akwa i było OK. Nie wiem naprawdę juz brak mozliwości. To poprostu wygląda jak by wsypał szufelkę kurzu do środka i tak to pływa. A i strasznie osadza się na szybach po czyszczeniu na drugi dzień już widać że szyba przednia robi się mleczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na moje oko to jest właśnie ten korzuch bakteryjnu który zostaje rozbity na powierzchni i on plywa w toni, ale nie wiem jak się go pozbyć na dobre.


No i odpowiedziałeś sobie sam. Brudy utrzymujące się na powierzchni z powrotem trafiają do obiegu.


Generalnie coś Tobie "pyli" i po prostu trzeba to wyzbierać. Przerabiałem to u siebie w wielu startujących zbiornikach szczególnie na totalnie świeżych dekoracjach tj. piach, skały.


Zacząłbym od:

1. Wprowadzenia Skimmer'a. Piszesz w pierwszym poście że masz "chinola". One w pakiecie miały małe skimerki montowane na zasysie. Jeżeli tego nie masz to mam patent który wykorzystuje zasys z kubła oraz najprostrzy odmulacz Aqua szut'a. Szczegóły w załączonym filmie.

2. Wywal zeolit z kubła. Raz że najprostsza ceramika lub keramzyt są zdecydowanie lepsza, a dwa zeol też może brudzić

3. Mechanik z watą filtracyjną - dołożyłbym jakiegoś powerhead'a z watą - nie ma opcji, musi to wyzbierać.


I tak w kwestii wyjaśnień / prostowań - Purigen Ci na to akurat nie pomoże. Dobrze że trafił do filtra bo to naprawdę dobre medium jednak do ostatecznej krystalizacji. Drobin tym nie wybierzesz.


Poniżej masz filmik z akwarium w którym pyliły piaskowce. Następnie masz filmik z działającym skimerem DIY najtańsza wspomniana wersja - do zastosowania u Ciebie.




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Dzięki wielkie Carpov za konkrety. Systuacja na dziś 0(zero zmian)

Co do skimmera posiadam w chinolu i uzywam bez niego to kaplica w twfli mozna sie przeglądać jak w lustrze, tak jest zasyfione, jak działa jest trochę lepiej ale i tak dużo tego w toni.

Jeżeli możesz to rozwiń powerhead nie wiem co to, laik jestem :)

Zeolit jutro idzie w odstawkę przy okazji czyszczenia filtra bo już powietrzem pluje. Do celowo w kuble żwir koralowy x 3, purigen x 1, przekładki z włókna czy co to jest w zestawie w chinolu x 3.

Jezeli masz jeszcze jakieś wytyczne, sposoby jestem otwarty na wszelkie propozycje.

Jeszcze raz dzieki bo ja juz nadzieje straciłem.

Pozdro.


P.S

Ale nie poddaje się, o nie co to to nie jeszcze nie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skup się na zebraniu syfu z powierzchni, jeżeli to chińskie "słoneczko" (poz. 10)hw302-czesci.jpg

nie działa to rozwiąż to inaczej. Polecam skimmer narożny JBL...mi akurat udało się za parę zloty wytargać. To to....




...a jeżeli chodzi o PowerHead'a to miałem na myśli głowice np:

AQUA SZUT _ FILTR TURBO 750 N 80-200L 5,5W 750 L/H (4881362435) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.@@AMEPARAM@@http://img06.allegroimg.pl/photos/400x300/48/81/36/24/4881362435@@AMEPARAM@@06@@AMEPARAM@@48/81/36/24@@AMEPARAM@@4881362435



Ważne aby do środka wpakować watę.

Musisz zapewnić nadfiltrację mechaniczną.

Nie ma opcji - wyzbiera to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.