Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Ok,ok tylko idz do juska i zobacz z jakiej szesnastki plyty je klepia,tam konfirmat bedzie gorszy niz gwozdzie,za malo mu zostanie trociny do trzymania,aby na boki sie nie bujalo i stac musi.

Opublikowano

Tak czy tak i tak postoi.Plecy usztywnia bardzo dobrze,a jesli sie nierozbuja to sie nie posklada.Wazne aby podloga rowna byla,zeby zadna noga nie gorowala bo inaczej zle kuku.

Opublikowano

Właśnie widziałem jak moja samica saulosi wypuszcza młode. Ale już są zjedzone przez resztę obsady. Nie odlawialem samicy bo młode mi na razie nie potrzebne.

-- dołączony post:

Haha nie wieżę :) przed chwilą widziałem tarło moich saulosi. I co najlepsze ikrę składała ryba, o której myślałem że jest samcem :) drugi raz widzę u siebie że rybka którą uważałem za samca składa ikrę. Pierwsza nie doniosła, zobaczymy co z tą będzie. A miały iść do redukcji :) Więc w takim razie zmieni mi się pomysł na obsadę. Zostawię 3+7 jednogatunkowe akwa, nie będę dorzucał rdzawych.

Opublikowano

Mam pytanie odnośnie wody do podmian. Aktualnie leję wodę do dużej miski około 30l ciepłej prosto z kranu, daje uzdatniacz i do akwarium, ale jest to dość uciążliwe kiedy muszę zrobić większa podmianę. Czy mogę lać wodę z kranu wężem bezpośrednio do akwa, a potem dodać uzdatniacz? Zanim dodałbym uzdatniacz to kubełek byłby wyłączony. Albo jakieś inne ciekawe pomysły? Czekam na odp. i z góry dziękuje.

Opublikowano
Albo jakieś inne ciekawe pomysły? Czekam na odp. i z góry dziękuje.


Myślę że szybko dojdziesz do podmian tak 50-70l a to już rączki urywa bo w dwie strony trzeba.

Zużyj ten uzdatniacz a jak będzie się kończył zrób tak

Okrzemki out - YouTube



oczywiście bez tego korpusu liniowego ze złożem do pełnej demineralizacji wody ale z tym białym korpusem 10". Wewnątrz jest jeden wkład sedymentacyjno-węglowy za 15zł filtruje cząstki stałe do 5um a węgiel usuwa chlor i metale ciężkie bez preparowania wody chemią z uzdatniacza. Można więc lać bezpośrednio do baniaka jedyne co to trochę temperatura spada więc lejemy powoli. Wkład wystarcza na 2000-3000l wody. Kranik do poboru montuj mądrze z myślą że w przyszłości może instalacja wody RO dla akwa i domowników tam może być.

Opublikowano

Ciekawy pomysł, uzdatniacz mam prawie cały jeszcze więc na trochę mi starczy jeszcze. Dobrze że dopływ jak i odpływ wody mam za ścianą od mojego pokoju w pralni. Teraz dla wygody spuszczania wody kupiłem sobie zwykły wąż ogrodowy i wodę leje do kratki ściekowej w podłodze zamiast nosić wiaderkami. A do tego korpusu muszą być jakieś specjalne wężyki czy rurki pcv? Pytam bo może w przyszłości po prostu przewiercę się przez ścianę i i bym miał takie coś już na stałe.

Opublikowano
Myślę że szybko dojdziesz do podmian tak 50-70l a to już rączki urywa bo w dwie strony trzeba.

Bez urazy ale 50-70l w 240-ce to moim zdaniem troszkę za dużo.No chyba że masz spore problemy z azotem w baniaku.Ja w 200l raz na tydzień podmieniam jedno wiaderko (około 15l) i jest spoko.Badałem zawartość NO2,NO3 i żadnych przekroczeń nie było.Chce zaznaczyć że lekkie przerybienie mam w akwarium.Zbadaj sobie zawartość NO2,NO3 przed i po podmianie i zobacz jaki jest spadek.Ja osobiście gdybym co tydzień ładował 50-litrowe podmiany to te biedne samice by chyba padły ze zmęczenia,tak często by szły w tarło:)

Opublikowano

Pytanie odnośnie kamieni. Wczoraj kupiłem 60kg serpentynitu, wziąłem końcówkę więc nie było za bardzo w czym wybierać. Ale czy ten kamień jest w porządku? Posiada na sobie coś jakby skazy w innym kolorze. Poniżej zdjęcia. I czy mogę wstawić ten największy kamień do akwa? Mam styropian 2cm, a zastanawiałem się czy nie dać 4cm pod ten największy kamień. Na oko waży jakieś 30-35kg. Kamienie myłem zwykłą wodą i szorowałem szczotką ryżową czy to wystarczy?

post-15184-14695718740902_thumb.jpg

post-15184-14695718747299_thumb.jpg

post-15184-14695718753495_thumb.jpg

Opublikowano
Pytanie odnośnie kamieni. Wczoraj kupiłem 60kg serpentynitu, wziąłem końcówkę więc nie było za bardzo w czym wybierać. Ale czy ten kamień jest w porządku? Posiada na sobie coś jakby skazy w innym kolorze. Poniżej zdjęcia. I czy mogę wstawić ten największy kamień do akwa? Mam styropian 2cm, a zastanawiałem się czy nie dać 4cm pod ten największy kamień. Na oko waży jakieś 30-35kg. Kamienie myłem zwykłą wodą i szorowałem szczotką ryżową czy to wystarczy?


Dla mnie kamień ok. Mam wapienie z podobnymi kreskami jest ok. Miałem 4ke styropian i miał taką wyporność że pływać na nim można było... Nie dało rade zatopić. Teraz mam 2 i jest ok

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Ja w 375l używam dwóch jvp-132 - jeden do napędu kaseciaka, drugi do zamiatania. Poza kolorem bez uwag
    • Mała aktualizacja Udało się zainstalować hydroponikę. To znaczy samą instalację. Pod kątem roślin jeszcze sprawa nie jest zamknięta. Zapał przy tym projekcie nieco mi opadł odkąd przeczytałem, że woda w hydroponice powinna mieć pH na poziomie 5,5-6,5. Liczę mimo wszystko, że rośliny jako tako będą sobie radziły. Kupiłem skrzydłokwiata, philodendrona i jakąś peperomię  Mam jeszcze zielistkę i epipremnum. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Chwilowo próbuję w hydroponice ukorzenić odcięte pędy epipremnum.  - wlot do doniczek  - wylot z doniczek - całość umieszczona w pokrywie - doniczki zalane wodą i wypełnione gąbkami - tak się prezentuje całość obecnie (nie zdążyłem jeszcze wsadzić roślin do doniczek)   Kilka zdjęć obywateli mojego baniaczka   - Dominujący samiec Stigmatochromis Tolae. Chwilowo największy "byk" w akwarium. Ma około 15cm. - Nimbochromis Polystigma - jeden z dwóch ujawnionych samców. Już ładnie zaczyna "łapać" niebieski kolorek   - Nimbochromis Polystigma - jedna z samiczek - Exochochromis Anagenys - jeszcze nie znam płci osobników. - Dimidiochromis Strigatus - jedna z dwóch samic - Protomelas Mbenji Thick Lips - płeć jeszcze nie znana   A na koniec najmłodszy mieszkaniec czyli malutki Dimidiochromis Strigatus  Zaobserwowałem dwie sztuki  Wątpię żeby przeżyły, ale kto wie. Na razie bardzo dobrze kryją się w tej niewielkiej ilości szczelin jakie mają do dyspozycji.    
    • Mam od paru lat Tunze 6085 Tunze Turbelle Nanostream 6085 (4025167608506) • Cena, Opinie • Pompy cyrkulacyjne 17291245623 • Allegro Dla mnie jest idealny w 200cm. Dla Ciebie się nie nadaje bo nie ma regulacji mocy. Dlaczego piszę - wcześniej miałem kilka chińskich - ich trwałość wynosiła średnio pół roku. Może teraz jest inaczej, ale jakbym miał zmieniać to na pewno kupiłbym Tunze. Nawet jeśli teraz jest chiński (bo tego nie wiem)
    • Ja używam od lat taki Tunze https://allegro.pl/oferta/tunze-turbelle-nanostream-6055-10787582038 i dla mnie nie ma lepszego. Mam go w 576l. Jest cichy, wydajny i ma regulację. Ale żeby nie było kolorowo, to ma jedną wadę. Pokrętła w sterowniku są podświetlane od spodu niebieskimi diodami, nawet fajnie to wygląda. Diody emitują oprócz światła również ciepło i pod wpływem tego ciepła po jakimś czasie, plastik z którego są wykonane pokrętła kruszeje i pękają mocowania do potencjometrów i masz po regulacji😂 Oczywiście nie do końca. Nadal można regulować za pomocą małego, płaskiego śrubokręta. Na szczęście producent dziwnym trafem przewidział taką sytuację i w sprzedaży są dostępne oryginalne pokrętła https://allegro.pl/oferta/tunze-rotary-cnobs-7090-102-pokretla-do-kontrolera-11838292596 być może już z innego plastiku (nie wiem, nie sprawdzałem). Czy kupiłbym go drugi raz pomimo tej wady? Obiema ręcami i nogyma ...TAK.
    • Tą Tunze miałem w 720l , też bym go polecał jako niezawodny sprzęt.
    • Używałem Tunze 6045 w 500l (170cm długie) Jak dla mnie to był nawet za mocny ale jako, że ma regulację nie było to problemem. Cichy i energooszczędny. Mocowanie na magnes. Regulacja - czego chcieć więcej?
    • Cześć wszystkim. Szukam cyrkulator do swojego 375, chciał bym kupić mocniejszy żeby móc użyć w przyszłość w większym akwarium( jest taki plan) zależy mi żeby był cichy oraz wydajny.  Jeśli ktoś ma doświadczenie z tunze lub eheim proszę o opinie
    • Moje już ma 9 lat, nadal bez problemu, jedynie rys więcej Wysłane z mojego Pixel 6 Pro przy użyciu Tapatalka
    • Spoina raczej na wykończeniu. Skłaniałbym się ku zmianie zbiornika, zwłaszcza że to kontrowersyjny Wromak Przyklejać się nie opłaca.
    • Mniej niż 18 , tak naprawdę bałbym się zalewać już to akwarium.
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.