Skocz do zawartości

Piotr i pierwsze Malawi 300l


spiochu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forum.

Za namową sąsiada przy przesiadce na większy baniak (ze 126l), zdecydowałem się na Malawi. Za, oprócz możliwości zrobienia fajnego wystroju i rybek, przemawia woda dobra do Malawi, brak nawozów i innych zabaw aby tylko roślinki rosły (a nie chciały).

Baniak troszkę niestandardowy, 120x45x55. Wiem, wysokość mogłaby być zmieniona z szerokością. No ale tak to jest jak się kupuje dość tanią używkę z osprzętem i pokrywą. A propos osprzętu, już w domu doczytałem, że kubełek trochę za mały na to akwa bo tylko 650l/h. I tu z nieba spadł mi wątek o filtrze kaseciaku, już zdecydowałem, że go zbuduję. Za przemawia bezpieczeństwo wodne oraz możliwość dosunięcia akwa prawie do samej ściany.

Jeśli chodzi o wystrój to jestem na etapie myślenia o nim ;) Chciałbym jakieś fajne tło, najlepiej naturalne, myślę nad dużymi łupkami. O obsadzie nie ma co wspominać, choć wielce prawdopodobne jest, że skorzystam z jakieś propozycji na forum mniej agresywnych rybek.

A na razie jestem na etapie spawania stelażu pod akwarium. Znaczy 12m profilu 30x30x3 za 77 zł kupiłem i tylko czekam kiedy będę miał czas to pociąć i pospawać :) Co, pomimo siedzenia w domu, nie jest łatwe przy rocznym dziecku. Zostają weekendy a wtedy trzeba coś pilniejszego zrobić jak ogród ogarnąć, zakupy zrobić czy rodzinę lub znajomych odwiedzić. No nic, do zimy muszę się wyrobić bo akwa na dworzu stoi. A na razie uczę się czytając forum.


Wysłane z telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Stelaż zespawany, akwarium zalane wodą. Całość testowo stoi na dworzu na życzenie żony która nie wierzy w moje zdolności spawacza (sam też nie wierzę bo dopiero się uczę ;) )

I tu pytanie - gnejs czy szarogłaz na tło? Żona zdecydowanie obstawia gnejs bo nie chce zbyt ciemnego akwarium. Ja jakoś zdania nie mam. Co sądzicie o tych dwóch typach?

Zakładając, że gnejs wygra (ach, te żony...) jakie jeszcze kamienie na aranżację by pasowały? Bo gnejsu to chyba będzie za dużo?

su8e6eta.jpg

ynu9ebeb.jpg

apy7amad.jpg


Wysłane z telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh ten gnejs leżący na ziemi wyglądał fajnie, w akwarium jest taki bez wyrazu :( Przede wszystkim położyłbym go na boku, żeby "słoje" były poziomo lub pod delikatnym kątem.

Patrząc na zdjęcie ja bym jednak wybrał tę drugą skałę, bo ma fajną fakturę ;-) Okrzemków nie będzie widać i generalnie będzie zacnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.