Skocz do zawartości

Padła Saulosi


aro600

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

To moj pierwszy post w tym dziale i mam nadzieje że ostatni, padł mi dziś pyszczak Saulosi z niewyjaśnionych przyczyn... przynajmniej dla mnie.

Ryby sa u mnie od 8 dni do tej pory cala 8 śmiała po akwarium maja od okolo 3,5 do 5cm padla byla około 4cm wczoraj zauwazylem wieczorem ze chowa sie przy dnie pod liściem zabienicy i jakby ciezko oddycha, nie wpłynęła do karmienia dzis rano tak samo tylko byla schowana w innym miejscu po powrocie z pracy wszystkie żyły, ale ta dalej byla schowana, po okolo 2h sprawdzam jak sie ma i niestety juzpo niej. Nie zauważyłem nic niepokojącego do wczoraj wszystkie pływały zgodnie i pozostała 7 dalej zasuwa jak małe torpedy.

Parametry mierzone testami kropelkowymi JBL


Ph - 7, 5

Gh - 5

Kh - 4

NO2 - 0,05

NO3 - 10


Akwarium 480l 160x50x60h


Czy mam sie martwić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik żyję juz ponad rok


NH4 nie mierzyłem brak testu :-(


Parametry takie mam zawsze,


Moze twardości ciut wieksze przewaznie byly okolo 6


W niedziele robilem podmiane przed podmiana było


Ph - 7, 6

Kh - 5

Gh - 6

NO2 - 0, 05 nawet w kranówie nie mam zera tylko około 0, 025

NO3 - 30


pozatym w akwarium zyje;

8x melanochromis Maigano

8x Labidochromis spec. Hongi


+ kilka niedobitków


2x kirysniki czrnoplamy maja chyba z 5 lat

1x bocja wspaniała do oddania

2x zbrojniki niebieski


Filtracja biologiczna eheim Professional 2228 wypełniony ceramiką + mechanik aquael turbo 2000.

post-14685-14695717967718_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś się postarać o testy na NH4,bo zazwyczaj od skoku tego parametru zaczynają się problemy, możliwe że rybka zeszła jako najsłabsza ze stada (szok na skutek zmian parametrów lub zagoniona) . Pyszczaki lubią wodę o wysokim pH więc te 7.5 to takie minimum powinieneś je podwyższyć co niestety może się ujemnie odbić na reszcie twojej obsady niezwiązanej z bioyopem Malawi.

A tak na marginesie zostań z nami dłużej bez względu na zdrowie twoich ryb, tutaj odkryjesz prawdziwą kopalnię wiedzy na temat biotopu Malawi,nigdzie indziej takiej nie znajdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba że dostała jak ja to mówię "złoty strzał" od innej ryby.Na ogół pyszczki potrafią na śmierć zagonić najsłabsze ogniowa,ale z własnych obserwacji wiem że czasami potrafią sobie tak przywalić że przegrana strona pada w kilka dni.Najczęściej zdarza się to przy rywalizacji samców.Ale oczywiście teraz obserwuj ryby czy coś dziwnego nie dzieje się z pozostałą trzódką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko to prawda tylko ryby, które pływają u kolegi są jeszcze młode i małe. Nigdy nie widziałem "złotego strzału" w wykonaniu ryby, która ma cztery centymetry.
pozatym w akwarium zyje;

8x melanochromis Maigano

8x Labidochromis spec. Hongi


+ kilka niedobitków


2x kirysniki czrnoplamy maja chyba z 5 lat

1x bocja wspaniała do oddania

2x zbrojniki niebieski


Więc tak nie do końca wiadomo czy wszystkie są młode (te 5-letnie zapewne nie:D ) i małe.Nie koniecznie musiała być to agresja wewnątrzgatunkowa.Jeżeli oczywiście mamy tu do czynienia z agresją a nie jakimś choróbskiem,dlatego też poleciłem koledze aby obserwował resztę ryb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.