PitBull89 Opublikowano 25 Października 2014 #1 Opublikowano 25 Października 2014 Witam wszystkich . Mam na imię Tomek . Akwarystyką interesuję się od dziecka , zawsze u mnie w domu były jakieś baniaczki ogólne . Kiedyś sobie obiecałem że przesiądę się na duży zbiornik i o to po akwarium 126L nastał czas zakupu zestawu 240L I tak od jakiś 4 tygodni staram sie stworzyć Malawi Co z tego wychodzi zobaczcie sami . Wszelkie uwagi mile widziane lecz pamiętajcie dopiero zaczynam zabawę z tym. Szkło: 240l Podłoże: Piasek kwarcowy biały Kamienie: Serpentynit ok. 30kg Tło: Niebieska Folia - samoprzylepna filtracja: Biolog - HW 302 (ceramika), mechanik - Cyrkulator 2000 Oświetlenie: 2 x 30W barwa biała + zrobione oświetlenie nocne niebieskie PLANY - Zrobienie oświetlenia Led ze zmienną barwą światła - Zmiana tła na kolor czarny - Dojdzie troszkę kamienia - Poustawianie filtrów i tych wszystkich rurek i zakrycie ich jak się tylko da i Dbanie Dbanie dbanie jak tylko się da
stan Opublikowano 26 Października 2014 #2 Opublikowano 26 Października 2014 Witamy na forum KM. Jeżeli chodzi o sam zbiornik to na pewno nie przemawia do mnie biały piasek jak i za niskie po układanie skałek , no ale wiadomo tobie ma się podobać. Nic nie napisałeś o obsadzie, a to jest sprawa najważniejsza i z tego co widzę masz tu Metriaclima estherae red która jest za duża do twojego akwarium jak i Pseudotropheus acei.
CoolPhone Opublikowano 26 Października 2014 #3 Opublikowano 26 Października 2014 Witamy kolegę Dobrze, że zdecydowałeś się na jedyny słuszny biotop. Akwarium widać przemyślane, chyba tylko z jednym wyjątkiem - obsada do korekty... Zapraszamy do działu: http://forum.klub-malawi.pl/obsada-akwarium-pyszczakami-f112.html
fushin Opublikowano 26 Października 2014 #4 Opublikowano 26 Października 2014 Trochę pustawo, jakiś wyższy kamień można dorzucić.
PitBull89 Opublikowano 30 Października 2014 Autor #5 Opublikowano 30 Października 2014 Napisałem że w planach jest jeszcze więcej kamkenia , zakupiony już tylko reka w gipsie i odkladam grzebanie w baniaku na jakiś czas co do piasku to rzecz gustu mi zawsze się taki podobał bardziej niż żółty. Obsada do zmiany małej ten red i acei są ze mną już ok 4 lat i ciezko sie ich pozbyc . Ten red denerwujący bo przekopuje Zbiornik jak szalony do szyby lub steropianu ...
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się