Skocz do zawartości

obsada 450l


Rekomendowane odpowiedzi

Miałem dłuższy czas dorosłe samce maingano z samcem freja i nie wchodziły sobie te ryby w drogę pod każdym względem i osobiście nie miał bym przeciw wskazań. Jedynie nie dawałbym 3 samic bo na kij mu tyle max 2 szt. A w zamian tego dołożył bym samic saulosi czy maingano. I do takiej 450l dał bym dwa samce maingano. Wcale nie jest powiedziane, że będziesz miał samca kilera, a jak będzie średnio agresywny to przepychanki maingano są bezcenne w akwarium. W tej chwili w akwarium 120x60x60 mam 3 samce (przynajmniej chociaż 4 klaruje sie ;-) ) i wszystkie sa wybarwione i wygląda to ślicznie. Fakt, że od czasu do czasu alfa robi małą roszadę ale trwa to chwilę i nadal spokój i wybarwione ryby. Trza próbować i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dłuższy czas dorosłe samce maingano z samcem freja i nie wchodziły sobie te ryby w drogę pod każdym względem i osobiście nie miał bym przeciw wskazań. Jedynie nie dawałbym 3 samic bo na kij mu tyle max 2 szt.
Te ryby są nieprzewidywalne, spytaj Zbyszka jak maingano tłukł o wieeeele większego Champsochromisa.

U mnie 5 cm młodziak nieźle wyskubał większe aulony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem Eljocie i znam ta historię bardzo dobrze. No ale patrząc na moje ryby wcale bym w to nie uwierzył gdybym nie znał Zbynia i wiedział, że to nie bajko pisarz. No i patrząc w ten sposób to tej ryby do żadnej obsady nie można polecić bo u Zbyszka trafił się jakiś ,,krejzol" na maxa.

No i frejek też do ciap nie należy u mnie nawet stawia się fakt nie nadługo ale jednak fuscowi :rolleyes: . A jak miał tarło z mchuse (hi hi ) to wsio pod powierzchnia pływało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stasiu ja nie twierdzę że taki układ na 100% się nie sprawdzi ale istnieje duże ryzyko że tak będzie, więc po co ryzykować takie połączenie jak jest w czym wybierać :). Pseudo-melano ;) to szybkie i zwinne ryby i wolniejsze non-mbuniaki mają z nimi przechlapane jak się trafi wredus :)

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te ryby są nieprzewidywalne, spytaj Zbyszka jak maingano tłukł o wieeeele większego Champsochromisa.

Tak masz rację te ryby są nieprzewidywalne jak jak każdy pyszczak. U Zbyszka był kiler nad kilerami. Jakoś po tylu latach co miałem i mam maingano. Panuje opinia , że Maingano to samotnik. Po wypowiedziach na forum widać, że ta ryba może żyć w naszych zbiornikach razem ze samiczkami w większych haremach, jak i z innym. samcem.Samiec owej ryby nie interesuje się w ogóle S fryeri a jest to dorosła ryba. Podczas tarła "frejek"daje sobie radę i nie przebiera w środkach.Tak więc w pełni zgadzam się z kolegą Stan.

Każdy z nas ma inne doświadczenia z tymi rybkami.

Dlatego też poleciłem koledze jednego samca maingano.

Kolego proszę poczytaj o maingano http://forum.klub-malawi.pl/melanochromis-cyaneorhabdos-maingano-opis-spostrzezenia-hodowcy-t20725.html

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę to o frejka to ja się nie boję bo miałem okazję go obserwować u siebie w akwarium i wiem że też nie da sobie w kasze dmuchać.Chciałbym żeby saulosi mogły obrać rewiry bo to będzie najsłabsza ryba w baniaku.Nie miałem żadnego doświadczenia z tymi rybami i dlatego liczę na Was.

Czytając wasze posty wywnioskowałem że mogę zaryzykować kupując 12 maluchów z obu gatunków i czekać co się wydarzy plus frejka z samicami.


Co o tym myślicie,saulosi da sobie radę?


Stan co do liczebności samic to masz całkowicie racje.Miałem frejka z trzema samicami i dla jednej zabrakło miejsca gdyż jest duża rywalizacja w baniaku.Po redukcji z dwoma samicami było idealnie,całkowita harmonia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co o tym myślicie,saulosi da sobie radę?


Wiesz powiem tak pseudotropheusa saulosi miałem w kilku wariantach akwariowych ( nawet przez jakiś czasz predatorami ;-) ale małymi ) i za każdym razem nie widziałem żadnych nie porozumień z innymi rybami zero nul. Nawet samiec zebroidesa red top likomy podobny w kolorach( niebieskie pasy) nie miał żadnych kiler ataków w stosunku do samca. Samiec saulosi zawsze obierał sobie jakiś rewir i w średni sposób go bronił. Zwiększał agresywność ale tylko podczas tarła ale podczas tarła nawet gupik może być agresywny ;-).

Osobiście uważam, że żadna z tych ryb to nie auratus żeby można było coś bardziej pewnego wyrokować . Jak nie spróbujesz to się nie dowiesz.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zbiornik gotowy :-)

Chciałbym wszystkim podziekować za pomoc w doborze obsady,wasze rady dużo mi dały do myślenia i wybrałem moją wymarzoną obsadę. A gwiazdą bedzie fryrejka :-)

Kupiłem fryeri 1/2 będą miały 6-8cm.

Maingano 12 ryb 3-4cm.

saulosi koral 10 ryb 3-4cm.

Rybki będą w niedziele już w zbiorniku który dzisiaj skończyłem,musze tylko wymienić neon na niebieski.Teraz jest żółty jak widać na poniszych fotkach.

post-15165-14695718143728_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.