tere1 Opublikowano 17 Listopada 2014 #1 Opublikowano 17 Listopada 2014 Hej. A więc najwyższy czas pożegnać sie z akwarium roślinnym i powrócic do Malawi. Wcześniejsza przygoda nie trwała zbyt długo bo zaledwie rok i w baniaczku mniejszym bo 240l, ale spodobała mi sie na tyle, że postanowiłem rozpocząć ją od nowa w większym szkiełku. Wymiary -150x50x60 oklejone czarną folią. Skały - 70kg serpentynitu. Podłoże - 60kg piasku z betoniarni . Filtracja - 2x JBL 1501e (mechanik i biolog) dojdzie jeszcze cyrkulator Aquael 2000. Oświetlenie - 2 świetlówki 54W - ulegnie to zmianie w najbliższym czasie na 3 naświetlacze 10W z wymienionymi diodami o temp. barwy 10000K Żywienie - Z serii Naturefood: Premium Cichlid Plant Premium Cichlid Premium Color Plus Premium Kristall Supreme Doctor Z serii OSI: Spirulina Flakes Vivid Color Flakes Cichlud Pellets. Dodatkowo mrożonki szklarka, kryl, artemia. Obsada - Metriaclima msobo Magunga F1 Metriaclima sp zebra Golda Kawanga F1 Pseudotropheus sp Acei Luwala Reef F1 Cynotilapia Hara Kilka fotek ze startu
lufa555 Opublikowano 17 Listopada 2014 #2 Opublikowano 17 Listopada 2014 Ładny zbiornik. Czarne tło jest jak najbardziej na tak. Mocny kontrast z dekoracjami. Jest tylko takie małe ale: jak tylna szyba nie zarośnie glonem zielonym a brunatnym to tak ładnie nie będzie. wiem to po sobie. Wtedy pozostanie czyszczenie jej co tydzień.
tere1 Opublikowano 17 Listopada 2014 Autor #3 Opublikowano 17 Listopada 2014 Niestety wiem, że tak może być i jestem na to przygotowany. W poprzednim roślinnym miałem co tygodniowe czyszczenie szyb z zielenic także przywykłem. Mam nadieję, że i tym razembędą rosły zielone
eljot Opublikowano 17 Listopada 2014 #4 Opublikowano 17 Listopada 2014 Całkiem przyjemny baniak choć dla dorosłych mbuniaków nie widzę kryjówek. Ale jak piszesz obsada jeszcze nie wybrana
tere1 Opublikowano 17 Listopada 2014 Autor #5 Opublikowano 17 Listopada 2014 Co do obsady to została juz wybrana Metriaclima msobo Magunga F1 Metriaclima sp zebra Golda Kawanga F1 Pseudotropheus sp Acei Luwala Reef F1 Cynotilapia Hara a jeśli chodzi o kryjówki to jest parę z tyłu także znajdzie się coś napewno
tere1 Opublikowano 23 Listopada 2014 Autor #6 Opublikowano 23 Listopada 2014 W dniu wczorajszym zasiedliły baniaczek Metriaclima msobo Magunga F1 ilość 7szt wielkośc1.5 cm Metriaclima sp zebra Golda Kawanga F1 ilość 6 szt wielkość 3 cm Pseudotropheus sp Acei Luwala Reef F1 ilość 6 szt wielkość 3.5 cm Dzisiaj przywędrowało do mnie 6 sztuk Cynotilapia Hara. Duże sztuki ok 7cm . Wszystko się adaptuje. Zdjęcia w najbliższym czasie jak znajdę ładowarkę do aparatu.
Andrzej Głuszyca Opublikowano 23 Listopada 2014 #7 Opublikowano 23 Listopada 2014 Metriaclima msobo Magunga F17 szt wielkośc1.5 cm�* Metriaclima sp zebra Golda Kawanga F16 szt wielkość 3 cm�* ...edytuj i porozdzielaj F17 i F16 bo ktoś nowy opacznie zrozumie:) A akwarium podoba mi się.
tere1 Opublikowano 29 Listopada 2014 Autor #8 Opublikowano 29 Listopada 2014 Mała aktualizacja. Ryby pływają już tydzień także sie zaaklimatyzowały. Kilka fotek: Pseudotropheus sp Acei Metriaclima sp zebra Golda Kawanga Cynotilapia Hara I panorama
tere1 Opublikowano 23 Grudnia 2014 Autor #9 Opublikowano 23 Grudnia 2014 Minął miesiąc od wpuszczenia obsady. Ryby ładnie się wybarwiły, każda znalazła miejsce dla siebie. Cynotilapia Hara Pokazała ząbki Metriaclima msobo Magunga - widać już że podrosła, przestały się chować Metriaclima sp zebra Gold Kawanga Pseudotropheus sp Acei Większość kamieni od strony światła z lampy jest tak porośnięta I całość
Bourbon Kid Opublikowano 23 Grudnia 2014 #10 Opublikowano 23 Grudnia 2014 Bardzo fajny zbiornik, rybki ładnie rosną
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się