Skocz do zawartości

Problem ze świderkami


Rekomendowane odpowiedzi

krotki temat - jak zniszczyc w 100% to dziadzostwo

przy nowym akwa caly wystroj dalem nowy i stracilem pol dnia na plukanie piachu zamiast przelozyc ze strego i niestety przy przenoszeniu ryb jakis musial sie zawinac mimo dokladnego recznego przenoszenia ryb(bez zanurzania siatki)

masakra nie chce miec tego dziadostwa w akwa :/

jaka chemia do 1000l? na razie nie ma ich duzo i sa male ale sa i to mnie zmartwilo :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz sie do nich przyzwyczaić,, U mnie ich jest teraz bardzo dużo. W dzień i w nocy najwięcej. Penetrują piach i dlatego je zaakceptowałem. Też mnie denerwowały w dzień te czarne małe "kamyczki", ale już mam to gdzieś. Zaoszczędziły mi mieszanie piachu ze stref beztlenowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Ja co prawda przy innym biotypie ale ślimaków pozbyłem się za radą sklepikarza: Na noc wrzucać surowego ziemniaka i z ranka wypie**olić je do muszli gdzie ich miejsce razem z ziemniakiem ;)



Ale ziemniak brany czy w jakiś inny sposób pozostawiony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja świderki mam ze żwirkiem od Crav, który kiedyś wziąłem do małego baniaka. Jest ich teraz tam naprawdę dużo, ale w nim mi nie przeszkadzają. Jak przenosiłem ryby do głównego baniaka, to też jakimś cudem się przedostały....nie widziałem jeszcze żadnego żywego, podczas gdy w małym wyłażą w nocy, a czasem i w dzień. W głównym znajduję tylko puste muszelki, więc pewnie któryś z gatunków moich rybek się nimi dokarmia, ale nie wiem który.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tak się zastanawiałem właśnie czy wpuszczać świderki,w poprzednim je miałem,nocami wyłaziło ich cała masa,ale z czasem populacja ich zanikała.po części,że siatką z szyb je zbierałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiałem właśnie czy wpuszczać świderki,w poprzednim je miałem,nocami wyłaziło ich cała masa,ale z czasem populacja ich zanikała.po części,że siatką z szyb je zbierałem.


A nawet nie myśl chyba że od razu z Helenkami.

Ale jak piszą koledzy zadecydują ryby - ja mam roślinożerców i :( :(

Wejdą do kaseciak przejdą wszystkie gąbki i złoża i wejdą do pompy.

Zatkają też żeberka w falowniku.

U mnie pompa musi być w lużnej siatce by nie wchodziły bo szczeliny w Hydorkach Pico zupełnie potrafiły zatkać a w WP25 co jakiś czas nożem wydłubuję muszelki z żeberek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam i jestem zadowolony.

Nadmiaru nie widzę, tylko puste muszelki podczas odmulania ściągam.

Jest to dobry sposób na urozmaicenie diety, a podczas wakacyjnych wypraw świetna spiżarnia lub jak kto woli lodówka.

Większość pyśków jak ma co jeść to ich nie ruszy, ale kilku dniowa głodówka powoduje szukanie czegoś do schrupania, na widelec wtedy idą glony i świderki. :D

Polecam wszystkim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.