Skocz do zawartości

woda w baniaku 240l


RADAKAM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czytam i czytam po forum o preparatach przy starcie z Malawi.

Napiszcie proszę, czy muszę coś lać do zbiornika, by woda była gotowa do zarybienia i jak długo czekać.

Zalałem zbiornik 2 tyg. temu ( zbiornik 240 l)

Na dnie piasek, pod piaskiem kamienie dolomitowe - polecił mi je akwarysta do utrzymywania ph wody. na piasku wapienie. Filtr JBL e901, mechanika jeszcze nie mam ( jaki polecacie ? )

Brzęczyk do bąbelków tetry, kilka muszli.

Wodę lałem w 100% z kranu i nie dodawałem żadnej chemi.

Zauważyłem jakieś pierwotniaki w wodzie kilka dni temu, ale wyczytałem że to normalne.

Trzy dni temu robiłem pomiar NO3, wyszło w okolicy 5 ( test zoolek, kopelka ) P04 jeszcze nie robiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa tygodnie stracone a Ty coś słabo czytasz... Pewnie tylko tytuły działów... ;)

Możesz zrobić start na moczu, wodzie amoniakalnej, mięsku, karmie dla ryb... zalać bakteriami np. Prodobio Biodigest. I dokupić co najmniej test na NO2 oraz pH z zakresu Malawii. Kropelkowe, np JBL.


Wysłane z telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz też kupić JBL Denitrol, albo jakiekolwiek inne bakterie startujące, albo właśnie, jak napisał stan, wlać wodę z innego, używanego akwarium. Testy na PO4 raczej Ci niepotrzebne, ale tak jak pisali koledzy, powinieneś zaopatrzyć się w NH3/4, NO2, NO3 i pH z zakresu 7,4-9 , najlepiej kropelkowe JBLa. Co do filtracji, moim zdaniem troszkę za słaby kubeł, ale mogę się mylić, jako mechanika kup Aquel Circulator 2000 i na to gąbkę. A do wody też możesz dodać jednak jakiś uzdatniacz, bo nawet jeśli nie masz w kranie chloru, czy chloraminy, to na pewno masz jakieś metale ciężkie, które też są neutralizowane przez takie specyfiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co producent opisał na swojej stronie, wnioskuję, że tak samo jak JBL, czyli wlewasz do miarek odpowiednią ilość wody (w JBLu jest to po 5ml) i zaczynasz dodawać krople. Kiedy woda zmieni swoje zabarwienie na docelowe, przestajesz, a ilość kropel potrzebnych do zmiany tej barwy, określa Ci twardość wody (łopatologicznie - wpuściłeś 6 kropel testu, np. na GH i woda zmieniła kolor z x na y więc twardość wody to 6 ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.