Skocz do zawartości

Padła Saulosi


aro600

Rekomendowane odpowiedzi

Reszta pływa jak szalona zaczęły sie delikatne przeganianki czyli mysle ze ustala sie powoli hierarchia narazie rządzą 2 największe hongi sa tez najbardziej wybarwione, wszystkie jedza jakby nie byly karmione z tydzień. Wystarczy ze podejde do akwa, a juz wszystkie są przy szybie. Chce do nich wpuścić jeszcze 10 x Pseudotropheus acei, a reszta obsady oczywiście ta nie z malawi do oddania. Po tych kilku dniach jak na razie malawi mnie urzekło!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po kilku dniach przerwy. Wydarzeń ciag dalszy z pocztkowych 8 salusi - 1 która kiedyś padla po dzisiejszej nocy zostało 4 co ciekawe zagonione zostaly 3 samce średniej wielkości. Zaczely sie juz wybarwiać zostały 2 największe i 2 najmniejsze i plywaja super zgodnie, ale zadna znich nie zaczela sie jeszcze wybarwiac na samca. Reszta bez zmian oprocz samca alfa hongi ktory dość mocno daje popalic pozostałym 2 kt8re jakby zaczely sie wybarwiac na samca poki co agresja tylko wewnatrz gatunku. U maingano narazie nic nie zauważyłem- czasem sie troche pogonia ale jakby brak jakiegoś dominatora.


Czy to narmalne? dodam ze te 3 salusi ktore zeszły z tego świata zachowywały sie dokladnie tak jak 1, wczoraj były pochowane pod roślinami ciezko dychały. Dzis już dryfowały.


Prosze o opinie bardziej doświadczonych malawistów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zaopatrzyleś się w test na nh4? Czas najwyższy. Przy zatruciu amoniakiem ryby mają problemy z oddychaniem i są osowiałe. Zaobserwuj czy skrzela nie są przekrwione. Zrób kolejne testy testy wody. Monitoruj parametry. Jak dla mnie problem leży w wodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć na początku pisałem Ci że może być to przypadek agresji bo dotyczyło to jednego osobnika,to jednak teraz po tym jak napisałeś że padły Ci kolejne rybki zgadzam się z kolegą waszkiem.Albo przyplątało Ci się jakieś choróbsko,albo coś nie tak z parametrami wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testu na nh4 jeszcze nie kupiłem spróbuję kupic jutro ale u mnie w mieście moze byc problem wiec zostaje internet. Parametry wody sprawdzalem dzis i jest bez większych zmian w porównaniu do ostatmiego pomiaru. Dla ścisłości


NO2 - 0, 04

NO3 - 10

PH - 7, 6

GH - 5

KH - 4


Inne ryby wydaja sie byc zdrowe myslalem że agresja bo padly tylko samce i tylko Saulosi. Zarówno te padle jak i pozostałe nie maja zaczerwienienia w okolicach skrzel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzis dotarly do mnie testy NH4 JBL-a odrazu sprawdzilem i wynik jest ponizej 0,05 czyli najmniej na skali myślę że jest jeszcze nizszy bo test zabarwil sie jeszcze bardziej w kierunku żółtym niz 1 pole skali ktore jest powiedzmy ,,seledynowe,, pozostale 4 Saulosi wygladaja bez zmian z małymi wyjatkami jedna z dwóch najwiekszych kilka razy ocierala sie o kamienie, a najmniejsza stała po lustrem wody pod prad dosc długi czas pozatym wszystkie 4 jedza i plywaja innych dziwactw nie zauwazylem pozatym ze dwa maingano chyba pidchodza do tarła, a przynajmniej tak to wyglada dziwi mnie ze juz się trą mają po max 4 cm i nie wykazują agresjiwobec innych wyglada to troche jak public sex; -)


A może powinienem podwyzszyc Ph?? Kranówe i akwarium mam jak pisalem okolo 7,5- 7,6 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testy testami a kolejna Saulosi pożegnała sie ze światem :-( ta ktora wczoraj stała pod prad pod powierzchnią wody to jakies choróbsko na bank tylko jakie? I jak pomoc pozostalej 3?

nie ma zadnych objawów lub ja nie widzę ta padła wieczorem jeszcze jadla, a rano....



A gdzie znaleźć serie? Na dnie jest:

kod kreskowy,

data ważności do 0010.02.2016

oraz nr. 12 25365 00 1 V02 Czy to to?



Wyglada na to ze ten test to rzeczywiście ,,lipa,,


Zrobiłem dla porównania testy wody z akwarium od sąsiada 20l 2x welnka filtr jakis tam mini co dwa tygodnie podmienia wode i myje filtr pod kranem masakra....jutro mijadwa tygodnie wiec nie spodziewalem sie wzorowego NH4 dla pewności sprawdzilem inne parametry i tak;


NO2 - 0, 1

NO3 - 80

GH - 7

KH - 2

PH 7, 5


A NH4 ponizej 0, 05 dla porownania zrobilem test swojej wody i jego na raz i zabarwienie w obu fiolkach indentyko, ale moze ma taki poziom NH4?.? Hmmm jak jeszcze można sprawdzić czy test jest ok czy nadaje sie do smieci? Jedyny pomysl jaki mialem to sprawdzić wode z innego akwa pod ręką mialem ,, zaniedbane,, wiec parametry dla kontrastu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.