Skocz do zawartości

240l. od podstaw


rafik50

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdzałem paskowymi TETRA i to samo.Kropelkowe mam ZOOLEK,co robić?


kolego poszedłeś na max oszczędność to teraz masz tego efekty.

Jeśli ci test paskowy potwierdza to co kropelkowe Zoolek to tylko żle świadczy o tych testach kropelkowych. Wybrałeś najgorsze nie precyzyjne testy w klasie dokładności jak testy paskowe.

Od razu widać że:

przy starcie miałeś NO3 - 10 mg/l

po 12 dniach wody bez życia spadł do 0 ;)

wyrzuć do kubła ten test.

Z tego co pamiętam z innych wpisów, bo takich testów nigdy nie używałem to także ten na NO2 pokazuje tylko trzy stany : 0 - ryby zdychają- śmierć natychmiastowa.

wyrzuć ten test do kubła.

I w ten oto sposób oszczędzania musisz kupić teraz nowe testy kropelkowe JBLa dokładnie takie

pH 7,4-9 Malawi

NH4 ale nie serii 0010

NO2

NO3

i wtedy sam zauważysz zmiany parametrów w miarę dojrzewania wody.


Wybrałeś także opcję startu na rybki startowe czyli taką w której amoniak rusza tak max po tygodniu ale rybki mało kupkają, więc możesz tym testem w ogóle nie odnotować wzrostu NH4. Musisz nic nie robić:D tylko cierpliwie czekać bo twój start będzie trwał tak 3 tygodnie +/bez minusa jeszcze 7 dni. Przy tych testach to prawdopodobnie i tak nie będziesz wiedział czy woda już dojrzała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Po 28dniach mam następujące parametry no2-0. No3-0. Ph-powyżej7,5. Nh3-0 gk-14. Kh-10 testy kropelkowe zoolek ale sprawdzalem testami jbl i wyszlo na to samo. W baniaku na chwile obecna pływają dwa welony. Czy w sobote moge juz pojechac po pyśki?


Nie zrobiłeś tego co ci sugerowałem i nie wyrzuciłeś testów do kubła.

Sam wiem jak to trudno zrobić jak to coś dopiero co się kupiło.

Wiem to po wynikach jakie tu podajesz.

Analizując pomiary NO3 od początku startu czyli miesiąc temu to

było tak:

- start NO3 -10

potem 0 i

po 28 dniach 0 - wniosek nie udany start


Ale jest coś co zastanawia i podważa powyższy wniosek -pływają tam dwa welony a one zdrowo dają w efekcie końcowym NO3. Wlałeś też 35l wody ze starego baniaka.

Czy ty nie masz w baniaku roślin i jeśli tak to jakie i ile???? ewentualnie Purigen, zeolit??

z dalszymi wnioskami wstrzymam się do odpowiedzi Rafika.

Od szybkości odpowiedzi zależy czy w sobotę pyszczaki :D czy jeszcze nie.:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.