Skocz do zawartości

Parametry wody proszę o poradę


kermito83

Rekomendowane odpowiedzi

quote=grzegorz77;301722]No i tutaj się z Tobą do końca nie zgodzę,gdyby to nie był nowy filtr i ryby były trochę większe to bym się z Tobą zgodził,ale w taki przypadku jestem raczej zwolennikiem że równowaga biologiczna została naruszona,co nie zmienia faktu że kolega może sobie zajrzeć do baniaka,przy czym niech nie czyści złóż biologicznych bo tam dopiero się życie rozwija.


...i tutaj zgadzam się z Grzegorzem. I stąd pierwotniaki w akwarium .Ponadto kolega pozbył się bakterii nitryfikacyjnych likwidując filtr wewnętrzny a zainstalował nowy " czysty " kubełek. Owszem..w piasku pewnie trochę ich zostało i być może kolega wypłukał wkłady z wewnętrznego w wodzie w akwarium ale okazuje się ,że jest to mało. Jak dla mnie NO3 wzrosło właśnie z tych powodów..Bo trudno mi uwierzyć aby po dwóch tygodniach użytkowania kubełka było tyle brudu w środku ...Przecież to jest narybek i chyba nieprzekarmiany..

Aby pozbyć się pierwotniaków po prostu dobrze napowietrzaj akwarium gdzieś przez trzy dni..możesz nie świecić ewentualnie światła..A w ostateczności nic możesz nie robić i same znikną..Póki nie znikną nie rób podmiany..poczekaj. Jak znikną to zrób ale najpierw 10-20 %

No i testy...Obserwuj.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie byłem w domu i zrobiłem raz jeszcze testy:


PH - 8,0

NO3 - 30

NO2 - 0

GH - 14

KH - 10


Ryby czy przekarmiam? Hmm ciężko powiedzieć..biorę w palce szczyptę jak wrzucę to po kilku sekundach 10-20 sek. wszystko znika. Karmię rano około 7.00 i wieczorem około 19-20 w zależności jak wrócę do domu.

Chloru w wodzie kranowej w zasadzie nie ma ledwo co się zabarwia pasek czyli przyjmuję, że teoretycznie jest 0.

Woda ogólnie nie jest bardzo mętna ale pływają jak gdyby jakieś drobinki a wcześniej tego nie było.


Dodam jeszcze że około 2 tyg temu miałem na szybach takie białe cieniutkie i malutkie włoski. Wyczyściłem czyścikiem szyby i było ok.



Akwarium ogólnie bardzo młode , do tego filtr dopiero od 2 tygodni , tak naprawdę to startujesz prawie od nowa . Uzbroić się w cierpliwość i czekać jak po miesiącu się nie ustabilizuje to szukaj dziury teraz odpuść i czekaj. Te małe białe robaczki to norma w świeżo zalanym akwarium.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Makok dobrze prawi. Kiedyś stosowałem produkty microbe lift special blend i byłem zadowolony. Tani biznes to nie jest ale w chwilach niejasności dobrze jest mieć choć małą butelkę tego preparatu. Dodam, że po odkręceniu butelki jedzie tak, że nawet po zakręceniu trzymałem w worku foliowym ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubełek wyczyszczony:) ..nie powiem ale trochę brudu tam było na dnie. Wkładów nie ruszałem tylko wyjąłem i włożyłem ponownie. Gąbka już założona na rurkę zasysającą. Nie wiem czy to od czyszczenia ale woda idealnie przejrzysta. Jutro zrobię testy wody bo chciałbym przy świetle dziennym to zrobić i wtedy napiszę co wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.