Kamyk89 Opublikowano 25 Września 2014 #1 Opublikowano 25 Września 2014 Witam wszystkich, po bardzo długiej przerwie nie umiałem się zdecydować Tanganika czy Malawi ale ostatecznie postawiłem na kolorowe Malawi. Zdjęcie zrobione 2 miesiące temu niedługo po zalaniu. Baniak: 240l(120x40x50) podłoże: spód piasek kwarcowy ciemny warstwa około 5cm, góra 2-3cm jasnego. skały: serpentynit z Brynicy tło: strukturalne flora: anubiasy, microsorium, nurzańce. filtracja: AQUAEL 3 PLUS na 250l, przepływ 700l/h (mechanik), FILTR KUBEŁKOWY 1000L/H hw 302A (ceramika, karamzyt, grys koralowy) oswietlenie: sylvania grolux 30W i sylvania AQUASTAR 45W. Aktualnie doszło kilka moczarek, ślimaki, okrzemki :-( oraz rybki. Obsada: 2+4 pyszczak saulosi 2+4 alunocara firefish Niedługo dodam zdjęcia z rybkami. Tymczasem czekam na wasze opinie co do baniaczka. Pozdrawiam
Bonio61 Opublikowano 25 Września 2014 #2 Opublikowano 25 Września 2014 Witaj piasek będziesz miał przemieszany przez pyski, bąbelki nie są potrzebne chyba że lubisz,ale możesz mieć co jakiś czas głośno pracujący filtr zewnętrzny .Drobne bąbelki powietrza dostawać się będą do filtra zewnętrznego to może spowodować głośną pracę .Skieruj wylot z wewnętrznego filtra na powierzchnię wody to wystarczy do napowietrzenia. Pozdrawiam
Kamyk89 Opublikowano 26 Września 2014 Autor #3 Opublikowano 26 Września 2014 Aktualnie bąbelki z filtra mam wyłączone a z pompki zmniejszoną ilość bo mi za bardzo hałasowało. Kierunek wylotu z filtra ustawiłem profilaktycznie na tafle wody tak jak radzisz Co możecie doradzić na okrzemki? Jak tylko załączone mam dwie świetlówki to zwiększa się ich ilość a przy jednej ich wzrost stoi w miejscu ale za to jest za ciemno. Głownie obrósł mi ten płaski kamień na środku akwa i jest cały brązowy (podkreślam że odkąd mam pyski to po ślimakach zostały tylko puste muszelki) Aktualnie zmieniłem sylvania grolux 30W(środkowa strefa) i sylvania AQUASTAR 45W(przednia strefa) na sylvania AQUASTAR 30W(tylnia strefa) i sylvania AQUASTAR 45W(przednia strefa) Jutro postaram się dodać zdjęcie. Pozdrawiam.
Ireneusz71 Opublikowano 27 Września 2014 #4 Opublikowano 27 Września 2014 Na okrzemki najlepsze Military Helmet.
Kamyk89 Opublikowano 17 Października 2014 Autor #5 Opublikowano 17 Października 2014 Dziękuje za pomoc, Military Helmets naprawde super poradziły sobie z okrzemkami które miałem na prawie całej powierzchni akwarium
gareth1978 Opublikowano 18 Października 2014 #6 Opublikowano 18 Października 2014 A ja tam na okrzemki mam jedną radę-czekać
CoolPhone Opublikowano 18 Października 2014 #7 Opublikowano 18 Października 2014 Przypominam, że to nie dział "Glony".
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się