Skocz do zawartości

Filtr narurowy porady, opinie


skresz

Rekomendowane odpowiedzi

Natomiast po pomiarach wyszło mi że byłbym wstanie zmontować coś takiego Jednak jeśli prototyp byłby zadowalający na chwilę obecną to pozostałbym przy nim. A z czasem jak ryby podrosną będę dalej kombinował z filtracją. Co myślicie o nowych schematach ?


To http://zapodaj.net/8f50ddc34242f.jpg.html jest jak najbardziej ok! Jednak korpus na media dałbym za kubłłem - biologiem. Z racji tego, że cokolwiek tam nie wsadzisz w przyszłości, będziesz miał pewność że nie ma wpływu na bakterie siedzące w kuble (a precyzyjniej na ich "jedzenie" ;) )

Jeśli natomiast masz miejsce, daj korpus na media i biologa równolegle - to będzie rozwiązanie idealne w Twoim układzie. Będziesz miał możliwość niezależnej regulacji przepływu, zarówno w kuble jak i dodatkowych mediach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc poszły pkt.


Na razie prototyp ma się świetnie i spełnia swoją rolę w 100% nic nie pieni nie bombluje, a ten projekt jest ostateczny na równolegle połączenie nie mam miejsca :( Zrealizuję go jak filtracja zacznie kuleć albo po prostu będzie mi się nudziło na co się niestety nie zanosi. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie filtr powali się składa (niestety pomocnik główny hydraulik zaczął budowę piaskowe porzucając rozgrzebaną robotę:P )


Ale do rzeczy z prawej strony będzie dana ceramika z kubła w późniejszym czasie zamieniona na matrix, lewa strona filtracji to ceramika + piach i tu pytanie ile piachu dajecie do korpusu 10" i ile czasu po odpaleniu dojrzewa w nim biologia.

post-11339-14695718492431_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie do kolegów odnośnie szczelności korpusów. Zauważyłem że czasami jak dokręcę korpus to kapie z niego albo łapie lewe powietrze. Rozbieram składam ponownie i jest już ok. Do momentu wymiany wkładu problem się powtarza. Dodam że wkłady mocze na 8h przed włożeniem wiec nie ma mowy o bomblowaniu przez wkład dzieje się to też po przycięciu sznurków.


Problem strasznie wkurza bo nie ma wymiany bez komplikacji albo większej kałuży. Dokręcam korpus do tego stopnia że między niebieską głowicę (że tak to nazwę) a łoże wkładu może wejdzie żyletka. Uszczelka wydaje być się ok. Wkład jest w 100% wycentrowany zrobiłem sobie rurkę co naprowadza. Rozebrałem korpus, gwinty i uszczelki przeleciałem wazeliną i nadal jest jak było (lapie lewiznę). Korpus daje radę do 6bar wątpię żeby powstało u mnie takie podciśnienie. Schemat mojego mini na rurowca który robi za prefiltr.


Jak jest z tym u was?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dokręciłem korpus ręką i dociągnąłem minimalnie kluczem, przy okazji wymieniając wkład. Prawdopodobnie koledzy mieli rację że za mocno dokręcałem i przez to uszczelka wkręciła się w gwint. Dlatego ciekło.


Natomiast bomblowanie podejrzewam że było spowodowane zapchanym wkładem.


Jak zawsze problem rozwiązany przy pomocy użytkowników KM. Dzięki za pomoc !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.