Skocz do zawartości

Prefiltr do narurowca


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Poszukuje rozwiązania do zastosowania prefiltra do mojego narurowca.

Jako że nic nie jest w stanie zastąpić wkładów sznurkowych a wymiany ich co tydzień mnie wnerwiają wymyśliłem sobie skonstruowanie jakiegoś pojemnika na wejściu do narurowca z jakimś medium wielorazowego użytku. Idea ma być taka że powierzchnia przepływu przez wklad powinna być na tyle duża aby w żaden sposób nie zakłucała swobodnego przenikania wody.

I tu pytanie czy może ktoś ma pomysł na wykorzystanie jakiegoś gotowego pojemnika do drobnej modyfikacji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hw304, bez wirnika


Może i dobre rozwiązanie jednak przepływ by się zmniejszył już na samych wlotach . Mam wejście do filtra pe 32. Ale dzięki ;-).

-- dołączony post:

a jaśli lubisz pomajsterkować to rura pcv fi160 + mufa + 2 korki na rure, jeden zakleić na stałe, wstawić zaworki, wypełnic gąbkami i gotowe, powierzchnia ogromna.

I to jest już lepsza opcja. Tylko mnie trochę zastanawia rozkładanie tego do płukania .Z doświadczenia wiem , że nie jest łatwo rozdzielić taką rurę choć siedzi tylko na uszczelkach .

Mógłby to być poważny problem.

Myślałem dziś o takiej beczce :


Beczka na kapustę 10L spożywcza na wodę atest okaz (4614732935) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.@@AMEPARAM@@http://img19.allegroimg.pl/photos/400x300/46/14/73/29/4614732935@@AMEPARAM@@19@@AMEPARAM@@46/14/73/29@@AMEPARAM@@4614732935

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam coś takiego

WKŁAD FILTRACYJNY GĄBKA 50x50x1 cm PPI 45 CZARNA (4645466906) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.@@AMEPARAM@@http://img15.allegroimg.pl/photos/400x300/46/45/46/69/4645466906@@AMEPARAM@@15@@AMEPARAM@@46/45/46/69@@AMEPARAM@@4645466906


Starczyło mi na dwa korpusy. Gąbkę mam nawiniętą na ten trzpień z ori sznurka, płuczę co dwa tygodnie.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w następnym projekcie będę dawał do pompy 25-60 na przodzie trzy korpusy równoległe z gąbkami 35ppi , a za pompą dwa sznurki 50 mic. równoległe plus korpusy z biologią. I koniec będzie z szybkim przytykaniem sznurków na przodzie.


Czyli pomysł podobny do tego jaki ja mam w zamyśle , najpierw gąbki potem sznurki. Tylko jeśli patent z gąbką nawiniętą na trzpień od sznurka się sprawdza to może nie trzeba kombinować .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.