Skocz do zawartości

Akwa jednogatunkowe - 200 lub 240l - więcej samców -gatunek?


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Poza tym zbiornik nie może "wiać grozą" (czyt. czarny, ciemny, mroczny itp.)... :shock:


na allegro sa fajne U-booty albo taki nurek co puszcza bąbelki :wink::lol:



Co w takim razie proponujecie do dwugatunkowego?? i w jakim układzie...

Bo jakbym wziął np rdzawe? (nie za duże rybki?)

W zbiorniku muszą być niejednokolorowe rybki i mogą być wśród nich żółte lub pomarańczowe

akwa nadal 120x50x40h


To chyba jednak bym się zastanowił nad dodaniem do rudzielców "niesmiertelnych" saulosi albo może jak by Ci się udało dostać to M. interruptus lub przy dwugatunkowym red-redy też by poszły

Opublikowano

Poza tym zbiornik nie może "wiać grozą" (czyt. czarny, ciemny, mroczny itp.)... :shock:


na allegro sa fajne U-booty albo taki nurek co puszcza bąbelki :wink::lol:



Możecie mnie nawet zablokować za niemerytoryczne posty - ale aż mnie skurcz ze śmiechu złapał. Dawno się tak nie ubawiłem. To w swoim nowym chyba haremik nurków postawię 1+3 czy lepiej 4?

Opublikowano

1+4 może być za dużo. Jednak samiec w pełnym akwalungu ma ograniczone możliwości ruchowe i może nie poradzić sobie aż z 4 samicami. 3 to raczej max. Natomiast dobrą propozycją byłaby wspaniała imitacja trupiej czaszki! I rybki i nurkowie byliby zadowoleni :)

Opublikowano

johanii jest zdecydowanie agresywniejszy od saulosi/interruptusa przynajmniej teoretycznie :wink: - o nim tez myślałem no ale z red-redami siłowo by pasował i takie dwa gatunki w haremie po jednym samcu hmmm mogło by być ciekawie.

Opublikowano

harem nurka odpada :mrgreen:

podobnie sztuczna kotwica, skrzyneczka otwierająca się i puszczająca bąbelki, podwodna twierdza, czy puszka nigeryjskiego piwa na dnie :lol:



johannii mi pasuje w pełni - piękny - zostaje jako podstawa do wyboru drugiego narazie

ale te red-redy... hmmm miałbym tylko samca johanii w kolorze nieżółtym - ułóżmy może teraz coś bardziej pode mnie :twisted:, jedynie z domieszką żółtego :) (camice johannii)


jakie inne "pasiaste" lub "płuciowo-koloro-odmienne", agresywne i rozmiarowo-podobne pysiaki by pasowały do johannii?

(napisali w artykule, żeby go chować z np. maylania lombardoi, jako innym agresywnym, ale tamten trochę zbyt blady no i niedostępny)

btw interruptus niedostępny


cholera, a flavus nie będzie do niego pasował mimo wszystko? :cry:

a pewnie Cynotilapia afra "cobwe" też nie, z powodu mięsożerności? wrrr i jak tu coś dobrać


dodano 23:35:

czytam i czytam i znalazłem niezwykle pięknego melanochromisa chipokae, ale opis trochę srogi... 15cm dług., agresja wewnątrz. wobec samic, ryba-demolka; ale samice i samce przepiękne... jakbym ewentualnie jego dał na pierwsze miejsce to co do niego?? co o tym sądzicie?? piszą że jak się dobierze inny gatunek o odmiennych miejscach bytowania to raczej nie będzie atakował, bo wygląda, jakby "zdawał sobie sprawę ze swojej siły i pozycji w akwa"


teraz jak już nie teoretyzuję tylko naprawdę wybieram obsadę to dopiero widzę jaka to masakra

Opublikowano

racja dostępny sorki.... musiałem źle wpisać... co nie zmienia faktu że bladawy jakby tochę... odpada


z tym chipoke to szkoda... śliczny układ barw i na samcu i na samicy - ale tak myślałem że odpadnie... :cry:


poczekam co zrobicie z pozostałymi moimi pytaniami/propozycjami? 8)

Opublikowano

skoro nie mozesz przebolec chipokae, to moze zainteresuje cie m. auratus...? Podobna, a w kazdym razie IMO rownie piekna...

Ryba raczej wredna, ale popularna - duzo ludzi ma i to czesto w niewielkich zbiornikach. Z moich doswiadczen to auratus jest raczej dobrym dyrektorem akwarium. BIje wszystkich rowno - nie jest zawziety i nie wykancza po kolei - raczej fair play...

pozdrawiam

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Żółte cały wieczór siedzą w ławicy w jednym rogu. Ciekawe, czy boją się jakiegoś tarłowca, czy coś im innego przeszkadza.
    • Nowa odsłona akwarium 260x55x70h (~1001 litrów) Wody weszło około 670 litrów, czyli około 100 litrów mniej niż w poprzedniej wersji. Tym razem za filtrację odpowiada komin o wymiarach 15x40 cm wypełniony gąbkami 10-30 PPI oraz kształtkami K1. W środku pompa Jebao DCP-2500. Oświetlenie bez zmian, dwie belki LED po 260 cm z modułami RGB i 11.000 k.  Więcej osprzętu nie ma. Całość w szczycie doby to pobór około 30 W. Grzałki nie mam, bo zimą temperatura rzadko spada poniżej 22 stopni. Zrezygnowałem z pokrywy. Akwarium jest przykryte sekcjami szyb nakrywowych, na których w tylnej części położyłem doniczki z roślinami. W przyszłości planuję w rogu hydroponikę. Płótno nad akwarium kupiłem w tym roku nad brzegiem jeziora. Mam szczerą nadzieję, że wykonał go lokalny artysta. Nałożyłem go na ramkę z listewek. Obsada to dalej niewiadoma.
    • Dlatego zastanów się czy faktyczne musisz  zmieniać. Teoretycznie im filtr ma większą wydajność , większy pobór mocy itp. tym będzie bardziej głośny. Ale to tylko teoria  bo może się zdarzyć , że ten o mniejszej mocy itp. może okazać się głośniejszy bo np. wirnik jest źle dopasowany i bije na ośce. Spójrz na to jeszcze z innej strony a mianowicie czy planujesz zmieniać akwa na większe?  Jeżeli tak to bym śmiało brał ten który będzie dedykowany do ewentualnego nowego litrażu.  Nikt Ci nie da 100% gwarancji , że konkretny filtr będzie cichy.  Zasugeruj się opiniami na ich temat ale ryzyko zawsze będzie. Ostatecznie zawsze można wyciszyć szafkę i znajdziesz tutaj kilka tematów o tym jak to zrobić.
    • Witam. W moim akwarium 214 litrów mam JBL-a e901 i ten filtr pracuje już 10 lat. Filtr jest sprawny i nigdy z nim nic złego się nie działo. Chcę go zmienić i pytanie czy przejść na nowszy model JBL e902 czy może zastosować większy JBL e1502 zleży mi też na poziomie głośności aby był cichy bo akwarium stoi w sypialni. 
    • Dla mnie non-mbuna to jest zagadka. Niby parametry wody w kranie idealne, w akwarium również, ale może jednak coś jest w wodzie co testy nie wykrywają? U mnie każde podejście do non-mbuny kończyło się fiaskiem.
    • Ja mam najtańsze kształtki z polecenia @triamond. Używam ich statycznie i teraz przy restarcie akwarium fajnie zaszły brudem. Na samym K1 i różnej gradacji gąbkach, bez waty woda kryształ na długości 260 cm.
    • Przerabiałem te media. Ten produkt był skuteczny, dość mocno podbijał PH - u mnie o ok. 0,5. Pomyśl o Seachem Malawi/Victoria Buffer - podnosi silnie pH oraz KH nie podnosząc GH.
    • Przy tej wielkości szkła najdroższy jest transport. Ja bym popytał po miejscowych lepszych sklepach - może któryś współpracuje z myciokiem, erybką lub podobnymi. Brałbym z 10. Kiedyś była akcja, że 240 pękały przy wzmocnieniach. Były właśnie robione z 8
    • Te ryby są nieprzewidywalne, ale u mnie nigdy jeden samiec się nie sprawdzał. Nie ważne w jakim litrażu. Dla przykładu teraz mam auratusa 4+4 (dwa potężne samce plus dwa to tacy chłopcy do bicia), samice spokojnie noszą młode do tego stopnia, że mam inwazję młodych. Na pewno agresję u nich rozkładają inne samce i temperatura, bo nie używam grzałki (w akwarium zimą mam ok 22 'C, a latem 26 'C).
    • Zabawa z żywicą a502ps: https://forum.klub-malawi.pl/topic/21578-jak-używać-purolite-a520e/page/13/#elControls_394430_menu Zwiększyłem podmianę wody do 7,7l/h (140% tygodniowo). Fosforany po tygodniu spadły do 0,8ppm. Przez tydzień pracował dodatkowo filtr 1 mikron na drugiej pompie. Woda czysta, ale przy ciemnym pokoju - widoczna mgiełka w skupionych stożkach światła z ledów wzdłuż akwarium. Wystarczy zapalić światło w pokoju by  znikła. Najwyraźniej to granica związana z samą wodą kranową (nadal idzie przez filtr ceramiczny, który powinien wyciąć wszystko powyżej 0,3 mikrometra) i filtracją biologiczną/karmą. W planach pozostawienie większej podmiany niż 1,2 l/h (20% tygodniowo przez ostatni rok).
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.