Skocz do zawartości

Sterownik LED TC420


spiochu

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem co zle robię ale nie mogę wgrać na swoim tc 420 gotowego programu pająka.

Nie wiem czy coś z tym plikiem jest nie tak, czy coś?

Dla tych, którzy nie mogą wgrać, zamieszczam zdjęcie moich ustawień do wpisania ręcznego - 2 minuty roboty. Może komuś się przyda;)


PS> Można olać kanał 4 z obrazka niżej jeżeli nie ma tam nic podłączone. Ja mam tam dodatkowe diody białe 14kK, które doświetlają lepiej barwę Yellow'ków :)


yWh3Kb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Do mnie wreszcie dotarł dziś z Chin ten TC420 ... szedł ponad miesiąc, ale przesyłka ekonomiczna za free, więc może dlatego - kupiłem go za 28$ ..... teraz muszę skompletować resztę, a kompletnie się na tym nie znam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam,


Trochę tak nieładnie, ale zarejestrowałem się na Waszym forum bardzo interesownie :)


Przez google znalazłem wątek o sterowniku LED TC420 właśnie tutaj, a mam kilka pytań na które myślę, że co niektórzy z Was pewnie znają odpowiedzi.


W skrócie.... Mieszkam w Holandii i 3 miesiące temu kupiłem używany zbiornik (wraz z całym dobrem inwentarza).


Moja obsada nijak się ma do tematyki forum, ale okazuje się, że mam właśnie ten sterownik co w temacie.


Poprzedni właściciel miał pięknie skonfigurowaną dobę, ale wg mnie trochę zbyt długo świeciło się światło o dużym natężeniu (czyt. dzień był zbyt długi) Chciałem nanieść swoje poprawki, ale nie udało mi się to ponieważ w żaden sposób nie mogłem się dostać do pliku, który już był w samym kontrolerze....


Więc zacząłem sam coś sklejać... I tu pojawiło się kilka problemów małych i jeden gigantyczny... w międzyczasie


*Wykasowałem istniejący Mode na sterowniku...

*Efekty mojej pracy mi się nie podobają :/

*Listwy LED, które używał poprzedni właściciel są podłączone do wszystkich 5 kanałów, a ja tworząc nowy mode mam dostęp do konfiguracji tylko 4 (przy tworzeniu nowego arkusza zmieniłem, że chcę 5 channels) dlaczego tak się dzieje ?


Bardzo proszę o pomoc w dojściu do ładu bo chciałem dobrze a wyszło jak zawsze :sad:

jeżeli życzycie sobie nie zaśmiecać wątku to można się ze mną kontaktować również przez e-mail p.wasilewski.prv@gmail.com


A odnalazł z Was może jakąś stronę/forum gdzie mógłbym odnaleźć więcej przykładów konfiguracji ? Nie ukrywam, że mnie najbardziej interesuje Setup Amazonia/Black Water



Z góry serdecznie dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam pytanko bo coś mi tu nie gra :D, od razu mówię, że elektryk ze mnie żaden :), ale lubię podłubać przy różnych rzeczach więc zamówiłem TC420.


Zastanawiam się nad zródłem zasilania TC420 i jak wnioskuje z tego co przeczytałem nie ma zasilacza w zestawie... szkoda ale ok.

W takim razie jak dobrać zasilacz? Pod moc diod czy dodać jeszcze trochę mocy do zasilenia TC420 ? jak tak to ile ?

I dlaczego na zdjęciach widzę jakgdyby dwie możliwości podpięcia zasilania ?

Raz na panelu bocznym zP30eXns5qPKXlX4HTGvHQQlQDC3hkcoL4JU7F4PHDQ=w263-h213-p-no

Dwa poprzez śrubki przy podpięciu kanałów.


Czy ktoś naświetli mi problem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Zastanawiam się nad zródłem zasilania TC420 i jak wnioskuje z tego co przeczytałem nie ma zasilacza w zestawie... szkoda ale ok.

W takim razie jak dobrać zasilacz? Pod moc diod czy dodać jeszcze trochę mocy do zasilenia TC420 ? jak tak to ile ?

I dlaczego na zdjęciach widzę jakgdyby dwie możliwości podpięcia zasilania ?

Raz na panelu bocznym zP30eXns5qPKXlX4HTGvHQQlQDC3hkcoL4JU7F4PHDQ=w263-h213-p-no

Dwa poprzez śrubki przy podpięciu kanałów.


Czy ktoś naświetli mi problem :D



I bardzo dobrze że nie ma zasilacza bo można podłączyć zasilacze 12V , 24V a nawet 30V w zależności od diod LED jakie zastosujemy i bardzo różnej mocy nawet do 400W.


Podłączenie poprzez dwie możliwości także przemyślane - jak popatrzysz na zasilacz montażowy i taki biurkowy z okrągłym wtykiem.


U kolegi Roberta TC 420 pracuje na 27-29V i przenosi ok 400W mocy - sterownik potęga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to jeżeli mam ledy np:


10 * 1,08 W = 10,8W (liczy trochu z kosmosu chodzi mi o sposób liczenia)


To wystarczy zasilacz 12W? np:

http://polskiled.com.pl/pl/p/ZASILACZ-DESKTOPOWY-Pol-LED-12W-1A/61


Czy sam sterownik też coś potrzebuje i np lepszy będzie 17W np:

http://polskiled.com.pl/pl/p/ZASILACZ-WTYCZKOWY-Pol-LED-17W-1%2C4A-/966

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie powinno być ok po gniazdku bo planuje oświetlenie na modułach led więc 10W raczej nie przekroczę :)


Ale jak już jesteśmy przy temacie czy mój "zestaw" jest kompletny?


- TC420

- zasilacz 17W

- moduły led samsung 5630 biały zimny + 5050 niebieski i czerwony ok (10W w sumie na 3 kanałach)


Coś jeszcze do tego będę potrzebował ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie powinno być ok po gniazdku bo planuje oświetlenie na modułach led więc 10W raczej nie przekroczę :)


Ale jak już jesteśmy przy temacie czy mój "zestaw" jest kompletny?


- TC420

- zasilacz 17W

- moduły led samsung 5630 biały zimny + 5050 niebieski i czerwony ok (10W w sumie na 3 kanałach)


Coś jeszcze do tego będę potrzebował ??



Nie, tylko belka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.