Skocz do zawartości

Projekt 2200l


Grześ_95

Rekomendowane odpowiedzi

IMO długość raczej nie stanowi problemu wytrzymałości szkła, jest nim wysokość. A projekt Panie zacny ! ;)

Tym Sikaflex-265 do szyb samochodowych, majster mocował mi listwy boczne na drzwiach samochodowych i cytuję "no i żaden ch*j, tego nie ruszy, a jak ruszy to będzie klął jak sk***ysyn !" :D

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO długość raczej nie stanowi problemu wytrzymałości szkła, jest nim wysokość. A projekt Panie zacny ! ;)

Tym Sikaflex-265 do szyb samochodowych, majster mocował mi listwy boczne na drzwiach samochodowych i cytuję "no i żaden ch*j, tego nie ruszy, a jak ruszy to będzie klął jak sk***ysyn !" :D



Ha ha ha no właśnie kto miał sike w rekach to wie o czym piszesz i znajej możliwości .

Dzięki - malowanko podstawy zawieszone wystarczy tel i do odbioru po 12h


Nawiązując do spoiwa :

Podczas pracy w Tarnowskich Górach – Aqua Park „Nemo” pogadałem z „kolesiami” którzy wklejali ogromne szyby w pomieszczeniu wanny hamownej .

Forma a a raczej konkretni ludzie pneumatyczne pistolety pod „kiszki 600-tki”

To właśnie „Soudal czarny lub biały sikaflex w 99% stosują mogę spokojnie zacytować

„To jedynie atom ruszy”

Co to wysokości zbiornika może i macie racje chyba rozsądnie będzie zmniejszyć ją do 80H przy czym bryła aż się prosi o skrócenie do 260 – jakoś mi to bardziej foremnie wygląda , biurko już poszło „ap”

więc teraz tylko rozważam kwestie wytrzymałości .

Czy konieczne będzie takie drastyczne posunięcie ?

post-15155-14695718694516_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jeszcze , może ktoś się jeszcze wypowie obeznany w temacie.

Pora obiadowa jak ktoś pracuje i jakoś nie mam śmiałości „zwalać” od razu na czyjąś głowę moje sprawy .

Czytam właśnie w temacie „klejenia itp” a na pewno znajdę tabelkę obrazującą problem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co sie orientuje to przy tej wysokości i długości powyżej 200cm zapomnij o szybie 12mm nie da rady. Ja będę kleił 260x75x60(wys) z 12mm i z tego co mi powiedział The wald ( jeden z najlepszych speców od klejenia akwariów) z tej szyby to tylko max 60cm dalsze podnoszenie wysokości wymaga grubszych szyb. Bo to właśnie najczęściej od wysokości zależy jakiej trza szyby użyć.

A i nie skracaj długości akwarium przy tej wysokości (80cm) będzie super wyglądało.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co sie orientuje to przy tej wysokości i długości powyżej 200cm zapomnij o szybie 12mm nie da rady. Ja będę kleił 260x75x60(wys) z 12mm i z tego co mi powiedział The wald ( jeden z najlepszych speców od klejenia akwariów) z tej szyby to tylko max 60cm dalsze podnoszenie wysokości wymaga grubszych szyb. Bo to właśnie najczęściej od wysokości zależy jakiej trza szyby użyć.

A i nie skracaj długości akwarium przy tej wysokości (80cm) będzie super wyglądało.



Szczerze mówiąc koledzy wygląda to tak :

Tylko kwestie finansowe na ten miesiąc przemawiają za szybą 12mm i stąd moje kombinacje .

Odliczając koszty klejenia przez firmę pozwalają na zbiornik do 3 metrów .

Gotowca 200x70x70 rozmawiałem z AquaBoro mogę zakupić nawet zaraz , ale wychodzę z założenia że jak już duże do naprawdę duże.

Nie oficjalnie mogę napisać że miałem kontakt z osobą która ma 250x80x75 z 12-stki i nic złego się nie dzieje , tyle ze trzeba troszkę zmienić układ wzmocnień górnych .

Poświecę jeszcze jutro cały dzień na zebranie informacji , jeśli jednak będę zmuszony do 15mm to będzie to już 300x100x80 .

Jak mam postawić „byle co” to wolę odczekać miesiąc nawet dwa i wstawić 3000l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh , 200x70x70 to raczej nie byle co ;-) !!

Ja nie jestem szklarzem ale i The wald i Przemo Wieczorek na pewno nie kleili by takich akwariów z 12mm, a kolesie mają naprawdę wiedzę i osobiście bałbym się ,,trzymać" takie akwarium z 12m. No ale jak to mawiają - Jak co komu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...obejrzyj te tabelę: http://www.wromak.com.pl/pytania02.html


I dzwoń śmiało do Przemka jak ci napisał Damian!!!Nawet teraz. Zadzwonisz i porozmawiasz z praktykiem .który cieszy się naszym zaufaniem.

-- dołączony post:

Jak mam postawić „byle co” to wolę odczekać miesiąc nawet dwa i wstawić 3000l.


..i zostań przy tej opcji:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maskra – właśnie skończyłem „walczyć” z uszczelnieniem filtra „Eheim 381” „reaktorek” z Purolite A520E czytam sobie w najlepsze a tu nagle mały strumyk spod akwarium .

Fajna pompka tylko ma dwie maleńkie śrubki mocujące korpus do silniczka , a ja szukałem przyczyny w „oringu”

Nie czekając na wyciek w innym miejscu przejechałem wszystko „siką” ;-)

post-15155-14695718723168_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.