Skocz do zawartości

Melanochromis interuptus


grzegorz77

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,i mam taka prośbę.Właśnie do demnków dokupiłem interruptusy,na razie wszystko to młody narybek,ale chciałbym się dowiedzieć coś więcej o tej rybie.Oczywiście w necie jest napisane że ryba agresywna,samiec granatowo-niebieski,samica żółta,roślinożerne itp. Natomiast mam pytanie do osób które posiadają ten gatunek w swoim baniaku.Czyli praktyczne rady który były by przydatne w hodowli tego gatunku.Mam akwarium 200l ,stadko 8 demasoni,no i 10 interruptusów (do odłowu jak się wybarwią samce),karmię spiruliną 36%.Z góry dziękuje za wszystkie rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że wątek cieszy się dużą popularnością:).No ale to nie ważne.Mam inne pytanko.Jak wspomniałem posiadam interruptusy,na razie wszystkie to w mniejszym lub większym stopniu żółtki.Problem w tym że jedna z samiczek( o dziwo jeden z największych osobników,byłem przekonany że to samiec) nosi ikrę,choć żaden z samców (jeżeli takowe posiadam) się nie wybarwił.Czy jest możliwość że doszło do zapłodnienia ikry,pomimo braku jakiegokolwiek wybarwienia u samców,czy raczej można ten "miot" spisać na straty?Nie posiadałem wcześniej tej rybki i nie wiem jak wcześnie podchodzą do tarła.

-- dołączony post:

Zapomniałem dodać że pływają razem z dorosłymi demonkami,ale nie widzę jakiegokolwiek zainteresowanie ze strony samców demasoni,więc chyba szanse na "skundlenie" są marne(choć tu i tu samiec jest niebieski,ale żyje w przekonaniu że nic z tego bo samica musi u demonka tez być niebieska,a wychodząc z założenia że w tym ambaras żeby oboje chcieli na raz raczej kundli nie powinienem mieć w akwarium) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam interruptusy ok 1,5 roku w akwa 450l. Jeden samiec, 4 samice i nie ma żadnych problemów z Panem, nie walczy z samcami innych gatunków, chociaż miałem jeszcze jednego samca tego gatunku, który zaczął się wybarwiać i pewnego ranka znalazłem go na dnie bez wnętrzności mimo iż wcześniej nie było przepychanek między nimi.

Tak więc wszystko zależne jest od danego osobnika, obsady i wielkości zbiornika.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam interruptusy ok 1,5 roku w akwa 450l. Jeden samiec, 4 samice i nie ma żadnych problemów z Panem, nie walczy z samcami innych gatunków, chociaż miałem jeszcze jednego samca tego gatunku, który zaczął się wybarwiać i pewnego ranka znalazłem go na dnie bez wnętrzności mimo iż wcześniej nie było przepychanek między nimi.

Tak więc wszystko zależne jest od danego osobnika, obsady i wielkości zbiornika.

Pozdrawiam


Jeszcze takie pytanko.Czy u Ciebie tak wcześnie podchodziły do tarła?Przecież u mnie to jeszcze max.5 cm nie wybarwione gimbusy.Co one w "słoneczko" się bawiły?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jestem prawdopodobnie w posiadaniu tych rybek 4-6cm kupowałem je jako saulosi... Nie mam doświadczenia z gatunkiem ale samce wyglądają podobnie. Pysk i ubarwienie. Natomiast kompletnie nie mam pojęcia jak wyglądają samice. Przeglądałem naszą galerie jak i google. I z tego co zaobserwowałem samice są żółte,ale są też zdjęcia z pasami wzdłuż ciała (to jest zdjęcie mojej ryby do identyfikacji ; już trochę podrosła od tego czasu i okazała się samcem)


U mnie SAMICE w zależności od nastroju są żółte,a gdy się dobrze przyjrzeć nawet widzę pionowe pasy jak u samiczek saulosi. Czy tak wygląda samica interuptus'a ?


Jeśli są to interuptus'y to są jakieś przeciwwskazania by trzymać je z maingano ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saulosi konkretniej samce mają pionowe pasy nie poziome.


Wysłane z mojego LG-D722



To nie jest odpowiedz na moje pytanie. Ale przynajmniej zauważyłem błąd w opisie, który poprawiłem. Ponawiam pytanie.


SAMICE w zależności od nastroju są żółte,a gdy się dobrze przyjrzeć nawet widzę pionowe pasy jak u samiczek saulosi. Czy tak wygląda samica interuptus'a ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.