Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

niestety ściągnąłem z netu filmik jakiegoś akwa - 42,4MB - całkiem duże akwa... i nie znam nazwy ryby która mi się bardzo podoba, a przeklikiwanie się przez galerię żeby dopasować nazwę do zdjęcia jest żmudne...


prędzej będziecie wiedzieć - co to za ryba?

cc9e22c6a98a7fe5med.jpg

Opublikowano

Przy takiej jakości zdjecia na prawdę ciężko zgadnąć gdybym typował postawiłbym na jakiegoś black dorsal lub patricki.

Opublikowano

wrzucam więcej zdjęć, bez wycinania w pełnej możliwej jakości...

i może kilka innych do porównania barw (w tym samym akwa)


67d82b77064018afm.jpg


8f2a170ec65181e8m.jpg


4921c91c04e91c35m.jpg


52cb013909cebd2em.jpg


i niezwiększony screenshot - bardziej ostry:

d150888c2cb010fem.jpg


może teraz??

Opublikowano

Mam go u siebie i moze rzeczywiscie troche gania inne ryby, ale bez przesadsy. Nie wydaje mi sie, zebys musial specjalnie dla niego zakladac akwarium jednogatunkowe.

Opublikowano

Jezeli to rzeczywiscie flavus to popytaj na forum , moze ktos z klubowiczow posiadajacych te rybki (a w bazie jest zarejestrowanych chyba kilkunastu z flavusami) i odlawiajacych samice bedzie w stanie podarowac albo odsprzedac Ci mlode. Na gieldach pojawiaja sie czasem ogloszenia o sprzedazy mlodziakow, wiec nie jest to az tak rzadka ryba. Tu masz gg czlowieka ktory w lipcu oferowal sprzedaz wiekszej ilosci. Co prawda z czestochowy, ale biorac pod uwage temperatury to nie powinno byc problemu z ewentualnym transportem pkp, o ile sprzedajacy sie zgodzi i oczywiscie nadal ma te rybki.


gg 9951219

Opublikowano

faktycznie z tamtąd mam filmik... dzięki


pfpp - dzięki za nr gg - narazie i tak jeszcze moje akwa jest w fazie planów, ale powoli zacząłem myśleć o obsadzie...


właśnie widzę jak rządzi tym dwu-metrowym akwa


jak sądzicie 130x50x45 (powierzchnia dla ryb), a właśnie flavus? jakieś pomysły co do obsady?


cholera tak mi się podoba, że się zacząłem zastanawiać nad wywaleniem z mojego projektu akwa panelu z tyłu - wtedy ryby miałby 130x65x45 w całości do dyspozycji... ale narazie rozważam - czy to poprawiłoby ewentualnie samopoczucie flavus+inne gatunki?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Ogłoszenia



  • Posty

    • Zadałem podobne pytanie na innym forum i ktoś stwierdził że to bez sensu. Ale zapytam też tutaj i jeśli uważacie podobnie to proszę o wyjaśnienie dlaczego ten pomysł jest zły. Chcę mieć sumpa bez komina czy jakiegoś pudełka przelewowego. Założenie jest takie żeby wylot z filtra kubełkowego skierować do pierwszej komory sumpa-byłby on wyżej od poziomu głowicy kubełka jakieś 15-20 cm Czy to ma sens a jeśli nie to dlaczego?  
    • Hej, czy ktoś z Was używał testu jak na zdjęciu ?Czy możliwe że nie nadaje się do słodkiej wody ? Test nowy, z datą do 06.2027r.  Cztery tygodnie temu odpaliłem sumpa 240 l pod nowy zbiornik, bakterie Prodibio Biodigest i suchy pokarm co trzy dni szczypta. Badałem wodę co kilka dni testem ze zdjęcia, ale nic się nie działo. W sumie wszystko nowe, więc myślałem że potrzeba czasu. Tydzień temu zalałem nowy zbiornik 1050 litrów i połączyłem z  sumpem, dalej sypałem pokarm co trzy dni. Po czterech tygodniach od zalania sumpa, NH3 dalej niewykrywalne, więc postanowiłem trochę wspomóc się chemią i wlałem 2ml wody amoniakalnej. Ku mojemu zdziwieniu, test nadal pokazuje 0.  WA świeża. Żeby go przetestować, wlałem 1,5ml WA do szklanki z wodą z kranu 300ml, test pokazał ledwo 1,5mg/L. Czyli ewidentnie coś jest nie tak. Niby ten test ma mierzyć całkowity amoniak NH3 i NH4. A w opisie aukcji, była informacja że nadaje się do wody słodkiej i słonej. NO2 i NO3 zmierzyłem tylko na początku, bo byłem pewny że nie mam jeszcze NH3 w zbiorniku więc nie ma sensu mierzyć.
    • Będzie działać. Trochę będziesz miał zabawy przy wklejaniu ścianek  Czym kleiłeś plexi?
    • Cześć, Po kilku latach filtrowania zauważyłem, że na wewnętrznej stronie rur zbiera się szlam, który od czasu do czasu jest wyrzucany zwłaszcza podczas czyszczenia mechaników. Czy ktoś z szanownych kolegów mierzył się z takim tematem?  
    • Cześć Wszystkim. Planuję budowę sumpa do akwarium 375 litrów. Ogłądałem i czytałem dużo materiałów na ten temat ale w dalszym ciągu nie wiem jak zaprojektować komory żeby spełniały swoją rolę oraz żeby sump działał prawidłowo. W załączniku zbiornik z plexi który skleiłem a na drugim zdjęciu znalazłem taki projekt i zastanawiam się czy ma on sens. Jeśli ktoś mógłby się wypowiedzieć na ten temat to będę wdzięczny.
    • Opcja pierwsza się u mnie sprawdzała ( wlot na krótszym boku wylot na dłuższym), ale wszytko zleży od układu skał.
    • Hej mam oświetlenie na diodach cree RGBW. mam ich w sumie 16 szt. podłączone są do zasilacza 24V, 10A. I do leddimmer pro (chyba wersja 1) działało 8 lat:/ Całośc lutowałem sam, a do kazdego koloru osobno lutowałem kabel (dla mnie masakra robota nie robie tago na codzień) . Co jakiś czas jakoś zahaczyłem o kabelek i musiałem go dolutowywać . W wyniku kolejnej takiej akcji gdzieś przegiołem z temperaturą lub coś zwarłem bo się całość wyłączyła na bezpieczniku(bo nie chciało mim się z prądau odłączać :/) . Aktualnie nie działa jak powinno. Jak testuje kolory to działają ale wg mnie za słabo. Do meritum... jak mam znaleźć przyczynę że coś nie świeci bez wymieniania po kolei wszystkiego?  Albo jeszcze lepiej, może zaproponujecie inny rodzaj oświetlenia najlepiej opartego na gotowych paskach led bez koniecznośći ich lutowania które podłącze do leddimmer. akwarium duże 300 na 70 na 80 Dzięki
    • Hej, na dniach będę robić filtr kasetowy dwukomorowy do akwarium 160l. Który układ wybrać żeby zachować jak największą cyrkulację wody i wydajność filtra?   Ewentualnie są jeszcze takie opcje ale tu filtr nie jest pod wzmocnieniami i musiałabym coś wymyśleć żeby nie wypływał (nie chce przyklejać) 
    • Trzy książki w twardej oprawie: Malawi Cichlids in natural habitat cz1 Malawi Cichlids in natural habitat cz3 Malawi Cichlids in natural habitat cz5 Książki w idealnym stanie. Cena 700zl za komplet.
    • Wyjdzie w praniu , ale nie zakładam większych problemów 😉 . Po latach moczenia łapek to jest mój 1 filtr takiej konstrukcji . Wszystko przemyślane pod nowy zbiornik .Przemek z Akwarium Szczecin robi mi wzmocnienia pod ten kaseciak tak abym gąbkę wyciągał bez odchylania i tym podobnych problemów . Zobaczymy 😉  
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.